Gazete ve dergilerden bilim ve teknoloji haberleri

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Gazete ve dergilerden bilim ve teknoloji haberleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Forumacil
  Özel Üye

  Cevap: gazete ve dergilerden bilim ve teknoloji haberleri  Havadan ve karadan atılabilen Küresel Konumlandırma Sistemi(GPS-Global Positioning System) ile kumanda edilen akıllı füze, tıpkı bir uçak gibi uçuyor.

  İşte yeni çağın bombası

  ABD Hava Kuvvetleri dünyanın en ilginç silahını deniyor. Havadan ve karadan atılabilen Küresel Konumlandırma Sistemi(GPS-Global Positioning System) ile kumanda edilen akıllı füze, tıpkı bir uçak gibi uçuyor. Gökyüzünde GPS ile rotasını belirliyor. Ve nokta hedefe kilitleniyor.


  Düşman bu füzenin nereden geldiğini anlamaya fırsat bulamadan, yıldırım gibi hedefe nokta vuruşu yapıyor.
  Üç-dört yıldır test edilen füzenin Irak Savaşı'nda gizlice kullanıldığı, bu yeni teknoloji ile ilgili veri toplandığı belirtiliyor.

  Bu füze sayesinde artık savaş jetlerine gerek kalmayacağını belirten uzmanlar şu yorumu yapıyorlar:
  "Yeni çağın savaş teknolojisinde GPS'le yönetilen robot sistemleri geliyor. Yani insana olan risk en aza indiriliyor. Hava gücü olarak pilotsuz savaş uçağı geliştiriliyor. Buna ilk örnek 4 yıldır test edilen bu füzedir. Boeing firmasının ürettiği ve Small Diameter Bomb adı verilen füze insansız savaşın ilk örneklerinden birisidir." 3. 3
  Ziyaretçi
  Sağolun ödevime yaradı verdiğiniz bilgiler+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi