Doğruluk ve dürüstlük hakkında yazı

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Doğruluk ve dürüstlük hakkında yazı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Doğruluk ve dürüstlük hakkında yazı

 2. 2
  Gülcan
  Usta Üye

  Cevap: Eğitimlerin gayesi, insanları doğru kılmaktır.Doğruluk bir iç adaletidir. Doğru olmak, bencillik kuruntularından sıyrılma, gerçek huzur yolunu bulmaktır .

  Toplumda, iyi insanlar kadar kötü insanların da bulunması doğaldır. İnsan en günahsız olduğu durumlarda bile, bazı kötü kişiler tarafından haksızlığa uğratılabilir.
  Hatta, hayat yolunda bu kötülere iyilerden daha fazla rastlanır Birtakım hesapsızlıklar, tedbirsizlikler, şanssızlıklar peş peşe gelebilir.İç aydınlığına kavuşmuş, eğitim görmüş bir insan bunların tuzağına düşmez. Hayat bunu gerektiriyor diye, yalana dolana, hileye sapmaz; geçici olarak yükselmiş kötü insanlara özenmez Bilir ki, uygar bir insan olmak, en kötü ortamda bile doğruluk, dürüstlük ve faziletten şaşmamak demektir .

  Toplumların yükselmesi, böyle insanların çoğalmasına bağlıdır. Yalan, ilk bakışta ne kadar göz boyarsa boyasın; ne kadar kazanç sağlarsa sağlasın; sonunda iflas etmeye mahkûmdur. Kazanan, daima kazanan, bütün karanlıkları aydınlığa boğan doğruluktur" 3. 3
  Ziyaretçi
  çok teşekkürler. 4. 4
  Ziyaretçi
  çok saol ödevimde yardımcı oldu

 5. 5
  Ziyaretçi
  çok güzel ve öz sözler teşekkür ederim

 6. 6
  Ziyaretçi
  çok tşk size panpalar müzik ödevini de burdan yapıp 96 almıştım harikasınız :))))

 7. 7
  Ziyaretçi
  teşekkürler okulumun yaptığı doğruluk dürüslük yarişmasında 1. oldum ve dereceye girdim ve arkadaşlarım ve belirli öğretmenlerim le avm yee lüna parka yemeğeye gittim ("teşekkürler FORUM ALEV " )

 8. 8
  Ziyaretçi
  eyw abiler drama ödevini burdan yapıyom saolun

 9. 9
  Ziyaretçi
  Super olmus ellerinize saglik

 10. 10
  Ziyaretçi
  Cok guzeldi tesekkur ederim sag olun odevlerimi bitirdim

 11. 11
  Ziyaretçi

  Helal olsun enfes bir yazı olmuş ellerinize sağlık :) :D

+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
doğruluk ve dürüstlük ile ilgili yazı,  doğruluk ve dürüstlük,  doğruluk ve dürüstlük yazı,  doğruluk ve dürüstlük ile ilgili yazılar ,  dürüstlük ile ilgili yazı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 7 kişi