Düz liselere kayıtlar ne zaman?

+ Yorum Gönder
Sınavlar ve Sbs Bölümünden Düz liselere kayıtlar ne zaman? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  henimex
  Üye
  Reklam

  Düz liselere kayıtlar ne zaman?

  Reklam
 2. 2
  elifizmir
  Özel Üye

  --->: düz liselere kayıtlar ne zaman?

  Reklam  Alıntı henimex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Arkadaşlar düz liselere kayıtlar hangi tarihte yapılacak bir fikriniz var mı?  Düz liselere kayıtlar 12 Eylül'e kadar devam edecek

  Düz liselere öğrenci kayıtları okulların açılacağı gün olan 12 Eylül'e kadar devam edecek. Eğitim-öğretim yılı 'çalışma takvimleri' valilikler tarafından belirlenirken, çok sayıda il, düz lise kayıtlarının 2 Eylül'de sona ereceğini duyurdu.
  Sınavla öğrenci alan fen, Anadolu ve Anadolu meslek liselerine kayıtların 11 Eylül'e kadar yapılacağını, bu tarihten sonra açıkta kalacak öğrencilerin ise düz liseye kayıt yaptıramamakla karşı karşıya kalacağını dikkate alan bakanlık, illere bir talimat göndererek düz lise kayıtlarının 12 Eylül'e kadar uzatılmasını istedi. Konuyla ilgili illere gönderdiği genelgede her derece ve türdeki eğitim-öğretim kurumlarında 2005-2006 öğretim yılının 12 Eylül Pazartesi günü başlayacağını hatırlatan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, bazı valiliklerce düzenlenen örgün ve yaygın eğitim kurumlarının çalışma takvimlerinde ortaöğretim kurumları öğrenci kayıtlarının 2 Eylül tarihinde sona ereceğinin belirtildiğini kaydetti. Bakan Çelik, "merkezi sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumlarında öğrenci kayıtları ile ilgili iş ve işlemlerin mevzuat çerçevesinde devam ettiği de dikkate alınarak, diğer ortaöğretim kurumlarına kaydolacak öğrencilerin mağduriyetlerinin önlenmesi bakımından" öğrenci kayıtlarının 12 Eylül 2005 tarihine kadar yapılması talimatını verdi.
+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi