Felç olmaya neden etkeler - felç olmanın nedenleri - felc hakkında - felcin tedavisi hakkında

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Felç olmaya neden etkeler - felç olmanın nedenleri - felc hakkında - felcin tedavisi hakkında ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  naberya?
  Bayan Üye
  Reklam

  Felç olmaya neden etkeler - felç olmanın nedenleri - felc hakkında - felcin tedavisi hakkında

  Reklam  Felç olmaya neden etkeler - felç olmanın nedenleri - felc hakkında - felcin tedavisi hakkında

  Forum Alev
  Felç olmaya neden etkeler - felç olmanın nedenleri - felc hakkında - felcin tedavisi hakkında

  Bilim adamları, felce yol açan 10 anahtar sağlık problemini tespit etti.

  The Telegraph'ta yer alan habere göre, Kanada'nın Ontario şehrinde bulunan McMaster Üniversitesi'nde yürütülen araştırmada, bilim adamları yüksek kan basıncı, sigara içme, şişmanlık, fiziksel aktivite yoksunluğu, yüksek kötü kolesterol seviyesi, şeker hastalığı, alkol, stres, depresyon ve kalp bozukluğunun felce yol açtığını belirlediler.

  The Lancet isimli tıp dergisinde yayınlanan ve felç nedenlerine ilişkin en kapsamlı araştırma olan çalışma, aynı zamanda Pekin'de düzenlenen Dünya Kardiyoloji Kongresi'nde de kamuoyuna sunuldu. Çalışmada felç geçiren 3 bin kişi ile felç geçirmemiş 3 bin kişi incelendi.

  Katılımcılara ne kadar egzersiz yaptıkları, nasıl beslendikleri, sigara içip içmedikleri gibi yaşam tarzlarıyla ilgili sorular soruldu. Bu kapsamda, sigara içenlerin felç geçirme riskinin 2 kat fazla olduğu, yetersiz beslenme ve depresyonun riski yüzde 35, stresin ise felç geçirme riskini yüzde 30 oranında artırdığı belirlendi.

  Egzersiz yapmanın, aktif olmanın ise felç riskini yüzde 30 azalttığı saptandı.
 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Felç olmaya neden etkeler - felç olmanın nedenleri - felc hakkında - felcin tedavisi hakkında

  Reklam  Beyin damarlarının tıkanması felç olmaya neden olmaktadır.Bu nedenle tıkanıklık nedenlerini engellemek gerekmektedir.Bunun için belli bir yaştan sonra kan sulandırıcıları kullanmak gerekebilir.Tabi buna doktorların karar vermesi gerekir.+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
felç olmanın nedenleri
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi