Bilinçli Tüketici ile ilgili Yazı Kaynak Afişi

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Bilinçli Tüketici ile ilgili Yazı Kaynak Afişi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Bilinçli Tüketici ile ilgili Yazı Kaynak Afişi
  Soru: ben bunları googlede aradım ama bulamadım siz üye olun diyince buraya üye oldum inşallah burada bulursunuz yapamazsam bir alıcam.İnşallah bulursunuz şimdiden teşekkür ederim iyi günler dilerim.

  Bilinçli tüketici ile ilgili yazı ve kaynak afişi
  ? 2. 2
  Son Yolcu
  Bayan Üye

  Cevap: Bilinçli tüketici ile ilgili yazı kısa

  Her insan yaşamı boyunca beslenmeye, giyim kuşama, ısınmaya, aydınlanmaya, ev aletlerine, ulaşıma, haberleşmeye, eğitime ihtiyaç duyar, insan hayatını sürdürmesi için de ihtiyaçlarını gidermek durumundadır. Bu yüzden de pek çok maddeyi ve aracı satın almak durumuna gelir. Bu yönüyle insana tüketici bir varlıktır demek doğru olur,
  Bunun dışında insanın bir temel ihtiyaçları vardır, bir de bunun dışında okumak, dinlenmek, eğlenmek ve gezmek gibi asli olmayan ihtiyaçları vardır, Temel ihtiyaçlarının başında beslenmek gelir, sonra barınmak ihtiyacı, sonra da giyinmek ihtiyacı gelir.
  İnsanlar bu ihtiyaçlarını belli yerlerden satın alarak karşılamaktadırlar, Bunlar ya çarşı pazarı olmaktadır, ya mağazalar, ya da marketler olmaktadır. Bugün internet üzerinden de satın alma yapılmaktadır. Bu da günümüzün bir yeniliğidir.
  insanların daha ekonomik ve ihtiyaçlarına en uygun malı alması için de Türkiye’de bir enstitü kurulmuştur. Bu enstitünün adı Türk Standartları Enstltüsü’dür, Üretilen bir malın üzerinde bu enstitünün damgası vardır, TSE markasıdır bu. Bu etikette varsa o mal güvenlidir, alınmasında bir sakınca yoktur.
  Gıda maddelerinin satın alınmasında ürünün temiz olması gerekir, taze olduğuna dikkat etmeliyiz. Ürünün üretim ve son kullanma tarihi de bu konuda çok önemlidir. Gıda maddelerinin satın alınmasında son kullanma tarihinin geçmemesine özellikle dikkat etmemiz gerekir.
  Beyaz eşya ve elektrikli ev aletlerinde ise TSE markasına bakmamız gerekir. Garanti belgesi olup olmadığını bakmalıyız. Bir ürünü satın almadan önce değişik mağazaların fiyatlarına bakmalı ve birbiriyle bir karşılaştırma yapmalıyız. Kaliteli ve fiyatı uygun malları almak tercihimiz olmalıdır. Yoksa aynı malı pahalı satın almamız içten bile değildir.
 3. 3
  Son Yolcu
  Bayan Üye
  Bilinçli Tüketim Afiş

  bilinçli tüketelim.jpg

  bilinçli tüket.jpg  bilinçli tüketim.jpg

  tüketim haftası.jpg+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
tüketicileri bilinçlendirmek amacıyla bir afiş,  tüketicileri bilinçlendirmek için afişler,  tüketiciyi bilinçlendirmek için afiş örnekleri,  bilinçli tüketici afişleri,  tuketicileri bilinclendirmek icin afis
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 8 kişi