İyi bir dünya için bize düşen görevler

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden İyi bir dünya için bize düşen görevler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  İyi bir dünya için bize düşen görevler

 2. 2
  HARBİKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: iyi bir dünya için bize düşen görevler
  Doğal Güzellikleri Korumak İçin
  1-Havayı Kirletmeyelim
  2- Denizlerimizi ve Sularımızı Kirletmeyelim
  3- Ormanlarımızı Yakmayalım ve Agaç Dikelim
  4- Doğal Çevreyi Korumak İçin Çalışan Kuruluşlara Destek Verelim

  Ülkemiz coğrafyasına baktığımızda tüm güzelliklerin toplandığını görmekteyiz. Karadeniz, Marmara, Akdeniz, Ege başta olmak üzere tüm bölgelerin kendine has güzellikleri var.
  Bu güzellikleri görmeyen bilmeyen insanlarımız vardır. Yani iç turizm çok önemlidir. Zaman zaman turizm şirketleri ve sivil toplum örgütleri ülkemizin değişik bölgelerinin yakından tanınması için geziler düzenliyor.


  Bu gezilere ilginin her geçen gün arttığını görüyoruz.


  Çünkü doğal güzllikler bakımından ülkemiz oldukça zengindir. Ama doğal güzellikleri yeterince tanıyabiliyormuyuz. Bu önemlidir. Bu ülkede daha İstanbul’u , Ankara,İzmir.Antalya gibi kentleri görmeyen bilmeyen insanımız vardır.


  Trakya’ ya baktığımız da Marmara, Karadeniz kıyıları birbirine çok yakındır. Vize, Saray, Demirköy, İğneada ayrı güzelliklere sahip bulunuyor. Gümüşyaka, Sultanköy, Marmaraereğlisi, Yeniçiftlik,Yenice beldelerinin Marmara’ya sahili bulunuyor. Diğer yanda Tekirdağ, Barboros, Kumbağ,Yamaç paraşütünün yapıldığı Uçmakdere,Gaziköy, Hoşköy, Mürefte, Şarköy ise değişik özellikleri olan güzel yerlerin başında geliyor.


  Bu güzelliklerin korunması da ayrı bir derttir. Ülkemizde Doğa’nın tahrip edilmemesi ve doğa güzelliklerinin korunması için TEMA ve ÇEKÜL gibi vakıflar başarı ile hizmet görüyor.


  TEMA’ ya baktığımızda her il ve ilçede gönüllü temsilcileri başarılı şekilde hizmet üretiyorlar. TEMA’ nın ünü Türkiye sınırlarını aşmıştır. Çünkü TEMA okullarda eğitim verilmesi içinde çalışmalarını yürütüyor.


  Gelecek kuşaklara doğal güzellikleri bırakabilmek için şimdiden korumak ve kollamak şart olmuştur.


  AMA DOĞAL GÜZELLİKLER YETERİNCE KORUNAMIYOR !...

  Bahsettiğimiz doğal güzelliklerin korunması için alınan yasal tedbirler yeterli olmuyor. Çünkü doğa’yı tahrip etmek için sanki sıraya girmişler. Ama ne pahasına olursa olsun doğal güzellikleri korumak ve kollamak her vatandaşın görevi olmalıdır. Doğa sevgisi küçük yaşta insanın yüreğine düşer. Bu aile eğitimi,okul eğitimi ve çevrenin eğitimi ile daha iyi olur ve hedefine ulaşır.+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
dünyayı daha iyi hale getirmek için bize düşen görevler nelerdir,  dunyayi daha iyi hale getirmek icin bize dusen gorevler nelerdir,  iyi ve mutlu bir dünya için bize düşen görevler nelerdir,  dünyayı daha iyi hale getirmek için bize düşen görevler,  daha iyi bir dünya yaşamak için üzerimize düşen görevler nelerdir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi