Sami Yusuf Kimdir?

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Ünlü Erkek Sanatçı Biyografileri Bölümünden Sami Yusuf Kimdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Sami Yusuf Kimdir?

  Reklam  Sami Yusuf Kimdir?

  Forum Alev
  SAMİ YUSUF

  Sami Yusuf (Temmuz 1980 Iran, İngilterenin Londra şehrinde dünyaya gelmiştir. Babası ünlü bir müzik adamıdır ve Sami Yusuf'un ilk öğretmenidir. 18 yaşında İngiltere Kraliyet Müzik Akademisi'ne ,üstün yeteneklerinden dolayı kabul görmüş ve müzik eğitimine burada devam etmiştir. Ud, keman, piyano, def, darbuka gibi birçok müzik aletini büyük başarı ile icra etmektedir. 1 yıldır da,Mısır El-Ezher üniversitesinde Arapça" öğrenmek üzere, Mısır'da yaşamaya başlamıştır. Şarkılarında Allah aşkı, Muhammed (sav) sevdası ve onun örnek yaşamı, terör, savaş, başörtüsü gibi sosyal ve dini motifler işlemektedir. İlk albumü, Al-Mu'allim, çıktığı Temmuz 2004 yılında büyük başarı kazanmıştır. İkinci albumü, My Ummah, 2005 yılında, müzikal ve vurmalı çalgılardan oluşan iki versiyon halinde çıkmıştır.

  Müzikleri İslam temalı olduğundan, özellikle İslam dünyasında büyük söhret kazanmaktadır. Yusuf İslam'la müzik ve altyapı olarak (insan sesinin ön plana çıkması, müzik enstrümanlarının geri planda kalması, ses virtüözitesinin vurgulanması gibi) benzerlikler taşıyan bir tarzı olması sebebiyle, kendisinin halefi olarak değerlendirilmektedir.


  Albümleri

  1 Al-Mu'allim 2004

  Al-Mu'allim
  Who is the Loved One?
  The Cave of Hira
  Allahu
  The Creator
  Meditation
  Ya Mustafa
  Supplication

  2 My Ummah 2005

  My Ummah intro
  My Ummah
  Hasbi Rabbi
  Ya Rasulallah
  Try Not to Cry feat. Outlandish
  Muhammad (S.A.V)
  Make a Prayer
  Eid Song
  Free
  Munajat (Arapça)(Türkiyedeki albümünde yoktur bu parça)
  Mother (Arapça-Türkçe)
  We Will Never Submit
  Du'a (Türkçe
 2. 2
  İLKİN
  Bayan Üye

  Cevap: Sami Yusuf Kimdir?

  Reklam  güçlü bir sese sahip olan sami yusuf şarkılarını islam temalı seçmekte ve allah peygamber sevgisinden çoğunlukla bahsetmektedir,çok iyi bir eğitimide olan sanatçının çok fazla hayranı vardır+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi