Yardımlaşma ile ilgili gazete haberleri

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Yazılar Bilgiler Bölümünden Yardımlaşma ile ilgili gazete haberleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Asker
  Üye
  Reklam

  Yardımlaşma ile ilgili gazete haberleri

  Reklam
 2. 2
  İlk Yolcu
  Bayan Üye

  Cevap: yardımlaşma ile ilgili gazete haberleri

  Reklam  yardımlaşma hakkında gazete haberleri

  1)

  AYDIN - Aydın Sağlıkçılar Derneği (AYSADER), diş hekimlerinin haftasını kutladı. Anemon Otel'de düzenlenen toplantıda konuşan AYSADER üyesi Aydın Diş Hastanesi Başhekimi Ersin Sancak, dernekler aracılığıyla Türk doktorların dünyanın her köşesine yardım için koşuşturduğunu söyledi. Türk doktorlarının yurtdışında yaptığı sağlık çalışmalarını anlatan Başhekim Sancak, bunların dernekler sayesinde başarıldığını ifade etti. Sancak, dernek olarak Türkiye'deki sağlık ortamının uluslararası ve modern standartlara ulaşmasını sağlamak için bilgi ve tecrübelerini bölgedeki pek çok sağlık çalışanı, akademisyen ve üniversiteyle paylaştıklarını aktardı. Şehirdeki sağlık çalışanlarının bütün sıkıntılarıyla birebir ilgilenme sözü veren Aydın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. Mehmet Özkan ise Aydın’da sağlıkçıların ve sağlık hizmeti alanların çok iyi şartlarda olduğunu dile getirdi.

  Toplantıda AYSADER'i tanıtan bir sunum da yapan Başhekim Ersin Sancak, dernek olarak amaçlarının çevre, hayvan ve toplum sağlığını korumak ve geliştirmek için her türlü çalışmayı yapmak olduğunu söyledi. Dernek ve derneğin bağlı olduğu ESAFED’in çalışmaları hakkında da bilgi veren Sancak, şunları kaydetti: “Ülkemizin 2000’li yıllarda Adriyatik’ten Çin Seddi’ne diyerek başlattığı açılıma paralel olarak ülke sorunlarına duyarlı, sosyal sorumluluk bilinci yüksek sağlık çalışanları olarak bölge illerinde dernekleşme çalışmaları yapıyoruz. ESAFED organizasyonu ve TİKA’nın destekleriyle gerçekleştirilen yurtdışı projelerde, tıbbi malzeme ve ilaç yardımı yanında on binlerce kişi sağlık taramalarından geçirilmiş, gerekli ameliyat ve müdahaleler yapılmıştır. Tüm kamu ve özel sektör kuruluşlarıyla ortak projeler yapmaktayız. Toplumda yardımlaşma ve dayanışmayı teşvik etmek için her türlü faaliyet ve çalışmada bulunuyoruz.” dedi.

  Toplantıya katılan sağlıkçılara hipnozla ilgili bilgi veren Diş Hekimi Olcay İlber Aydemir ise hastalarının korkularını hipnozla yenebileceklerini belirtti. Aydemir, hipnoz ve uygulama alanları, amaçları ve sonuçlarını anlattı.

  (CİHAN)

  2)
  Denizli'de bulunan Kardelen Çocuk Evi öğrencileri, yardımlaşmayla ilgili derslerini Belediye Sevgi Eli'nde işledi. Minikler ayrıca, kendilerine küçük gelen kıyafetleri ve gıda malzemesinden oluşan yardım paketlerini buraya bağışladı. Minikler, anaokulunda ders olarak gördükleri yardımlaşma ve paylaşma konularını pekiştirmek üzere öğretmenleri Feyza Tola ile Sevgi Eli mağazasına gitti. Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Ali Alaybeyoğlu ve Sevgi Eli sorumlularından Münevver Tekin, çocuklara mağazayı gezdirip çalışmalarını anlattı. Minikler de bir tarafta yardım edenleri, diğer tarafta ihtiyaç sahiplerini görerek bilgilerini pekiştirdi. Ayrıca evlerinden getirdikleri gıda paketleri ve kendilerine küçük gelen kıyafetlerini, ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere bağışladı. Başkan Yardımcısı Alaybeyoğlu, mağazanın açıldığı günden beri en anlamlı yarımlardan birini aldığını söyledi.

  3)
  TRABZON (İHA) - Trabzon Valisi Nuri Okutan, Türk Milletinin her nerede olursa olsun her zaman haksızlıkların karşısında yer aldığını belirterek Filistin'e yardım amacıyla başlatılan kampanyaya halkın destek vermesini istedi.
  Trabzon Valiliği'nde Resmi Gazetede yayımlanan Başbakanlık Genelgesi doğrultusunda Vali Nuri Okutan başkanlığında Filistin'e Yardım Kampanyası toplantısı yapıldı. Toplantıya, Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, Vali Yardımcısı Hüseyin Ece, kamu kurum ve kuruluşları yetkilileri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.
  İsrail'in saldırıları sonucu Gazze'de yaşananların kabullenilemez bir noktaya geldiğini belirten Vali Nuri Okutan, "Başbakanımızın talimatıyla başlatılan kampanyanın insanlık boyutu var. Gazze'de aklı, vicdanı olan herkesin isyan edeceği olaylar yaşanıyor. Yaşanan bu acı olaylara bizim milletimiz, yediden yetmişe kadından erkeğe ciddi tepkiler göstermiştir" dedi.
  Gazze'de yaşananlara en güzel tepkinin yapılacak yardımlarla gösterilmesi gerektiğini anlatan Vali Okutan, şöyle konuştu: "Yaşananlar bütün milletimizin vicdanında elem duygularına yol açmıştır. Yaşananlardan duyduğumuz rahatsızlığı doğru şekilde yönlendirmemiz gerekiyor. Bunun en güzel şekli de yardım kampanyası. Yardımın bir miktarı yok. Kim gönlünden ne kopuyorsa onu verecektir. Bu yardım kampanyasına bir kuruşla katılmakta bir eylemin, bir duruşun göstergesidir."
  Herkesin bu kampanyaya katılmasını beklediklerini anlatan Okutan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu tür durumlar çok çabuk istismar edilebilir. Sizi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum. Yardım toplama yetkisi ilde valilik, ilçelerde kaymakamların yetkisindedir. Valilikten başka hiçbir kurum ve kimse yardım toplayamaz. Bu tür yardım toplayan kişileri ilgili yerlere bildirin."
  Trabzon insanının çok duyarlı olduğunu ve böyle toplumsal olaylara duyarsız kalmayacağını anlatan Vali Okutan, sözlerine şöyle devam etti: "Kampanyada illerde toplanacak yardım miktarı önemli, Trabzonluların bu konuda duyarlı olduğunu biliyorum. Trabzonlu hemşehrilerimin Filistin'e yardım kampanyasına destek verip katkıda bulunacağına inanıyorum. Bu millet her zaman nerede olursa olsun bu tür haksızlıkların karşısında yer almıştır."
  Vali Okutan, yardımların kurumlar bazında ayrı ayrı değil il adına Başbakanlık Genelgesi ile belirtilen hesap numaralarına yatırılması konusunu özellikle vurguladı.
  Vali Yardımcısı Hüseyin Ece de, Filistin'e Yardım Kampanyası yapılması için yayımlanan Başbakanlık Genelgesi hakkında katılımcılara bilgi verdi.
  Öte yandan Filistin'e yardım amacıyla başlatılan kampanyaya destek vermek isteyen vatandaşların hesap numaralarıyla ilgili Trabzon Valiliği'nden bilgi alabilecekleri belirtildi. 3. 3
  Ziyaretçi
  Yarımlaşma çok güzel bir şeydir. 4. 4
  Ziyaretçi
  Yardımlaşın ilerde karşınıza çıkacak Allah işinize kolaylık sağlayacak

 5. 5
  Ziyaretçi
  Teşekkür ederim ödevime çok yardımcı oldu

+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
yardımlaşma ile ilgili gazete haberleri,  yardımlaşma ile ilgili gazete haberi,  yardimlasma ile ilgili haber,  yardım ile ilgili gazete haberleri,  yardım konulu gazete haberleri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi