İş kazaları nasıl önlenir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden İş kazaları nasıl önlenir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  İş kazaları nasıl önlenir

 2. 2
  Forumacil
  Özel Üye

  Cevap: iş kazaları nasıl önlenir  iş kazaları nasıl önlenir ile hakkında bilgi  İş Kazalarının Nedenleri ve Önlemler
  Bütün dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de iş kazalarım önlemek için gerek işçi kurum-ları (sendikalar, SSK ve Sağlık ve Sosyal Yar-dım Bakanlığı), gerekse işverenler önleyici ör-gütler kurmuş ve kurmaktadır.

  İş kazalarının önlenmesi sorunu, aslında herkesin sorunudur. Teknik açıdan, sorun iş-vereni ilgilendirir. Herkesten önce işveren, sağlık, güvenlik ve koruma önlemlerini, işye-rinde almalıdır. Ayrıca çalışanlarına sağlıklı bir aydınlatma, havalandırma, yeterli bir mal-zeme bakımı, etkili kurtarma ve yangın sön-dürme ekipleri kurmak da, işverenin görevi-dir. Güvenlikle ilgili af işlendirme işi de, etkili bir biçimde yapılmalıdır. Yine işveren, ça-lışanlarına düşük ücret verir ve bunu zama-nında ödemezse, işçilerinin işyerindeki güven-lik önlemlerini savsaklayacaklarını bilmelidir.

  Personel açısından da özel araçların ge-rektiği gibi kullanılması, makinelerde ve ki-şilerde gerekli koruma önlemlerinin alınması (kask, eldiven, gözlük, vb.) kazaların hiç ol-mazsa azaltılması için kaçınılmaz davranış-lardır.Aşağıda işyerlerinde güvenliğin sağlanma-sı için uluslararası örgütler tarafından uyarı-cı amaçlı afişlerden bazı örnekler görüyorsu-nuz.+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
iş kazaları nasıl önlenir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi