Sağlıklı Beslenme - Meyveler - Şeftali

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Şifalı Bitkiler Bölümünden Sağlıklı Beslenme - Meyveler - Şeftali ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Sağlıklı Beslenme - Meyveler - Şeftali

  Reklam  Sağlıklı Beslenme - Meyveler - Şeftali

  Forum Alev

  ŞEFTALİ: B ve C vitaminleri ile potasyum açısından zengin bir meyvedir. Ayrıca A vitamini ile kalsiyum, magnezyum, sodyum, demir ve fosfor minerallerini de barındırır.

  Şeftalinin Faydaları: Vücudun hastalıklara karşı direncini arttırır. Bağırsakları yumuşatır. Hazmı kolaylaştırır. İdrar söktürür ve kabızlığı giderir. Basur şikâyetlerini azaltır. Kanı temizler. Ateşi düşürür. Sinirleri yatıştırır ve uykusuzluğa iyi gelir. Kansere karşı koruyucudur.Kalp Krizi riskini azaltır. Böbreklerin düzenli çalışmasına yardımcı olur ve böbrek taşlarını eritir. Ağız kokusunu giderir. Cildi nemlendirir ve canlandırır.

  Şeftali Nasıl Kullanılır? Şeftali taze olarak tüketilmesinin yanında komposto, reçel ve meyve suyu olarak da tüketilir. Çiçekleri kaynatılıp suyu içilirse bağırsak solucanlarını düşürür. Şeftali soyulup ezildikten sonra yüze maske yapılırsa özellikle kuru ve yorgun ciltlere iyi gelir.

  (1 adet orta şeftali=42 kalori)
 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Sağlıklı Beslenme - Meyveler - Şeftali

  Reklam  İçinde barındırdığı vitaminlerin dışında şeftali sindirim sitemine iyi gelmekte ve bağırsakların çalışmasını hızlandırmaktadır.İnsana ferahlık veren bir yapısı bulunmaktadır.Gelişme çağındaki insanların bol bol tüketmesi gerekir.+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi