Eli açık olmak ve saçını süpürge etmek ile ilgili kompozisyon

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Eli açık olmak ve saçını süpürge etmek ile ilgili kompozisyon ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Eli açık olmak ve saçını süpürge etmek ile ilgili kompozisyon

 2. 2
  Galus
  Özel Üye

  Cevap: Eli açık olmak ile ilgili Kompozisyon
  Saçını süpürge etmek ile ilgili Kompozisyon


  Cömert olmak insanın manevi temizliği ve onun için uhrevi alemde bir kazançtır.
  Allah cc insanlardan cömert olan kişileri sever ve bir ayetinde şöyle buyurur;"Temizlenmek için malını hayra veren muttaki (Allaha karşı gelmekten en çok sakınan) kimse o ateşten uzak tutulacaktır.leyl-17,18

  Peygamberimiz Hz Muhammed sav cömertlik konusunda bilere aydınlatan sözleri ve davranışlarıyla örnek bir insan olmuştur.

  Peygamberimizden bir şey istenildi mi asla (Yok!) demezdi.
  onun bu özelliği bizler için birer örnek ve yaşayış tarzı olmalıdır.

  bakın peygamberimiz bir hadisi şeriflerinde "Peygamberimiz: “Cömert kişi, Allah’a yakındır. Cennete yakındır. İnsanlara yakındır. Cehennem ateşinden uzaktır! Cimri kişi, Allah’tan uzaktır. Cennetten uzaktır. İnsanlardan uzaktır. Cehennem ateşine yakındır!”

  Bu hadisi şerif cömertliğin nekadar önemli ve bizler için hem Ahirette hemde Dünya hayatında Fayda ve sağlayan bir haslet olduğunu vurgulamaktadır.

  Allah Bizleri Cömert insanlardan ,Kazandıklarını Allah yolunda vermeyi Allaha yakın olmayı ve salih insanlardan olmayı nasip etsin.Cimri olmaktan uzak ve cehennem ateşinden bizleri sakındırsın amin.

  yazar forumalev.net,


  Saçını Süpürge etmek ile ilgili Kompozisyon

  Saçını süpürge denilince akla gelen tek kişi var oda Annelerimizdir evet Annelerimiz .
  Bizler için çabalayan bizler için toplayan ve bizler için bir araya getiren Annelerimiz ,Bizler farkında olmadan sırf rahatlığımız için bizlere tüm şeyleri feda edendir Annelerimiz... bunun için Annelerimizin değerini bilmeli ve kıymetini bilmeliyiz.
  Gün gelir yokluk içerisinde hissederiz kendimizi fakat bir bakarsınızki önünüzde tüm istedikleriniz size gelmiştir işte sizlere saçını süpürge eden Annelerimiz tarafından yapılmış iyiliklerdir tüm bunlar. Bunların nereden geldiğini ve hangi zorluklarla yapıldığını bilmek gerekir işte Annelerimiz böyle değerli insanlardır.

  yazar Forumalev.net.+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
eli açık olmak ve saçını süpürge etmek ile ilgili yazı,  eli açık olmak ve saçını süpürge etmek ile ilgili kompozisyon,  eli açık olmak ile ilgili yazı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 6 kişi