Mektup yazarken nelere dikkat etmeliyiz

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Mektup yazarken nelere dikkat etmeliyiz ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Mektup yazarken nelere dikkat etmeliyiz

 2. 2
  HARBİKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: mektup yazarken nelere dikkat etmeliyiz
  Mektup teknolojinin yaygınlaşmasıyla popülaritesini kaybetmiş olsa da, hala kullanılan bi haberleşme, bildirim metodudur. Mektup yazmak kolay gibi görünen, ama daha önce hiç yazmadıysanız sizi epey zorlayabilecek bir işlemdir. Aşağıdaki yazım biçimi size yardımcı olacaktır.

  Hitap Bölümü: Hitaplar mektubu yazacağımız kişi, ya da kuruma olan samimiyetimize göre şekil alır. Örneğin sevdiğiniz, samimi olduğunuz bir arkadaşınız için “Canım Arkadaşım,” ile başlayabilirsiniz. Sayın Yönetici, Sevgili Annem gibi samimiyetinize göre uygun bir hitap kullanabilirsiniz. Hitap bölümü mektubun sol üst kısmında Giriş Bölümünden önce yazılır. Hitaptan sonra virgül kullanılır ve paragraf atlayarak giriş bölümüne başlanır.

  Giriş Bölümü: Giriş bölümünde, neden mektup yazdığınızı anlatabilirsiniz. Ya da son aldığınız mektuptan (hala böyle bir gelenek varsa:) bahsedebilirsiniz.

  Gelişme Bölümü: Mektubunuzda bahsetmek istediklerinizi yazacağınız ana bölüm burasıdır. Konuları paragraflar halinde anlatabilirsiniz.

  Sonuç Bölümü: Kısaca bitirme, iyi dilekler ve selam bölümüdür.+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
mektup yazarken nelere dikkat etmeliyiz
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi