Yardımlaşma ile ilgili kompozisyon

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Yardımlaşma ile ilgili kompozisyon ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Yardımlaşma ile ilgili kompozisyon

 2. 2
  SuyunGizemi
  Bayan Üye

  Cevap: Yardımlaşma ile ilgili kompozisyon örnekleri
  Yardımlaşma ve dayanışma ile ilgili kompozisyon  Evrenin manası sevgidir. Sevgiyi oluşturmak, sürdürmek insanların birbirlerine yaptıkları yardım sayesinde oluşur.

  Başta anne baba, kardeşlerimiz ve akrabalarımız olmak üzere çevremizdeki insanlara elimizi uzatmak insan olarak her ferdin bunu görevi sayması gerekir. Yardımın önemine dair bir çok ayet, hadis ve atalarımızın sözleri mevcuttur. Allah' Teala ayetinde "şüphesiz Allah adaleti, adil olmayı, insanlara iyilikte, ihsanda bulunmayı, akrabalara, yakınlara bakmayı emreder hayasızlığı, fenalığı, azgınlığı yasaklar." buyurmaktadır. Peygamber efendimiz insanların kurtuluşu için dost düşman demeden yardım etmiş ve insanların sevgisini kazanmıştır. Atalarımız da yaşadıklarından edindikleri tecrübelere dayanarak bir elin nesi var iki elin sesi var diyerek kişi tek başına işi yapabilir ama iki kişinin birlikte yaptığı işi en güzel şekilde halledilebileceğini öğütlemişlerdir. Tür tarihinde dünyaya nam salmış yardım esaslı bir çok konu mevcuttur. Bunlardan en önemlisi ve en çok bilineni Milli Mücadele Savaşıdır. Türk, Arap, Kürt, Laz, Çerkez ve daha bir çok ırktan meydana gelen Osmanlı Devleti'indeki milletler hep birlikte düşmana karşı amansız bir mücadele vermişlerdir. Küçük bir yardımı çok gören bazı insanların aksine o dönemdeki insanlar varını yoğunu ortaya koymuş,Osmanlı Devleti çöküş halde iken birbirlerine yardım ederek başarıya ulaşmışlardır. Bugün özel sektörler olsun devlet olsun yetimlere, öksüzlere, kimsesiz ve yardıma muhtaç olanlara yardım amaçlı kurumlar açmaktadırlar. Yaşlı bakım evleri, çocuk esirgeme kurumları yardım amaçlı yapılan kurumların birkaçıdır.


  Bize düşen buraları ziyaret ederek yalnız olmadıklarını hissettirmek ve her fırsatta tanıdıklarımızı arayıp sormak ihtiyaçları varsa elimizi taşın altına koyarak onlara yardım etmektir.

  Alıntı yapılması yasaktır. 3. 3
  Ziyaretçi
  teşekkür ediyorum . çok yardımcı oldunuz hoca 100 verdi . 4. 4
  Ziyaretçi
  teşekkür ediyorum . çok yardımcı oldunuz hoca 100 verdi . diyen arkdşmıza ktlıyorum oleyyyyy banada 100 verdi

 5. 5
  Ziyaretçi
  aynen ellerinize sağlık.

+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
yardımlaşma ile ilgili kompozisyon,  yardımlaşma kompozisyon,  yardımlaşmanın önemi ile ilgili kompozisyon,  yardımlaşmayla ilgili kompozisyon,  yardımlaşma ve işbirliği ile ilgili kompozisyon
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 10 kişi