Hoş Gelişler Ola Oyunu Tanıtımı

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Tiyatro Bölümünden Hoş Gelişler Ola Oyunu Tanıtımı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  Hoş Gelişler Ola Oyunu Tanıtımı

  Reklam  Hoş Gelişler Ola Oyunu Tanıtımı

  Forum Alev  Cumhuriyetin yoksul ama onurlu, yorgun ama idealist insanları önünde saygıyla eğilen iki perdelik bir gösteri bu…
  Oyunda ayrıca, çoğunluğu bugüne dek gündeme getirilmemiş yaklaşık 250 fotoğraf izleyiciye sunuluyor. Milli Mücadele döneminin cephelerini ve cephe gerisini yansıtan bu fotoğraflar, bir yandan İşgal Kuvvetleri’ni topraklarımızdan nasıl uzaklaştırdığımızı gösterirken, diğer yandan da Cumhuriyet sonrası dönemde nasıl bir özveri ile yepyeni bir ülke yaratıldığının çarpıcı birer belgesi oluyor.

  Oyunda ulusça yaşadığımız zorluklar ve gördüğümüz ihanetlerin anlatılmasının yanı sıra, değişik kişi ve kaynaklardan derlenmiş anıları ile Mustafa Kemal’in bugünlerimize hâlâ ışık tuttuğu vurgulanıyor.

  Oyun sırasında ve oyun arasında, Atatürk’ün sevdiği şarkılar ve türküler de izleyici ile buluşturularak, O’nun her yönüyle anılması amaçlanıyor.

 2. 2
  AYSEN
  Bayan Üye

  Cevap: Hoş Gelişler Ola Oyunu Tanıtımı

  Reklam  1926 yılında bestelenen bir marştır hoş gelişler ola . Atatürk'ün 1926 yılında Latife Hanım'la beraber ilk kez Kars'a gelişinde, "Kars Türk Ocakları" üyeleri onu karşıladıkları zaman bu marşı söyleyip Türk bayrağı eşliğinde karşılamışlardır+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi