Neronun bilinmeyen bir özeligi sanal CDROOM oluşturma(Resimli anlatım)

+ Yorum Gönder
Programlar ve Programların Resimli Anlatımları Bölümünden Neronun bilinmeyen bir özeligi sanal CDROOM oluşturma(Resimli anlatım) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Börtecine
  Emekli
  Reklam

  Neronun bilinmeyen bir özeligi sanal CDROOM oluşturma(Resimli anlatım)

  Reklam  Neronun bilinmeyen bir özeligi sanal CDROOM oluşturma(Resimli anlatım)

  Forum Alev
  Fazla bilinmemesinin nedeni, Sanal CD-Rom için yazılmış müstakil programlar var belki onların sık kullanılışındandır.
  Burada kısaca NeroImageDrive'ı anlatacağız.
  Nero kullanan arkadaşların başka sanal cd-rom programlarını bilgisayarlarına yükleyip de boşuna yer kaplamaması için Nero ImageDrive'ı tavsiye ediyorum.
  İlk önce bilmiyenler için programın mantığını söyleyelim:
  Image drive, (sanal cd-rom) CD'den çalışan Oyun vb. program CD'lerinin bilgisayara birebir image şeklinde (aslında CD'yi komple harddiske kopyalıyorsunuz, sadece formatı değişiyor; *.img, *.nrg gibi)
  Harddiskte sanal bir CD-Rom sürücüsü oluşturuluyor ve CD-Image dosyası bu sanal CD-Rom sürücüsüne yerleştiriliyor ve sanki CD-Rom'a orijinal CD'nin aynısı yerleştirilmiş oluyor. Dolayısıyla CD'den çalışan programlar CD-Rom'un içerisinde CD var zannediyor.
  Bu kısa bilgiden sonra geçelim anlatımımıza:

  Bilgisayarım'da henüz Sanal CD-Rom mevcut degil
  Öncelikle Nero ImageDrive'ı aktifleştirmeliyiz:
  Başlat'tan Nero ImageDrive'ı açıyoruz.  Sonra program penceresinde Sürücüyü etkin kıl'a tıklıyoruz:  Bilgisayarım'a göz atalım:  Görüldüğü gibi sanal CD-Rom'umuz oluşmuş.
  Şimdi bir CD'nin image'ı Nero ile nasıl alınır?
  Neroyu çalıştırıyoruz  Nero Express'i açıyoruz  Alta ki resimde görüldügü gibi tüm diski kopyala yapcaz  İmage recorder seçtikten sonra kopyala yapcaz
  görüntüleyebilirsiniz.

  Sonra Nero ImageDrive'ı tekrar açıyoruz ve Image dosyamızı gösteriyoruz:  Şimdi de Bilgisayarım'a bir bakalım:  Şimdide 2. sanal cdroom nasıl oluşturulur buna bi bakalım bunu yaparken de bilgisayarda kayıtlı dosyanın image nasıl alınır onu öğretmeye çalışcam( benim pcde kayıtlı oyun olmadıgı için ben video müziklerimin imageni alcam)

  Nero imagedrive açıyoruz  Bilgisayarıma bi balkım 2. sanal cdroom oluşmuş mu diye  Neroyu çalıştırıyoruz  Veri cdsi yarat yapcaz  Next deyip gecelim  Oyunun ismini veya imageni aldıgınız dosyanın adını buradan
  yazabiliriz


  İmage recorderi seçip burni tıklıcaz  Sonra Nero ImageDrive'ı tekrar açıyoruz ve Image dosyamızı gösteriyoruz:  Tekrar bilgisayarım’a bakalım  Şimdi bunu orijinal CD'nin yerine kullanabiliriz.
  Artık programı kullanmak için veya oyun CD'si kopyalamışsak oyunu oynamak için orijinal CD'yi kullanmamıza gerek yok. Çünkü oluşturduğumuz bu sanal CD-Rom aynen orijinal CD'nin yaptığı görevi yapacaktır ve bütün CD'ler için geçerlidir.
  Anlaşılmıştır umarım. 2. 2
  By.TeKMaSTeR
  Emekli

  --->: Neronun bilinmeyen bir özeligi sanal CDROOM oluşturma(Resimli anlatım)

  Reklam  kardeş emeğine sağlık teşekkürler 3. 3
  mahirhan
  Üye
  böyle bir şey biliyordum ama sanal cdrom olduğun bilmiyordum sağol genede emeğe saygı bilmeyenler öğrenmiş oldular+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi