Foster'in HayaLi DostLar Mekanı-Çizgi FiLm Tanıtımı

+ Yorum Gönder
Müzik ve Sinema Köşesi Bölümünden Foster'in HayaLi DostLar Mekanı-Çizgi FiLm Tanıtımı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  naberya?
  Bayan Üye
  Reklam

  Foster'in HayaLi DostLar Mekanı-Çizgi FiLm Tanıtımı

  Reklam  Foster'in HayaLi DostLar Mekanı-Çizgi FiLm Tanıtımı

  Forum Alev
  Foster'ın Hayali Dostlar Mekanı

  Foster'ın Hayali Dostlar Mekanı, Emmy Ödüllü, Amerikan animasyon dizisidir. Powerpuff Girls'ün yapımcısı Craig Mc-----en tarafından yapılmıştır. 13 Ağustos 2004 yılında 90 dakikalık televizyon filmi ve Foster's Home for Imaginary Friends ,Big Fat Awesome House Party adında iki video oyunu yapılmıştır.

  8 yaşındaki Mac hayali dostu Bloo ile hayatını sürdürüyordu. Ta ki annesi ona artık büyüdüğünü, ve Bloo dan vazgeçmesi gerektiğini söyleyene kadar. Mac bunu yapmak istemez ama Bloo o akşam Tv izlerken gördüğü Foster'ın Hayali Dost Mekanı"'nda kalmak ister. Mac biraz endişelidir. Ama zaman geçtikçe orada yaşadıkları maceralar sayesinde bu tedirginlik yok olmuştur.
  Mac: 8 yaşında, çok akıllı ve zekidir. Onun hayali dostu Bloo dur.
  Blooregard Q. Kazoo "Bloo" :Komik, bencil fakat sevimli mi sevimli mavi renkteki bir battaniyedir.
  Coco: Bir palmiye ve uçak karışımı bir tür kuştur.Sadece "coco" diyebilir. Bloo ondan nefret eder ve çok akılsızdır.Onu kimin oluşturduğu bilinmiyor ama onu bulan 2 bilimci vardır.Ayrıca yumurta çıkarmasıyla ünlüdür.
  Wilt: Yardımsever, sabırlı, uzun boylu, basketbol oynamayı seven birisidir fakat bir elini kaybetmiştir.Onu oluşturan Michael Jordandır.
  Eduardo: Sivri ve tavşan dişli, mor renkli , siyah renkli ve üstünde kurukafa bulunan kemeri olan, İspanyol aksanı ile konuşan ama kolay korkan bir hayali dosttur fakat sinirlendiğinde canavar gibi saldırır. Kadın bir polis memuru tarafından kendisini çocukken koruması için oluşturmuştur.Onun oluşturucusu Memur Nina Valerosa
  Madame Foster: Mekan'ın sahibi. Bayan Foster hem iyi kalpli, hem sevimli bir yaşlı kadındır ancak biraz çatlak.
  Mr. Herriman: Bayan Foster'ın hayali dostu ve sıkıcı, titiz kuralları olan, evin yöneticisi olup komik bir tavşandır.(Çok sıkıcı)
  Francis "Frankie" Foster: Bay Harriman dışındaki herkes onu Frankie diye çağırır. Bayan Foster'ın 22 yaşındaki torunudur, Bay Harriman'ı hiç sevmez. Evin yemek temizlik gibi işlerine bakar.
  Terrence: Mac' in abisidir. 13 yaşındadır ve Mac ve arkadaşlarını hiç sevmez. Özellikle Bloo' yu.
  Duchess: O Foster'daki en iğrenç hayali dosttur (Gerçekten iğrenç). Kimse onu sevmez, özellikle Frankie ondan nefret eder. Ama o kendinin bir asil olduğunu sanır ama asil falan değildir. Foster'dakiler her sabah onun derdini çekerler. Foster'da yaşamasına rağmen Foster'a bile "çöplük" der.
  Goo :O hiperaktif bir çoçuktur. 10 yaşındadır. İnanılmaz bir hayal gücü vardır. Onu durdurmak nerdeyse imkânsızdır. Foster'a her gelişinde bir ev dolusu hayali dost bırakıp gider. Onun için Bay Herriman ve Frankie onu eve sokmazlar. 33. bölümde görülmüştür.
  Cheese (Peynir): O garip bir hayali dosttur. 20. bölümde Mac, onu yatağının yanında bulunca onu kendisinin oluşturduğunu düşünür. Ama sonradan Mac, onun yan komşusunun hayali dostu olduğunu anlar. 20. bölümde görülmüştür.Mac'in komşusu Louise aittir.
  Jackie Khones: Küçük, kısa, tek gözlü, yeşil bir yaratıktır. Her şeyi bilir. Bay Herriman' ın havuç sırrını sadece o bilir. Onun yaratıcısı çok kitap okurmuş.
  Yogi Boo Boo: Uzun boylu, yeşil, bıyıklı bir hayali dosttur. Meraklı ve şaşkındır. Doğu Hindistan'dan gelmiştir.
  Berry: Bloo' ya aşıktır. Pembe ve çok tatlıdır. Bloo'yu başkalarıyla görünce çok kıskanır. Mac'i görünce onu Bloo'nun yanından uzaklaştırır. Bloo onun adını sürekli karıştırıp, "Terry", "Jerry", "Cherry", "Mary", "Cary", "Larry", "Heather" gibi değişik isimler söyler.
  2004'te 4 ve 2005'te 5 Annie Ödülü ne aday gösterildi, ve yine iki ödül yılın en iyi Orjinal Televizyon Serisi Müziği için verildi (James L. Venable ve Jennifer Kes Remington "Duchess of Wails" için) ve Animasyon Tv serisi Üretim Planı için verildi (Mc-----en ile Mike Moon, Dunnet and Martin Ansolabehere Noel bölümü "A Lost Claus" için). 2006'da 5 tane daha aday gösterildi, üç tane kazanması ile bunlar En iyi Animasyon Televizyon Ürünü, En iyi Orjinal TV Serisi (Venable ve Remington "One False Movie" Türkçe: Bir Yalan Film için yine kazandı) ve Animasyon Tv serisi Üretim Planıdır (Ansolabehere'nin kendininki olan bir-saatlik "Good Wilt Hunting" Türkçe: İyi Wilt Hunting filmi). Venable ve Remington takım oldu "The Bloo Superdude and the Magic Potato of Power" Türkçesi: Bloo Süper Yaramaz ve Sihirli Patates Gücü adlı filmin Orjinal TV Serisi Müziği 2007 Annie Ödülü'ne aday gösterildi.Toplam 5 Emmy Ödülü kazandı. "House of Bloo's" (Türkçe: Bloo'nun Evi) adlı bölümü sanat yönetmeni (Mike Moon) ve karakter çizimi (Craig Mc-----en)için iki ödül kazandı. "World Wide Wabbit" (Türkçe: Benim Küçük Tavşanım) en iyi senaryo (Ed Baker) için Emmy kazandı. Gösterim müziği (betimleyicisi olan Mc-----en "psikiyatrik jazz" ve yazan Venable) 2005 En iyi TV Gösterim Temasına aday gösterildi, ama Danny Elfman 'nın Desperate Housewives (Türkçe: Ev Hanımları) adlı teması kayboldu. "Go Goo Go" (Türkçe: Git Goo Git) adlı bölümü 2006'nın En iyi Bir Saatin Altında Animasyon Proğramına aday gösterildi ve bazı bölümleri bazı yıllar Shannon Tindle'nin süpersiper karakter çizimi bazı bölümlerinde Emmy Ödülü aldı. 2006 yapımı bölümü "Good Wilt Hunting" (Türkçe: İyi Wilt Hunting) 2007'nin En iyi Bir saatlik ya da daha uzun Animasyon Proğramına aday gösterildi, ama Kamp Lazlonun "Where's Lazlo?" adlı bölümü kayboldu. Yine de, David Dunnet'in adı geçen bölüm için arka plan anahtar çizimi Emmy aldı. 2. 2
  İLKİN
  Bayan Üye

  Cevap: Foster'in HayaLi DostLar Mekanı-Çizgi FiLm Tanıtımı

  Reklam  bazı çocukların hayali dostları vardır bundan yola çıkarak yapılan bu yapım çok ilgi görmüştür hayali dotlukları anlatan yapım emmy ödülü almıştır+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi