Küçük Hamamböceği Martina - Tiyatro Oyunları

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Tiyatro Bölümünden Küçük Hamamböceği Martina - Tiyatro Oyunları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aybuke
  Usta Üye
  Reklam

  Küçük Hamamböceği Martina - Tiyatro Oyunları

  Reklam  Küçük Hamamböceği Martina - Tiyatro Oyunları

  Forum Alev
  Küçük Hamamböceği Martina - Tiyatro Oyunları

  Küçük Hamamböceği Martina, hayvanlar alemindeki bütün erkek canlılar tarafından kuşatılmıştır. Bu canlılar arasında özellikle ön plana çıkanlar bir köy horozu, inatçı bir keçi, kabadayı bir ayı ve bir Meksika faresidir…Martina ise her birini geri çevirmektedir. Sonra, küçük zenci Ratoncito Perez çıkagelir (Küba tiyatrosunun bütün zamanlardaki en sevilen karakterine bir saygı ifadesi olarak) ve Martina’nın kalbini kazanır.

  Düğün yapılır, yeni evli çift balayına gider…Bir gün, küçük hamamböceği Martina pazara gittiğinde, ratoncito saksının içindeki bir soğanı almaya çalışırken saksının içine yuvarlanır. Diğer “aşıklar” da ona yardım etmeye çalışırlar ve saksının içine düşerler. Bu sırada bütün kovan, ormandaki küçük hayvanlar ve fantazi dünyasının küçük üyeleri olarak ağlamaktadırlar.

  Martina Doktor Tavşan’ı çağırır ama Doktor Tavşan küçük fareyi kurtaramayacağını söyler, küçük fare ölecektir! Her şey bu şekilde sonra erecek gibi görünürken, küçük bir çocuk çıkagelir ve bir çocuk masalının bu şekilde sona eremeyeceğini kanıtlarcasına, izleyicilerin de yardımıyla Doktor Tavşan’ın küçük fareyi kurtarmasını sağlar. Kurtuluşun coşkusuyla Ana Kraliçe bir şarkı söylemeye başlar:

  “Büyüsün şefkat! Yaşasın mutluluk!
  ve güzel fantezi dünyası
  her zaman bir masal bulunur
  çocukların yeniden
  hayal etmelerini sağlayacak”. 2. 2
  AKBİLE
  Bayan Üye

  Cevap: Küçük Hamamböceği Martina - Tiyatro Oyunları

  Reklam  Küçük Hamamböceği Martina "La Colmenita"nın ilk kez 1997 yılında sahnelediği en büyük müzikallerinden biridir+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi