Ricky Martin Kimdir?

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Ünlü Erkek Sanatçı Biyografileri Bölümünden Ricky Martin Kimdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Ricky Martin Kimdir?

  Reklam  Ricky Martin Kimdir?

  Forum Alev


  Biyografi
  Ricky Martin (d.24 Aralık1971), Grammy Ödülü ve Latin Grammy sahibi, 1991 yılından beri solo kariyerine devam eden Porto Riko'lu pop şarkıcı. Dünya çapında 55 milyon albüm satışı ABD ve Latin bilboardlarında 21 kere top on listelerinde başlarılı bir şekilde yer alabilmiş, sekiz kere birinciliği elde etmiştir.  Ricky Martin, Amerika’nın 90’lardaki en büyük teen idollerinden biriydi. Ricky, dünya çapında başarı kazanan ilk latin çocuk boy-band’lerden biri olan Menudo’nun vokalisti olarak hem büyük bir güzelliğe hem de çok güzel bir sese sahipti, ki bu da ona bir Latin müzik yıldızı olmasında çok yardımcı oldu. Aynı zamanda da aktörülük yapıyordu, Meksika sinema endüstrisinde büyük bir üne kavuştu. Amerikan soap operası General Hospital’da da, hafta sonları şarkıcılık yapan barmen Miguel Mortez rolüyle başrolde oynadı.

  Ricky Martin Porto Riko’nun başkenti San Juan’da doğdu ve büyüdü. Çocukken okul ve kilise korosunda şarkı söylüyor aynı zamanda da okul tiyatrolarında oynuyordu. Henüz 6 yaşındayken televizyon reklamlarında oynamaya başladı. Kısa süre sonra ona Menudo’da baş solistlik yolunu açacak olan profesyonel şarkıcılık ve oyunculuk dersleri aldı. 1984 yılında henüz 12 yaşındayken Menudo grubunun bir üyesi oldu. Takip eden beş sene boyunca grubun baş solistiğini yaptı ve bu da ona uluslararası bir şöhret kazandırdı. Menudo için yaşı geçtiğinde, (grup üyeleri 16 yaşını doldurunca proje gereği ayrılıyorlardı) 1989’da ülkesi Porto Riko’ya geri döndü ve burada liseyi bitirdi. Mezuniyetten sonra New York’a taşındı ve burada birkaç ay sadece tatil yapıp dinlendi.

  Birkaç ay faaliyetsizlikten sonra uluslararası müzik endüstrisine geri dönmek için çalışmaya başladı. Meksika’ya gitti ve müziğe geri dönmeden önce 1 sene boyunca burada tiyatro yaptı. 1991 yılında, çoğu zaman Ian Blake olarak bilinen ve Ricky’nin tüm solo kariyeri boyunca onunla düzenli çalışan Menudo’dan grup arkadaşı Robi Rosa ile birlikte besteler yaparak kendi adını taşıyan ilk albümünü çıkardı. Albüm, latin listelerinde önemli bir hit oldu. İki sonra sonra, Juan Carlos Calderon prodüktörlüğünde ikinci albümü Me Amaras takip etti. Bu albümü birincisine göre daha da büyük bir hit oldu ve onu Latin Amerika’a süperstar konumuna yükseltti.

  1994 yılında General Hospital soap operasına katılarak Miguel Morez rolünyle sahne almaya başladı. Bu tekrar rolü o kadar başarılı oldu ki Broadway kapıları da kendisine açıldı, Les Misérables (Sefiller) oyununda Marius rolünü aldı. Bu prodüksiyonda yer alabilmek için Genereal Hospital’i bıraktı ve bir yıla yakın Broadway’de sahne aldı.

  1995 yılında daha sert bir rock eksenli olan, aynı zamanda da flamenko ve cumbia gibi latin tarzlara sahip olan üçüncü albümü A Medio Vivir’i çıkardı. 1998’in başlarında dördüncü albümü Vuelve’yi piyasaya çıkardı. İlk albümü ile aynı ismi taşıyan ve ilk İngilizce albümü olan Ricky Martin 1999 baharında piyasaya çıktı; bu albüm, Livin’ La Vida Loca ve She’s All I Ever Had gibi hit single’ları sayesinde onu uluslararası bir süperstar konumuna getirdi. Ondan bir sene sonra da Ricky Martin, Sound Loaded ile listeleri bir kez daha altüst etti
 2. 2
  İLKİN
  Bayan Üye

  Cevap: Ricky Martin Kimdir?

  Reklam  porto rikolu olan yabancı şarkıcı çok hayran kitlesine sahiptir,çıkardığı albumler satış rekorları kırmış bir çokta ödül almıştır sanatçı türkiyeded sevilmektedir+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
ricky martin maria ne zaman çıktı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi