Japon Balıklarının ömrü Ne Kadardır

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Japon Balıklarının ömrü Ne Kadardır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Japon Balıklarının ömrü Ne Kadardır

 2. 2
  Forumacil
  Özel Üye

  Cevap: Japon Balıklarının ömrü Ne Kadardır

  Japon Balıklarının ömrü


  Japon balığı, (Carassius auratus ve türleri) sazangiller ailesinden bir balık türü. Çarprazlama yöntemi ile farklı renklerde ve vücut yapısında çok çeşidi üretilmiştir. Japon balıkları soğuksuda yaşayabilirler. Bulundukları akvaryumlarda tek cins olarak besleniyorlarsa ısıtıcıya ihtiyaç yoktur. Su sıcaklığının 25 derecenin üstünde olması sağlıklarını olumsuz etkiler. Koi olarak adlandırılan türevleri havuzlarda 59 cm boy, 4.5 kg ağırlığa ulaşabilirler.

  Karnı şişince ters yüzen balık çeşitidir. Bu durumda kaynayan suda 3-4 yaprak ıspanağın haşlanıp akvaryuma atılarak tedavi uygulanır.

  Üreme

  Gerekli şartlar ve damızlıklar sağlanırsa akvaryumda üretilmesi mümkündür. Yumurta dökerek ürerler.Solungaç kapaklarının kenarı beyaz olursa bu erkektir. Yumurtlamaya hazır olan dişinin karnı şişer, erkeğin solungaç kapaklarında noktalar çıkar. Yumurta döken dişinin ardından erkek spermlerini boşaltır. Yumurtlama bittikten sonra eşler hemen başka akvaryuma alınmalıdır . Fakat japon balıkları üreme esnasında suyu bembeyaz yapar. Bu da üremenin gözlenmesi için olumsuz bir yöndür . Tankın dibine misket döşemek yumurtlamadan sonra çiftlerin kendi yumartalarını yememesi için uygulanan bir yöntemdir. Yumurtaların olduğu tanka uygun miktarda metilen mavisi eklenerek, havalandırma sürekli çalıştırılmalı yumurtaların mantarlaşmasına izin verilmemelidir. Çok küçük boyutlarda yumurtadan çıkan yavru balıkları büyütmek özen ve tecrübe ister.
 3. 3
  Ziyaretçi
  Bence hiç ömrü bitmesin hep balık olsun+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
japon balıklarının ömrü,  japon balığının ömrü,  japon balığı ömrü,  japon balıklarının ömrü ne kadar,  japon balığının ömrü ne kadar
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi