Command & Conquer: Tiberian Sun Rehber

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
Tanıtım ve Oyun Rehberi Bölümünden Command & Conquer: Tiberian Sun Rehber ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  InKusTe
  Usta Üye
  Reklam

  Command & Conquer: Tiberian Sun Rehber

  Reklam  Command & Conquer: Tiberian Sun Rehber

  Forum Alev
  Giriş

  'Command & Conquer' ve 'Command & Conquer: Red Alert' isimli serinin devamı olan bu oyunun epeydir beklenen bir oyun olduğunu biliyorsunuz. Oyun Türkiye'de iki değişik şekilde piyasaya sürüldü. Herzaman olduğu gibi 2-4 milyon arasına alabildiğiniz (2 CD olduğu için fiyatı CD adedine göre değişiyor) standart piyasa sürümü ve Türkçe kutu ve kullanıcı kılavuzlu orjinal sürümü (12-20 milyon arasında satıldığı yere göre değişiyor). Diğer bir çok piyasa sürümünde olduğu gibi, bu sürüm de şifreyi geçebilmek için kırılmış durumda (standart piyasa sürümünde).
  Bu sayfalarda oyun ile ilgili çeşitli stratejiler, çözümler, püf noktaları vermeyi planlıyorduk. Ancak, zaten piyasadaki birçok dergi ve internet sitesi bu bilgileri verdi. Biz de oyun hakkında ufak tefek bilgiler vermeye karar verdik. İzleyen sayfalarda, GDI ve NOD taraflarında kullanılan bina ve birimler ile oyunun tarihsel geçmişini bulabilirsiniz.
  Bu arada oyun ile ilgili hile kodlarından da bahsetmeden geçmeyelim:
  Malesef bu serideki oyunlar için bir hile kodu (cheat) çıkmadı ve Westwood'un çıkarmaya niyeti de yok gibi. Ancak, siz de sabırsızsanız veya geçemediğiniz bölümler varsa Hileler kısmındaki 'trainer'leri deneyebilirsiniz (açıklamalar gideceğiniz sayfada yazılı).


  GDI


  Command and Conquer serisinin daha önce çıkan iki bölümünü oynayanların bu kısımları okumalarına gerek yok aslında. Gene de bilgi tazelemek açısından yararlı olabilir. Oyunda her zamanki gibi iyiler ve kötüler olarak (aslında iyi ve kötü göreceli bir kavram) iki taraf var ve bunlardan hangisini isterseniz oynayabiliyorsunuz. İlk CD'de GDI görevleri, ikinci CD'de Brotherhood of Nod görevleri var. Şimdi bu iki tarafın kısaca kim ve ne olduğuna bakalım:
  GDI
  Kısaca GDI denen (yani Global Defense Initiative - Küresel Savunma Girişimi) kuruluş dünyanın askeri gücü olarak görev yapıyor. Bir diğer deyişle Birleşmiş Milletler askeri gücünün Amerikan askeri gücü ve diğer birçok ek yetenek ve özellikle donatılmış hali. Görevi ise dünyanın polisliğini yapmak ve sorun çıkan yerlerde olaylara müdahale etmek.
  GDI ve görevleri, dünya yörüngesinde bulunan 'The Philadelphia' isimli komuta kontrol uydusundan yönetiliyor. Buranın başında ise hemen herkesin filmlerde görmeye alıştığı James Earl Jones yani General Solomon var ve gerekli görevleri belirliyor.
  Nod'a karşı yürütülen görevler serisinin (campaign) yönetiminde ise GDI kuvvetlerini idare eden komutan Michael McNeil (yani siz) bulunuyor. Bu iyi adamın karakteri ise Indiana Jones, John Wayne, ve Independence Day filmindeki Will Smith karakterlerinin karışımı olarak görülebilir. 2. 2
  InKusTe
  Usta Üye

  --->: Command & Conquer: Tiberian Sun Rehber

  Reklam  NOD

  The Brotherhood of Nod (Kısaca NOD)
  Kendini ezilen ve zulüm gören insanların lideri olarak gören The Brotherhood of Nod, GDI'nın organize edildiği zamanlarda dünya çapında kendini göstermeye başladı. Özellikle üçüncü dünya ülkelerinin büyük desteğini alarak zalim, anlayışsız ve imparatorlukçu GDI karşısına aktif bir rakip olarak çıktı. Daha sonraları ise uluslararası arenada büyük bir askeri güç haline gelerek, güç ve kaynakları ile GDI ile rekabet eder hale geldi.
  Liderleri olan Kane'in amacı ise birçok çılgın dahinin ortak özelliği olan dünyayı kontrolu altına almak, sürekli olarak askeri gücünü arttırarak ezilenlere bir şemsiye gibi koruma sağlamak.
  Bir önceki GDI-Nod savaşında öldüğü sanılmaktaydı. Ancak cesedi bulunamamıştı. Tiberian Sun bölümünde ise yenilenmiş olarak yeniden ortaya çıkıyor ve kendini yarı tanrı olarak gören insanları ile amacına ulaşmaya çalışıyor.
  GDI'a karşı yürütülen görevlerin başında ise komutan Slavik bulunuyor (yani gene siz). Yardımcısı ise yetenekli Oxanna.
  Şimdiki Durum
  Brotherhood of Nod'un yokedilmesinden sonra dünya barış içinde birkaç yıl geçirmiştir. Bununla birlikte birbirleriyle rekabet halinde olan birkaç Nod grubu hala etkin haldedir. Bu rakip gruplardan biri, Nod'a verdiği zararlardan dolayı komutan Slavik'i idama mahkum etmiştir.
  Ancak, Kane yaşamaktadır ve Slavik Oxanna tarafından kurtarılır ve önceki güç ve yetkileri kendisine geri verilir. Kane'in yaşaması demek Nod'un hiçbirşeyden korkmaması demektir ve onun yaşıyor olması Nod içerisindeki rakip grupların bir araya gelmesini sağlar. Artık Kane ideallerini gerçekleştirmeye devam edebilecektir.
  Nod'un tekrardan ortaya çıkması GDI'ın insanlığı kurtarmak için uzun bir aradan sonra tekrar savaşa girmesini gerektirmektedir.
  İyi ile kötü arasındaki bu savaşın ortasında ise üçüncü bir taraf daha vardır: 'the Forgotten' yani 'Unutulmuşlar'. Unutulmuşlar, Nod tarafından katıksız vahşiler, GDI tarafından ise dikkate alınmayacak yaratıklar olarak görülmektedir. Tek istekleri yaşayabilecekleri bir dünyadır. Ancak bu savaşta iki taraftan birinin veya her ikisininde ya kan kardeşi ya da ezeli düşmanı olacaktır. 3. 3
  InKusTe
  Usta Üye
  Tiberium

  Tiberium ile ilgili Notlar ve Püf Noktaları
  Tiberium Command & Conquer ekonomisinin temelidir. Tiberium ile güçlü ordular ve yapılar inşa edebilirsiniz. ne kadar çok Tiberum kontrol ederseniz savaşı kazanma şansınız o kadar çoktur.
  Görevler esnasında ilk fırsatınız olduğunda ikinci bir Harvester mutlaka inşa edin. Hatta, mümkünse ikinci bir Tiberium Rafinerisi yapın. Görev sonunda size verilen değerlendirme yüzdesi görev sonunda deponuzda bulunan Tiberium ile doğrudan ilişkilidir.
  Her zaman elinizin altında binalarınızın ve birimlerinizin tamiri için mutlaka yedek bir miktar Tiberium bulundurun. Anahtar tiberium'u kontrol etmektir. Düşmanın Harvester ve rafinerilerini yok etmenin onun bina veya birim inşa etmesini engelleyeceğini unutmayın. Ayrıca aynı şekilde kendi harvester'larınızı da korumayı sakın unutmayın.
  İki değişik tipte tiberium vardır. Birincisi yeşil renkte olanlardır ve bunlar ortadaki bir ağaç tarafından sürekli etrafa püskürtülerek yenilenir. Bir harvester dolusu yeşil tiberium size 700 kredi kazandırır. İkincisi mavi olanıdır ve yenilenmez. Mavi tiberium son derece yanıcıdır ve üzerinde bir patlama olursa zincirleme olarak etrafındakiler de patlamaya başlar. Bir harvester dolusu mavi tiberium yeşil olana göre yaklaşık iki katı kredi değerindedir.
  Tiberium birçok yaya birim için zehirlidir. Askerleri, tiberium tarlalarından uzak tutmak gerekir. Diğer taraftan, tiberium üzerinde duran mutant (unutulmuşlar) ve cyborgları iyileştirir. Mutantlar'ın hayatta kalmak, cyborglar'ın ise enerji sağlamak için tiberium'a ihtiyaçları vardır.
  C&C dünyasında bazı yerlerde iri bitkisel tiberium damarları oluşmaktadır. Bu damarlar üzerinde yürüyen ve Wolverine'den daha büyük birimleri ve binaları yok etmektedirler. Nod, bu damarları hasat edecek Weedeater bir birim geliştirmiştir ve hasat ettiği ürün ile kimyasal silah yapmaktadır.
  Eğer bir insan tiberium tarlasında ölecek olursa visceroid isimli bir yaratığa dönüşür. Visceroid'ler insanlara ve insan bina ve birimlerine saldırırlar ve çok tehlikelidirler. Mutlaka yok edilmeleri gerekir. Diğer bir tiberium yaratığı ise kurçuklardır. Bunlar da visceroid'ler gibi her önüne gelene saldırır. Bu iki yaratık türü sadece mutant'lara saldırmazlar. Visceroid'ler mutant'ları takip eder ve onlarla birlikte savaşıabilirler. Ancak kontrol edilemezler. 4. 4
  InKusTe
  Usta Üye
  Birim Rütbeleri

  Birimler kendi üretim bedellerinin 10 katı değerinde düşman ve bina yok ettikleri zaman veteran (kıdemli) rütbesini alırlar. Veteran birimlerin hızı, zırhı ve ateş gücü daha fazladır. Veteran birimler de kendi üretim bedellerinin 10 katı değerinde düşman ve bina yok ettiklerinde Elite (seçkin) rütbesini alırlar. Çoğu Elite birim ise ek özellikler kazanır:
  GDI Elite Özellikleri
  Birim Yeni Silah Elite Özelliği Disc Thrower yok tehlike halinde alana yayılırlar Disruptor yok yok edildiğinde infilak eder Hover MRLS yok kendini onarır Jump Jet Infantry yok tehlike halinde alana yayılırlar Light Infantry gelişmiş tüfek tehlike halinde alana yayılırlar Orca Bomber yok düşman radarına görünmez Ocra Fighter yok yok Titan gelişmiş top görünmez birimleri ve yer altı birimlerini algılar Wolverine yok Tiberium damarlarından hiç etkilenmez Nod Elit Özellikleri
  Birim Yeni Silah Elite Özelliği Artillery yok kendini onarır Attack Buggy yok Düşman karacılarını yok edebilir Attack Cycle yerden havaya
  roket atablir Tiberium damarlarından hiç etkilenmez Banshee yok düşman radarına görünmez Cyborg yok tehlike halinde alana yayılırlar Devil's Tongue yok kendini onarır Harpy yok yok Light Infantry gelişmiş tüfek tehlike halinde alana yayılırlar Rocket Infantry yok tehlike halinde alana yayılırlar Stealth Tank yok yok edildiğinde infilak eder Tick Tank gelişmiş top görünmez birimleri ve yer altı birimlerini algılar

 5. 5
  InKusTe
  Usta Üye
  GDI - BİNALAR 1

  NOT: Aşağıda ve bundan sonraki sayfalarda göreceğiniz Yapmak için gerekli şey, o sırada açıklanan birim veya binayı inşa edebilmek için elinizde olması gerekli binayı belirtmektedir. Bu bina olmadan açıklanan bina veya birimi yapamazsınız. Ayrıca Tech Level da bu birim veya binayı ancak kaçıncı seviyeden (level) itibaren yapabileceğinizi belirtir.
  Construction Yard (İnşa Merkezi)
  Maliyet: 2500
  Dayanıklılık: 1000
  Yapmak için gerekli şey: Mobile Construction Vehicle
  Tech Level: 0

  Power Plant (Güç Santralı)
  Maliyet: 300
  Dayanıklılık: 750
  Yapmak için gerekli şey: Construction Yard
  Tech Level: 1

  Power Turbine (Güç Santralı için ek)
  Maliyet: 100
  Dayanıklılık: -
  Yapmak için gerekli şey: Power Plant
  Tech Level: 7

  Tiberium Refinery (Rafineri)
  Maliyet: 2000
  Dayanıklılık: 900
  Yapmak için gerekli şey: Power Plant
  Tech Level: 1

  Tiberium Silo
  Maliyet: 300
  Dayanıklılık: 150
  Yapmak için gerekli şey: Tiberium Refinery
  Tech Level: 1

  Barracks (Kışla)
  Maliyet: 300
  Dayanıklılık: 800
  Yapmak için gerekli şey: Power Plant
  Tech Level: 1

 6. 6
  InKusTe
  Usta Üye
  GDI - BİNALAR 2

  War Factory
  Maliyet: 2000
  Dayanıklılık: 1000
  Yapmak için gerekli şey: Tiberium Refinery, Barracks
  Tech Level: 2

  Service Depot
  Maliyet: 1200
  Dayanıklılık: 1100
  Yapmak için gerekli şey: War Factory
  Tech Level: 7

  Radar
  Maliyet: 1000
  Dayanıklılık: 1000
  Yapmak için gerekli şey: Tiberium Refinery
  Tech Level: 3

  Helipad
  Maliyet: 500
  Dayanıklılık: 600
  Yapmak için gerekli şey: Radar
  Tech Level: 5

  Tech Center
  Maliyet: 1500
  Dayanıklılık: 500
  Yapmak için gerekli şey: War Factory, Radar
  Tech Level: 6

  Pavement
  Maliyet: 75
  Dayanıklılık: 150
  Yapmak için gerekli şey: Barracks
  Tech Level: 6

  GDI - BİNALAR 3

  Concrete Walls
  Maliyet: 50
  Dayanıklılık: 150
  Yapmak için gerekli şey: Barracks
  Tech Level: 6

  Automatic Gate
  Maliyet: 250
  Dayanıklılık: 350
  Yapmak için gerekli şey: Barracks
  Tech Level: 6

  Component Tower
  Maliyet: 200
  Dayanıklılık: 500
  Yapmak için gerekli şey: Barracks
  Tech Level: 2

  Vulcan Cannon Upgrade
  Maliyet: 150
  Dayanıklılık: -
  Yapmak için gerekli şey: Component Tower, Barracks
  Tech Level: 2

  RPG Upgrade
  Maliyet: 600
  Dayanıklılık: -
  Yapmak için gerekli şey: Component Tower, Barracks
  Tech Level: 9

  SAM Upgrade
  Maliyet: 300
  Dayanıklılık: -
  Yapmak için gerekli şey: Component Tower, Barracks
  Tech Level: 5

 7. 7
  InKusTe
  Usta Üye
  GDI - BİNALAR 4

  EMP Cannon
  Maliyet: 1000
  Dayanıklılık: 500
  Yapmak için gerekli şey: Radar
  Tech Level: 6

  Upgrade Center
  Maliyet: 1000
  Dayanıklılık: 1000
  Yapmak için gerekli şey: Tiberium Refinery, Tech Center
  Tech Level: 10

  Seeker Control
  Maliyet: 1000
  Dayanıklılık: -
  Yapmak için gerekli şey: Tiberium Refinery, Tech Center, Upgrade Center
  Tech Level: 10
  Ion Cannon Uplink
  Maliyet: 1500
  Dayanıklılık: -
  Yapmak için gerekli şey: Tech Center, Upgrade Center
  Tech Level: 10

  Firestorm Generator
  Maliyet: 2000
  Dayanıklılık: 800
  Yapmak için gerekli şey: Tech Center
  Tech Level: 9

  Firestorm Wall Section
  Maliyet: 50
  Dayanıklılık: 200
  Yapmak için gerekli şey: Firestorm Generator
  Tech Level: 9

  GDI - BİRİMLER 1

  Light Infantry
  Maliyet: 120
  Silah: M16 Mk. II pulse rifle
  Yetenek: -
  Zırh: -
  Dayanıklılık: 125
  Görüş mesafesi: 5
  Hız: 5
  Elite Özelliği: Tehlike halinde alana yayılırlar
  Yapmak için gerekli şey: Barracks
  Tech Level: 1

  Disc Thrower
  Maliyet: 200
  Silah: Aerodynamic grenades
  Yetenek: -
  Zırh: -
  Dayanıklılık: 150
  Görüş mesafesi: 7
  Hız: 4
  Elite Özelliği: Tehlike halinde alana yayılırlar
  Yapmak için gerekli şey: Barracks
  Tech Level: 2

  Jumpjet Infantry
  Maliyet: 600
  Silah: Vulcan Cannon
  Yetenek: Uçmak
  Zırh: Hafif
  Dayanıklılık: 120
  Görüş mesafesi: 6
  Hız: 5
  Elite Özelliği: Düşman radarına görünmez olur
  Yapmak için gerekli şey: Barracks, Radar
  Tech Level: 6
  Medic
  Maliyet: 600
  Silah: -
  Yetenek: Askerleri ve kendini iyileştirir
  Zırh: -
  Dayanıklılık: 125
  Görüş mesafesi: 6
  Hız: 4
  Elite Özelliği: -
  Yapmak için gerekli şey: Barracks
  Tech Level: 4

 8. 8
  InKusTe
  Usta Üye
  GDI - BİRİMLER 2

  Engineer
  Maliyet: 500
  Silah: -
  Yetenek: Köprüleri ve binaları onarır, düşman binalarını ele geçirir
  Zırh: -
  Dayanıklılık: 100
  Görüş mesafesi: 4
  Hız: 4
  Elite Özelliği: -
  Yapmak için gerekli şey: Barracks
  Tech Level: 2

  Ghost Stalker (mutant)
  Maliyet: 1750
  Silah: Rail Gun, C4 patlayıcı
  Yetenek: Tiberium tarlasında durursa kendi kendine iyileşir
  Zırh: Hafif
  Dayanıklılık: 200
  Görüş mesafesi: 6
  Hız: 4
  Elite Özelliği: -
  Yapmak için gerekli şey: Barracks, Tech Center
  Tech Level: 10

  Harvester
  Maliyet: 1400
  Silah: -
  Yetenek: %50'ye kadar kendini onarır
  Zırh: Ağır
  Dayanıklılık: 1000
  Görüş mesafesi: 4
  Hız: 5
  Elite Özelliği: -
  Yapmak için gerekli şey: War Factory, Tiberium Refinery
  Tech Level: 1

  Wolverine
  Maliyet: 500
  Silah: Dual Assault Cannon
  Yetenek: Tiberium damarlarına karşı dayanıklı
  Zırh: Hafif
  Dayanıklılık: 175
  Görüş mesafesi: 6
  Hız: 7
  Elite Özelliği: Tiberium damarlarına karşı tamamıyla dayanıklılık
  Yapmak için gerekli şey: War Factory
  Tech Level: 2

  GDI - BİRİMLER 3

  Amphibious APC
  Maliyet: 800
  Silah: -
  Yetenek: 5 asker taşıyabilir
  Zırh: Ağır
  Dayanıklılık: 200
  Görüş mesafesi: 5
  Hız: 8
  Elite Özelliği: -
  Yapmak için gerekli şey: War Factory, Barracks
  Tech Level: 6

  Titan
  Maliyet: 800
  Silah: 120 mm Top
  Yetenek: -
  Zırh: Ağır
  Dayanıklılık: 400
  Görüş mesafesi: 8
  Hız: 4
  Elite Özelliği: görünmez birimleri ve yeraltı birimlerini algılar
  Yapmak için gerekli şey: War Factory
  Tech Level: 3

  Hover MLRS
  Maliyet: 900
  Silah: Missiles
  Yetenek: Hover
  Zırh: Orta
  Dayanıklılık: 230
  Görüş mesafesi: 7
  Hız: 7
  Elite Özelliği: Kendini onarır
  Yapmak için gerekli şey: War Factory, Radar
  Tech Level: 7

  Disruptor
  Maliyet: 1300
  Silah: Harmonic resonance wave
  Yetenek: -
  Zırh: Ağır
  Dayanıklılık: 500
  Görüş mesafesi: 7
  Hız: 4
  Elite Özelliği: yok edildiğinde infilak eder
  Yapmak için gerekli şey: War Factory, Tech Center
  Tech Level: 9

 9. 9
  InKusTe
  Usta Üye
  GDI - BİRİMLER 4

  Mobile Sensor Array
  Maliyet: 950
  Silah: -
  Yetenek: Görünmez birimleri ve yeraltı birimlerini lgılar
  Zırh: Orta
  Dayanıklılık: 600
  Görüş mesafesi: 10
  Hız: 6
  Elite Özelliği: -
  Yapmak için gerekli şey: War Factory, Radar
  Tech Level: 6

  Mammoth Mk. II
  Maliyet: 3000
  Silah: Dual Rail Guns, hava savunma roketleri
  Yetenek: %50'ye kadar kendini onarır
  Zırh: Ağır
  Dayanıklılık: 800
  Görüş mesafesi: 8
  Hız: 3
  Elite Özelliği: -
  Yapmak için gerekli şey: War Factory, Tech Center
  Tech Level: 10

  Mobile Construction Vehicle
  Maliyet: 2500
  Silah: -
  Yetenek: Construction Yard olarak istediğiniz yere kurulur
  Zırh: Ağır
  Dayanıklılık: 1000
  Görüş mesafesi: 6
  Hız: 3
  Elite Özelliği: -
  Yapmak için gerekli şey: War Factory, Tech Center
  Tech Level: 10

  Orca Fighter
  Maliyet: 1000
  Silah: Dual missile launchers
  Yetenek: -
  Zırh: Hafif
  Dayanıklılık: 200
  Görüş mesafesi: 2
  Hız: 20
  Elite Özelliği: -
  Yapmak için gerekli şey: Helipad
  Tech Level: 5

  GDI - BİRİMLER 5

  Orca Bomber
  Maliyet: 1600
  Silah: High explosive bomb
  Yetenek: -
  Zırh: Ağır
  Dayanıklılık: 260
  Görüş mesafesi: 2
  Hız: 12
  Elite Özelliği: Düşman radarına görünmez olur
  Yapmak için gerekli şey: Helipad, Tech Center
  Tech Level: 8

  Carryall
  Maliyet: 750
  Silah: -
  Yetenek: 1 araç taşıyabilir
  Zırh: Hafif
  Dayanıklılık: 175
  Görüş mesafesi: 2
  Hız: 16
  Elite Özelliği: -
  Yapmak için gerekli şey: Helipad, Service Depot
  Tech Level: 9

 10. 10
  InKusTe
  Usta Üye
  NOD - BİNALAR 1

  NOT: Aşağıda ve bundan sonraki sayfalarda göreceğiniz Yapmak için gerekli şey, o sırada açıklanan birim veya binayı inşa edebilmek için elinizde olması gerekli binayı belirtmektedir. Bu bina olmadan açıklanan bina veya birimi yapamazsınız. Ayrıca Tech Level da bu birim veya binayı ancak kaçıncı seviyeden (level) itibaren yapabileceğinizi belirtir.
  Construction Yard (İnşa Merkezi)
  Maliyet: 2500
  Dayanıklılık: 1000
  Yapmak için gerekli şey: Mobile Construction Vehicle
  Tech Level: 0

  Power Plant (Güç Santralı)
  Maliyet: 300
  Dayanıklılık: 750
  Yapmak için gerekli şey: Construction Yard
  Tech Level: 1

  Advanced Power Plant (Gelişmiş Güç Santralı)
  Maliyet: 500
  Dayanıklılık: 750
  Yapmak için gerekli şey: War Factory
  Tech Level: 7

  Tiberium Refinery (Rafineri)
  Maliyet: 2000
  Dayanıklılık: 900
  Yapmak için gerekli şey: Power Plant
  Tech Level: 1

  Tiberium Silo
  Maliyet: 300
  Dayanıklılık: 150
  Yapmak için gerekli şey: Tiberium Refinery
  Tech Level: 1

  Hand of Nod (Kışla)
  Maliyet: 300
  Dayanıklılık: 800
  Yapmak için gerekli şey: Power Plant
  Tech Level: 1

  NOD - BİNALAR 2

  War Factory
  Maliyet: 2000
  Dayanıklılık: 1000
  Yapmak için gerekli şey: Tiberium Refinery, Hand of Nod
  Tech Level: 2

  Radar
  Maliyet: 1000
  Dayanıklılık: 1000
  Yapmak için gerekli şey: Tiberium Refinery
  Tech Level: 3

  Tech Center
  Maliyet: 1500
  Dayanıklılık: 500
  Yapmak için gerekli şey: War Factory, Radar
  Tech Level: 6

  Temple of Nod
  Maliyet: 2000
  Dayanıklılık: 1000
  Yapmak için gerekli şey: Tech Center
  Tech Level: 10

  Tiberium Waste Facility
  Maliyet: 1600
  Dayanıklılık: 400
  Yapmak için gerekli şey: Missile Silo
  Tech Level: 10

  Missile Silo
  Maliyet: 1300
  Dayanıklılık: 1000
  Yapmak için gerekli şey: Tech Center
  Tech Level: 10

 11. 11
  InKusTe
  Usta Üye

  --->: Command & Conquer: Tiberian Sun Rehber

  Reklam  NOD - BİNALAR 3

  Pavement
  Maliyet: 75
  Dayanıklılık: 150
  Yapmak için gerekli şey: Hand of Nod
  Tech Level: 6

  Concrete Wall
  Maliyet: 50
  Dayanıklılık: 150
  Yapmak için gerekli şey: Hand of Nod
  Tech Level: 6

  Automatic Gate
  Maliyet: 250
  Dayanıklılık: 350
  Yapmak için gerekli şey: Hand of Nod
  Tech Level: 6

  Laser Fence Post
  Maliyet: 200
  Dayanıklılık: 300
  Yapmak için gerekli şey: Advanced Power Plant
  Tech Level: 8

  Laser Turret
  Maliyet: 300
  Dayanıklılık: 500
  Yapmak için gerekli şey: Hand of Nod
  Tech Level: 2

  Obelisk of Light
  Maliyet: 1500
  Dayanıklılık: 725
  Yapmak için gerekli şey: Tech Center
  Tech Level: 9

  NOD - BİNALAR 4

  SAM
  Maliyet: 500
  Dayanıklılık: 600
  Yapmak için gerekli şey: Radar
  Tech Level: 5

  Helipad
  Maliyet: 500
  Dayanıklılık: 600
  Yapmak için gerekli şey: Radar
  Tech Level: 5

  EMP Cannon
  Maliyet: 1000
  Dayanıklılık: 500
  Yapmak için gerekli şey: Radar
  Tech Level: 6

  Stealth Generator
  Maliyet: 2500
  Dayanıklılık: 600
  Yapmak için gerekli şey: Tiberium Refinery, Tech Center
  Tech Level: 9

 12. 12
  InKusTe
  Usta Üye
  NOD - BİRİMLER 1

  Light Infantry
  Maliyet: 120
  Silah: M16 Mk. II pulse rifle
  Yetenek: -
  Zırh: -
  Dayanıklılık: 125
  Görüş mesafesi: 5
  Hız: 5
  Elite Özelliği: Tehlike halinde alana yayılırlar
  Yapmak için gerekli şey: Hand of Nod
  Tech Level: 1

  Rocket Infantry
  Maliyet: 250
  Silah: Roketatar
  Yetenek: Hava araçlarına da saldırabilir
  Zırh: -
  Dayanıklılık: 100
  Görüş mesafesi: 7
  Hız: 4
  Elite Özelliği: Tehlike halinde alana yayılırlar
  Yapmak için gerekli şey: Hand of Nod
  Tech Level: 2

  Cyborg
  Maliyet: 650
  Silah: High power pulse rifle
  Yetenek: Tiberium tarlasında kendini şarj eder/onarır
  Zırh: Hafif
  Dayanıklılık: 300
  Görüş mesafesi: 5
  Hız: 4
  Elite Özelliği: tehlike halinde alana yayılırlar
  Yapmak için gerekli şey: Hand of Nod
  Tech Level: 6

  Engineer
  Maliyet: 500
  Silah: -
  Yetenek: Köprüleri ve binaları onarır, düşman binalarını ele geçirir
  Zırh: -
  Dayanıklılık: 100
  Görüş mesafesi: 4
  Hız: 4
  Elite Özelliği: -
  Yapmak için gerekli şey: Hand of Nod
  Tech Level: 2

  NOD - BİRİMLER 2

  Cyborg Commando
  Maliyet: 2000
  Silah: Plasma cannon
  Yetenek: Tiberium tarlasında kendini yeniler/onarır
  Zırh: Ağır
  Dayanıklılık: 500
  Görüş mesafesi: 7
  Hız: 4
  Elite Özelliği: -
  Yapmak için gerekli şey: Hand of Nod, Temple of Nod
  Tech Level: 10

  Mutant Hijacker
  Maliyet: 1850
  Silah: -
  Yetenek: Araçları kaçırır/ele geçirir, Tiberium tarlasında iyileşir
  Zırh: -
  Dayanıklılık: 300
  Görüş mesafesi: 6
  Hız: 7
  Elite Özelliği: -
  Yapmak için gerekli şey: Hand of Nod, Temple of Nod
  Tech Level: 10

  Harvester
  Maliyet: 1400
  Silah: -
  Yetenek: %50'ye kadar kendini onarır
  Zırh: Ağır
  Dayanıklılık: 1000
  Görüş mesafesi: 4
  Hız: 5
  Elite Özelliği: -
  Yapmak için gerekli şey: War factory, Tiberium Refinery
  Tech Level: 1

  Weed Eater
  Maliyet: 1400
  Silah: -
  Yetenek: Tiberium damarlarına karşı tamamıyla dayanıklı
  Zırh: Ağır
  Dayanıklılık: 600
  Görüş mesafesi: 4
  Hız: 5
  Elite Özelliği: -
  Yapmak için gerekli şey: War Factory, Tiberium Waste Facility
  Tech Level: 10

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi