Clive Barker's Undying Rehber

+ Yorum Gönder
Tanıtım ve Oyun Rehberi Bölümünden Clive Barker's Undying Rehber ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  InKusTe
  Usta Üye
  Reklam

  Clive Barker's Undying Rehber

  Reklam  Clive Barker's Undying Rehber

  Forum Alev
  Kapı girişinde taş parlıyor Kapı açılıyor İçeri girin, hizmetçi sizi karşılıyor ve sizi Jeremiah'ın yanına götürecek. Koridordan devam edin. Koridorun sonunda kapının dibinde sağlık çantası var. Alın, sırtınızı kitli kapıya verin. Sağdaki odaya girin. Jeremiah ile konuşuyoruz. Konuşma sırasında aşağıdan bazı sesler geliyor. Konuşma bitiminde aşağıdaki sesleri kontrol etmeye gidiyoruz. Girişe geri dönün. Merdivenlerden aşağıya inin. Sağdaki kapıya yönelin. Girdiğinizde ilk sağ ve hayalet sizinle konuşucak. Hayaler gittikten sonra masanın üstündeki mermileri alın. Tekrar koridora dönün ve koridorun sonundaki sol kapıdan girin. Odanın sağındaki aynanın önünde mermiler var Sağdaki koridordan seraya çıkın. Burada Howler ile karşılaşıcak. Öldürün ve hemen seranın diğer kapısına ulaşın. Karşınıza üç tane howler çıkacak. Yerdeki ölmüş hizmetçi için yapabileceğimiz bir şey yok yola devam edin Merdivenden inin karşınıza çıkan howler'ları öldürün. İki howler yukarıda bir tanesi hemen önünüzde tekrar koridordasınız. İlerleyin, sağ dönün kitaplıktaki Joseph'in kitabını alın. Jeremiah ile konuşucaz. Size bir sarılmış kağıt verecek. İşte Ectoplasm büyüsünü kazanıyoruz. Konuşma bitince hole geri dönün merdivenlerden aşağı'ya inin. Kahya size yolu gösterecek. Kahya'yı takip edin. Karşınıza hizmetçi gelecek. Onunla konuşma bittikten sonra sağdaki odaya girin. Oyun sırasında nerde hangi howler çıkacak ya da savaşçılar çıkacak tam bir sayı ya da yer belirtmiyorum. Tetikte olun. Odanın içindeki resmin önündeyken, scrye büyüsü yapın. Süpriz... Odadan çıkın ve çaprazınızdaki şömineli odaya girin. Şöminenin sağındaki günlüğü alın. Resmin olduğu oda da sağlık çantası var. Odadan çıkın ve soldan koridoru takip edin. Karşınıza iki yaratık çıkacak. İlerleyin, soldaki büyük odaya girin. Oradan soldaki yatak odasına yönelin. Aynanın karşısındaki şifonyerde mermiler ve mektup var. Aldıktan sonra odayı terkedin. İki yaratık size saldıracak. Halledin ve salondan karşı odaya girin ve yatağın üstündeki Josep'inin mektubunu alın.

  Salondan tekrar merdivenlere geri dönün aşağı inin. Merdivenlerin arkasındaki bölmede üç düşman öldürdükleri hizmetçi ve hizmetçinin yanında sizin almanız gereken bir anahtar var. Düşmanlarınızı hallettikten sonra soldaki odaya girin. Sağdaki merdivenlerden aşağıya inin solda aile tuvalini göreceksiniz. Scrye yapın ve resmin ne hal aldığını görün resimdeki herkes sizin düşmanınız. Geri dönün diğer yoldan ilerleyin (soldaki) kapıdan geçin. Sağa yönelin devam edin. Önce sağ, sonra sola, sonra tekrar sağa dönün mutfaktasınız, sağ çaprazdaki merdivenlerden aşağıya inin ve hizmetçiden doğu kanadının anahtarını alın. Yemek odasına dönün az önce resmi yakladığınızda resimdeki beyaz kıyafetli kadın size göz kırpıcak. Arkasındaki howlerları sizi öldürmeleri için gönderecek. Halledin ve yola devam edin. Kütüphaneye geçin, hayaleti takip edin. Bir kitap bulacak ve onu resmin solundaki rafların en tepesine koyacak. Kütüphaneden çıkın ve aile fotoğrafı aydınlattığımız kapısı kitli yere geri dönün. İki howler'ı halledin. Artık kapı açılacak. İçeri girdiğinizde sağa dönün merdivenlerden aşağıya inin. Sütunların ortasındaki kapıdan girin. İlk defa aydınlık bir odadayız. Karşınızdaki resime dikkatlice bakın yeşil taşı elinize alın ve scrye büyüsü yapın. Düşmanlarımızın sayısı artıyor. Ama sizi temin ederim bunlar Undying King'in tırnağı bile olamaz.

  Yanmayan şöminenin solundaki üç bacaklı sehbanın üstündeki Bethany'inin kağıtlarını alın. Odayı terk edin ve sağdaki büyük kapıdan ilerdeki iki kapıda kitli sağdaki zırhlının yanındaki kitabı alın. Bu seferde heykellerin olduğu geniş bir koridordayız. İlerdeki dönüşte howler var. İlerleyin, karanlık camların perdeyle kapatıldığı ve rüzgarın karanlık koridoru uçurduğu bir yoldayız.kapıdan geçin ve sağ yolu kullanın. Howlerları halledin. İlerleyin ve sola girin. Merdivenlerden devam edin. Odaya girdiğinizde karşınıza dört tane yatak gelecek bu yatakların soldakinin üstündeki günlüğü alın. Buna rağmen kormuş çocuk sesleri kesilmiyor. Odadan çıkın sola dönün devam edin. Kapıdan geçin merdinvenlerden inin. Karşınıza çıkan iki kapıda sizi kiliseye ulaştıracak. Ben sağdaki girişi kullandım. Orda rahibin odasına giden tahta bir merdiven bulacaksınız. Merdivenlerin sonunda gümüş bir anahtar bulacaksınız. Anahtarı alın ve rahibin odsındaki dolaptan ve sehbanın üstünde sizin diğer bölümlerde ihtiyaç duyacağınız ganimetleri toplayın. Aşağıya indiğinizde sizi monglar karşılayacak onları görebilmek için scrye yapmanız gerekecek Bence kağışmayın ve kaçın gerçke çok zor ölüyorlar ve sizin enerjiniz onları öldürmeye yetmiyebiliyor Tekrar geldiğiniz yere geri dönün. Koridorda ilerleyin ve ilk sağdaki çocuk odasından kitabı alın Odadan çıkın ve ilerledeki karanlık yola girin Tek ve dar bir kapıdan geçicez. Çıkışta sizi iki howler karşılayacak Diğer kapıdan çıkışta, perdeleri uçuştuğu bir holde ilerleyin karşınıza küçük bir masanın üstünde mor bir cisim görüceksiniz Cisme dokunmayın merdivenlerden yukarı çıkın. Kapılar kitli burda bulunmanızın sebebi yaratığı öldürmek. Perdeli holden ilk sola girin. Bütün yollar birbirine bağlı Dikkat edin. Şömineni solundaki kapıdan heykelin önğne çıkıyoruz Yukarı ve ilk sağdaki kapıdan girin. Geniş bir salondayız. Soldaki oda kütüphane ve hiçbirşey yok. Kütüphanenin girişindeki tabloya yaklaşın ve scrye yapın Tablonun yanındaki kapıdan geçin merdivenlerden çıkın İlk sağa girin Daha sonra sola yönelin ve şömineli odadaki yatağının üstünde bulunan Keisinger'în kitabını alın. 2. 2
  InKusTe
  Usta Üye

  --->: Clive Barker's Undying Rehber

  Reklam  Balkona çıkın. Balkondan soldaki odaya girin. Scarrowlar ile çarpışıcaz. Soldan devam edin. Bir tabut açılacak sizde içine girin. Karşı tarafa geçtiğinizde dışarı çıkın. Tabloda gördüğünüz hayalet artık peşinizde. Sonu olmayan merdivenlere geldiğinizde merdivenler kendiliğinden oluşucak yavaş yavaş taşların ucuna ilerleyin yeter. Çeşmeye benzeyen biryerde yeni silahınıza ulaşıcaksınız. Sıkı bir dövüşten sonra yola devam edin. Hizmetçinin kanı ne ihmetse tavana akıyor tavandan yere akıcağına bütün doğa gerçeklerini sorgulayan bir oyun. Yaratıları halletmeniz çok zor kısa bir dövüşten, sonra hemen arkanızdaki yanan şömine artık yanmıyor ve sizin çıkmanız için bir geçit vazifesine bürünüyor. Bu dar yerden diğer odaya ulaşıyoruz. Kapıdan da koridor yönelin, koridordayken merdivenleri inin ve karşınıza gelen kapının sağındaki kapı hizmetçiden aldığınız anahtar sayesinde açılıyor.

  Ganimetleri toplayın. Heykelin olduğu yere geri dönün ve solundaki kapıdan perdeli hole çıkın ve zırhlıların olduğu yere geri dönün ve soldaki yeşil halının üzerinden geçip merdivenlerden yukarı doğru çıkın. Kapıdan geçtiğinizde solda mühimmat var. Siz sağdan gidin ve büyük bir odaya geçin. Merdivenlerden aşağı inin ve iki kapıdan geçip yola devam edin. Karşınıza hayalet çıkacak ama bir problem yok. Soldaki kapıdan geçin ve ilerlerken hayalet bütün kapıları kapatacak. Siz arkanızı dönüp koşarak yola devam edin. Karşınıza gelen aynanın içine zıplayın. Bu aynaya oyun sırasında bir ya da iki defa daha uğrayacağız.

  Bu bölümde karşımıza kaç tan scarrow çıkacağını hesaplayamadım. Kapıdan mavi bir odaya ulaşacaksınız. Duvarlardaki meşaleler siz onlara yaklaştıkça kendilerinde yanacaklar. Odanın ortasındaki sarılmış kağıtı alın. Dispel Magic'e sahibiz artık. Şimdi bu dumanlı alanı yeni büyü ile açın. Yola devam edin. Şöminenin yanında geçin. İlerde soldaki kapı kitli. Soldaki küçük servis asansörüne binin.onun içine eğilerek girin ve artık mutfaktasınız. Sağdaki merdivenlerden inin ve mutfağa ulaşın. Sağdaki merdivenlerden inin ve tekrar sağ yapın. Bize yardım eden şişman hizmetçi ölmüş. Soldaki kapıdan geçin. İki howler'ı halledin. Media pak'i almayı unutmayın. Şimdi merdivenlerden kilere iniyoruz. İlk indiğinizde hemen sola dönün ve molotofları alın. Mutfağa geri dönün ve bahçe kapısından çıkın. Dışardayız, temiz hava, sağa gidin.

  Bahçıvana sorular sorduktan sonra bahçivanı takip edin. Giriş ilerde soldaç ilerleyin kapıyı bulduğunuzda girin. Kırmızı perdelerin olduğu odada iki tabut var. Bir tanesinde kağıt var. Kağıtı alın ve İnvoke'a sahip olun. Altın şamdanların olduğu kitli kapı açılacak üç howler var. Öldürün ve soldaki yoldan devam edip. Yer altına inin. Çok sisli ve bir sürü düşmanın olduğu bir yerdeyiz. İskeletler ise bunların en tehlikelisi. Eğilerek morg'a ulaşın. En sağdaki tabut kapağını kırıp içine girin. İki iskelet sizi karşılıyor halledin. Yolun sonundaki tahta merdivenlerden yola devam edin. 3. 3
  InKusTe
  Usta Üye
  Şimdi de mezarlıktayız. Yerdeki iskeletler sizin gelmenizle birlikte uyanıyorlar ve size saldırmaya hazırlar. Hemen solunuzdaki tekneye atlayın. Manastıra gidiyoruz. Ykarı doğru kayaların arasından ilerleyin açık olduğuna pek bakmayın yaratıklar sizi artık daha rahat görüyorlar. Manastırın önüne geldiğimizde sağdaki kitabı alın. Soldan yola devam edin. Yıkılmış binanın çevresindeki iki adamı öldürün ve şimdi tekrar açılmayan manastıra geri dönün anahtarı alın.

  Trsanti'ye geri dönün ve soldaki ahırı açın. İki howler sizi karşılıyor öldürün. İlerde sağda tahta merdivenden yukarı çıkın tek howler var. Öldürün ve diğer tarafa atlamak için sağdaki tahtayı kullanın yan binaya atlayın. Şimdi yan binanın sonunda tahta bir alan var ve kapısıda yok buraya ulaşıcaz. Buraya ulşamak için üsteki kırık tahtaları kullanıcaz. Karşınıza trsanti savaşçıları çıkacak halledin. Solda iki howler var. Devam edin. Soldaki odada merdiven var. Merdivenlerden yukarı çıkın. Düşmanlarınızın size gelmesini bekleyin. Şimdi tahtaların üstünde düşmeyin sakın. O alana doğru ilerleyin. Alana ulaştığınızda sandığı açın içinden anahtarı alın. Şimdi soldaki tahtadan tekrar diğer tarafa geçin ilk kullandığınız merdivenlerin altında da bir yol var. Yeraltına ulaştığınızda anahtar yardımıyla kapağı açın ve içine girin.

  Yeşil ve kasvetli koridoru takip edin. Yeraltı kanalındayız. Sola dönün ilerlediğinizde süre zarfında karşınıza dört iskelet çıkacak. Çukura atlamayın. Soldan kapılarla dolu yolu takip edin. Dışarı çıktığınızda karşınızdaki büyük taşın altında enerji var. Alın ve sağa dönün, karşınıza çıkacak en az on beş howler için kendinizi hazırlayın. Sağdan harabelere ulaştığınızda. İki merdiveni çıkınca solunuzda tahta bir kapı göreceksiniz. Onun önünde iken yeşil taşınız ve scrye büyüsündan yararlanarak iki rahibi görün. Şimdi yukarı çıkmaya devam edin. Yokuştan sonra taş bir düzlüktesiniz ve solunuzda ayni yöntemle yakalamanız gereken bir görüntü var. Soldan ilerleyin.

  İlk sol kapıdan geçin. Görüntüyü yakalayın. İskeletin kafasını vücudundan ayırmadığınız sürece ölmeyeck o yüzden hiç kapışmayın ve kaçın. Binanın hemen arkasındaki çatıda yeşil ışığa doğru ilerleyin. "Ara demo"

  İskeletle karşılaştığınız giriş kapısının, yanından aşağıya inin. Merdivenlerden yukarı çıkın. İki rahibin görüntüsünü yakalayın. İlk sağdaki karanlık çukuru aydımlatın Amplifier'a ulaşın. Şimdi tekrar yukarı çıkın. Rahiplerin solundaki ikinci odadan dinamitleri ve shotgun'ı alın. Arkasından atlayın ve geri dönün, kapıdan geçtiğinizde büyü yapın rahip size birşeyler söyleyecek Yokuştan aşağı inin kayaların çimenlerden, ilk üstüne çıktığınız kayanın yanındaki merdivnlerin solunda zemine alttan ışık verildiğini göreceksiniz. Orayı dinamitlerle patlatın ve içine atlayın. Dinamitleri koyduğunuz anda hemen geri çekilin. 4. 4
  InKusTe
  Usta Üye
  Aşağıya indiğinizde ilerleyin ilk dört yol ağazında sağ girin. Düz devam edin. Tavandan damlalar düşen odadaki iki yaratığı halledin. Kapıdan geçtiğinizde düz devam edin. Karşınıza gelen odanın duvarlarındaki kanla yazılmış yazıyı okumak için, Scrye yapın. Odadan çıkın, sağdan devam edin. Sola girin, kuyunun yanındaki kapıdan girin. Sağdaki merdivenleri çıktığınızda hemen sağınızda bir merdiven daha var. O merdivenlerden aşağıya inin. Devam edin. Çökmüş tavandan yukarı çıkın. Baş rahibi takip edin. Bu arada yolunuza çıkan howler'ları halledin. Şimdi geri dönün. İlk merdivenlerden çıktığınız yere döndüğünüzde karşınıza iki iskelet çıkacak. Patlayan duvarlara dikkat edin.

  Tam bir iskelet tarlasına ulaşıcaz çok dikkatli ve seri olun. Heryerden çıkıyorlar. Sağdan iskeletlerle çarpışmadan kaçın. Merdivenlerden yukarı çıkın. Şimdide yarasalar bize yol boyunca eşlik ediyorlar. Yolda karşınıza iki howler çıkacak. Halledin. Şarap mahsenine indiğinizde, fıçıların içinden mermileri alın. İlk önce sağa yönelin ve rahibi scrye büyüsü iel görün. Sağdan ve soldan yukarı doğru uzanan merdivenler var. Yukarı çıktığınızda soldaki kırık kapılı odadaki pervaneyi çevirin.

  Mahsenin solundan devam edin. İlk zindan kapısını ardından ikinci zindan kapısını geçin yeraltı tünellerine varın. Tünelin diğer tarafından yukarıya ilerleyin. "ara demo"
  Soldaki merdivenlerden üst kata çıkın. Balkon kenarına geldiğinizde sola gidin. Büyük bir kutu görüceksiniz. Amacımız onu açmak. Bunun içinde hemen yanınızdaki duvarı kullanın. Duvardaki koyu renkli bölmeyi ittirin. Altıktan sonra merdivenlerden aşağıya inin, ikinci çukurdan aşağıya inin. İlerleyin. "ara demo"

  Devam edin howler'ları halledin. Geçeceğiniz kapı ilerde sağda üzerinde altın rengi anahtar kilidi olan kapı. Kapıdan geçtiğinizde iki howler sizi karşılayacak. Odalarda ganimetler var. Şimdi alın ilerde lazım olucak. Dar yolun sonunda aşağıya atlayın. Dört howler size saldırmadan soldaki merdivenlerden yukarı çıkın işte gökyüzü. Dikdörtgen taşın yanında baş rahip size birşeyler söyleyecek. Şimdi hemen merdivenlerden yukarı çıkın ve ganimetleri toplayın. Manastırın arkasına gidin. Gölün kenarlarındaki objelere sırasıyla aldıklarınızı yerleştirin.

  Önce sağdakine
  Sonra soldaki
  En sonda ortadakine

  Şimdi gölün yüzeyine bakın. Manastırın geçmişteki halini görüyorsunuz. Gölün içine atlayın.

 5. 5
  InKusTe
  Usta Üye
  Soğuk ve karlı bir havada yolumuza devam ediyoruz. Sola gidin ve keşişi halledin. Sağdan devam edin. Ölmüş keşişin yanındaki kitabıalın. Yola devam edin. Sağdan ilerleyin ve duvar üstündeki keşişleri halletmeyi unutmayın. Kapının yanındaki iki taneyi'de halledin. Yokuştan aşağıya inin ve kapıya ulaşın. Kapıdan geçtiğinizde solda health pak var. Alın ve soldan devam edin. Merdivenleri çıkın. yukarıdaki adama dikkat, sol çaprazda yokuştan yukarı çıkın. soldaki kapıya ulaşın. Düz devam edin. Sağdaki kapıya ulaşın. Merdivenlerden yukarı çıkın. karşınıza gelen yatak odasından kağıdı alın.

  Koridor boyunca dört oda da kitli. Yanan şamdanın solundaki odada tek keşişvar. Halledin ve yola devam edin. Tekrar şamdanın yanına dönün ve sağından aşağıya inin. Amplifier'ı alın. İki keşiş var. Sağ gidin ve yanan şöminenin yanındaki keşişleride halledin. Holü takip edin. İlk merdivenlerden indiğinizde en alt kata ulaşın ve merdivenlerden tekrar yukarı çıkın. ilk katta hemen soldaki odanın solundaki kolu harekete geçirin. İkinci kata çıkın ve tabutun üstündeki kitabı yatay hale getirin en alt kata geçen sefer dolu olan su kanalının artık boş olduğunu görüceksiniz. Neye ihtiyacınız varsa alın.

  Şimdi soldaki merdivenlerden yukarı ilk sol kapıdan devam ilk kol'u bulduğunuz odadasınızve karşınıza gelen kapıdan girin. İbadet hane'nin üstündeki balkonda molotofları toplayın. Soldaki fermanı alın. Şimdi devam edin. Balkondan diğer binaya kıvrılan merdivenlerden çıkın. Baş rahibi öldürün "abbot key" alın. En aşağıda health apk var. Dışarı çıkın. diğer kapıdan içeri girin. Tekrar dışarı çıkıcaz. Kapalı kuyunun yanından binaya girin.

  Yukarı çıktığınızda diğer baş rahibi öldürün, "gold key" alın. Pencereden dışarı çıkın. soldaki basamaktan binanın kenarına çıkın sol taraftan ilerleyin. Başka bir pencere kenarına ulaşıcaksınız. Üst çatıda amplifier var. Çıkışta sağınızdaki kulenin penceresi içine atlayın. Karşınıza tek bir keşiş çıkcak. İlerlediğinizde ayine tanık olucaksınız. Keşişleri ve baş rahibi öldürün. Orağın sağındaki merdivenlerden yukarı çıkın. Kolu çekin ve orağa sahip olun. "ara demo"

  Bilinen zamana geri döndük. Şimdi soldaki taşın üstünde tekrar scrye büyüsü yapın. Görüntüyü yakaldıktan sonra, soldaki merdivenlerden aşağıya inin. Soldan aşağıya çift taraflı merdivenin altındaki kapıdan geçin. Sağdan aşağıya ulaşın. Zemşine geldiğinizde sizi howlerlar karşılayacak. Yıkılmış sütunun arkasından sütunun üstüne çıkın. kağıdı alın. Soldaki merdivenlerden, geldiğiniz merdivenlerin yanında yukarı çıkın. soldaki mumlara ulaşın ve açılan gizli bölmede ganimetleri toplayıp dıaşrı çıkın. Tekrar yıkılmış sütunun olduğu alama dönün sağdaki kapıdan geçin. Sola dönün ilerleyin "ara demo" çukura dalın.

  Havuzdayken hemen önünüzdeki merdivenlerden çıkın. büyük kapıyı açın, köprüdeyken suya atlayın ve hemen yanınızdaki yldan geçin. İlerlediğiniz sürece kapıalr açılacak. Howler'larla çarpışıcaz. Açılan yollardan üzerinde hiçbirşey olmayan bir taş odasına geleceksiniz. Üzerine çıkın. altınızdaki zeminin merdivenlere dönüştüğünü göreceksiniz. Aşağıya inin yola devam edin. Büyük kapıdan geçtiğinizde aşağıya düşüçez. Labirenteyiz. Sağdan ilerleyin. Perforje tavanlık sizin için açılacak. Lizbeth ile savaşmaya hazır olun. Çok sert bir çarpışma olucak.

 6. 6
  InKusTe
  Usta Üye
  Feneri terk edin. İlk gördüğünüz eve ulaşın. İçeri girdiğinizde soldaki tehta merdivenlerden yukarı çıkın. Sandıktan anahtarı alın. Evi terk edin. Evin arkasındaki mezarın arkasındaki yokuştan yukarı doğru yürüyün. Tahta kapıdan geçince sağdan yola devam edin. Giriş kapısı arka tarafta galiba bir trsanti dinlenme alanındayız. Hepsini öldürün. Ordadaki büyük taşın ortasınadki çukura girin.

  Aşağıya inmek için halatı kullanın düşmemeye özen gösterin. Aşağıda iki trsanti siz bekliyor. Halledin dar tahta koridordan yola devam edin. Yeraltı nehrindeyiz. Önce önünüzdeki geniş tahtaya sonra onun çaprazındaki uzun tahtadan geçip fenerli yoldan tavanı akan bölmeye ulaşın. Çabuk ilerleyin trsantiler üstünüze dinamit atıcak. Önce önünüzdeki halatlardan daha sonra soldaki halatlardan size dinamit atanlara ulaşın ve halledin. Şimdi karşınıza kıvrılan bir merdiven gelecek yanlız tam bittiği yerde bir tanesi yok. Dikkat edin. Yukarı çıktığınızda sola gidin. Trsantileri öldürün. Soldan yola devam edin. Soldaki holün sonunda bir top var. Shiel büyüsü ile toptan korunun. Hücrenin yanındaki sandıkta amplifier var. Solunda da fişek ve dinamitler var.

  Dışarı çıkın, sol tarafta asansör var. Kolu çekin ve asansöre hızlı bir şekilde binin. Karşınıza iki trsanti çıkacak. Öldürün ve suya dalın su altı tüneli boyunca yol sizin için aydınlatılmış. Yolun solunda tahta merdivenlerden yukarı çıkın. arkanızdaki kapıdan geçin yola devam edin. Yukarı ulaştığınızda aşağıya yönelen bir yol var. Aşağıya inin. Molotof ve mermileri alın. İki adamı halledin. Kapılardan geçin koridorda dikkatli ilerleyin size yanlardan molotof atıcaklar. Tam karşınızdanda ateş açılacak. Sizde karşınızdakilere ateş açın öldükçe yanlardan size dinamit atanlar karşınıza gelmeye başlayacak böylece yolu çift taraflı olarak temizliyoruz. Koridorun sonunda sağdaki oda da TNT'leri halledin. Uzaktan patlatın, patlamanın şiddeti çok geniş bir alanı etkiliyor. Patlamanın etkisiyle açılan duvar deliğinden içeri girin. Sandığın içinden amplifier alın. Dışarı çıkın metal kapıyı kolu çekerek açın. İlerlediğinizde sağdaki merdivenden yukarı çıkın. solda odadaki kolu çekin. Odadan çıktığınızda karşınızdaki odadaki ganimetleri alın.

  Dışarı çıkın ve sağdaki koridora girin. İlksol cepte yanlardan ok atılan koridorun sonunda kolu çekin kapı açılsın ve seri olun. Man well'e ulaştık. Şimdi tekrar koridordayız. İlerleyin uzaktan TNT'leri halledin. İlerleyin tahta kapıdan geçin. İlerlediğiniz de metal kapı göreceksiniz. Metal kapıya sırtınızı verin. İlerledeki TNT'lere ateş ettiğiniz anda metal kapı açıalcak ve siz taşların altında kalmadan kendinizi geriye atıcaksınız.(bence burda save'leyin) "ara demo"

  Şimdi hazine odasında bulunan bütün sandıklardaki ganimetleri ve cephaneyi toplayın. Asılmış kadın şu anda zararsız ama siz sarılmış kağıtı aldığınız anda odaya gaz doldurmaya başlıyacak. Sarılmış kağıtı aldığınız anda skull storm'a sahip olacağız. Sarılı kağıdı aldığınız duvarı dinamitle uçurun. İçeri girdiğinizde tekrar büyük evdeyiz.

 7. 7
  InKusTe
  Usta Üye
  Eve giriyoruz. Merdivenlerin tam önünde sola yönelin. Hizmetçinin sizinle konuşması bitince, hizmetçinin arkasından ilerleyin. Sağdaki ve soldaki kapılar kitli. Kapıdan geçtiğinizde camlı tavan aşağıya inecek yaratığı orakla halledin. Üstünüzdeki kapılar kitli. Sağdaki kapıdan devam edin. Küçük bir sohbetten sonra yeşil taşınız artık yok.

  Ambrose öldürmek için taşınıza nişan almalısınız. Büyük yaratık onu kolundan tuttuğu anda taşınıza nişan alın. Taşı düşürüdğünde orakla kellesini uçurun. Cesedin kim olduğunu bilmiyorum. Odadan çıktığınızda kahya ile konuşucaz. Kahyayı takip edin. O kitapları toplarken sizde soldan devam edin. İlk karşınıza gelen kapı ve soldaki kapı kitli. Sağdaki yola girdiğinizde size saldıracaklar hazır olun. Orakla halledebilirsiniz. Yola devam edin. Kapıdan geçip, ilerleyin karşınıza gelen ilk kapıyı da geçince sarı halılı yola ulaşıyoruz. Soldaki ilk odaya girin. Şöminenin üstündeki "study key" alın. Ether'i unutmayın işnize yarayacak. Ardından da yatağın yanınadki günlüğü banyoda da health apk var. Geri dönün iki yaratığı hallettiğiniz yeredönün. Holün sonuna kadar gidin. Karşınıza bir uçan yaratık daha gelecek büyük kapının yanında kıvrılan yolun sonundaki odaya ulaşın. Şöminenin üstündeki anahtarı ve kağıdı alın.

  Aaron size kendini gösterecek. Kapışmayın dışarı çıkın. Büyük kapının solundan geçin ve merdivenlerden aşağıya inin. İki kapıdan geçin. Yaratıklar saldıracak. Şöminenin yanındaki kapıdan geçin. Aynanın solundan odaya girin. Aaron size ani saldırılar düzenleyecek. Şömineli odanın hemen çaprazından sola hafif loş ve kapılarla dolu bir koridordasınız. Odalarda molotof ve health pak var. Yolun sonunda bir yaratık saldıracak ve Aaron, kaçın ve dışarı çıkın. sütunların yanından aşağıya inin. Merdiven altındaki kapıdan geçin. Sol odaya girmeyin. Çiçekler ve enerji var. Çıkın, sağdaki kapıdan geçin.

  Tavanda perdeler asılı olan yere geldiğinizde size iki yaratık saldıracak. Şimdi uçurumun kenarındayız. Sırtınızı uçuruma vererek kendinizi boşluğa bırakın. Hava akımı sizi yukarıya kaldıracak, yanlız kenara geldiğinizde zıplamanızı öneririm akım sadece sizi yükseltecek kadar güçlü. İçeri girdiğinizde mumun yanındaki çubuğu alın. Dışardaki taşın ortasına yerleştirin. Artık lighting büyümüz var. Şimdi iki howler size saldıracak. Kapının üstünde lighting büyüsünü uygulayın. Sol odadaki kağıtı alın. Ganimetleri toplayın. Aşağıya inin şönenin solunda molotofları alın. Koltuğun yanındaki merdivenlerden aşağıya inin. Bu oyun boyunca gördüğüm ne büyük şömine. İki yaratığı orakla halledin. Şimdi yukarı çıkın. diğer kapıdan balkona ulaşın. Hemen sağınızdaki çubuğa lighting büyüsü yapın. Açılan merdivenden yukarı çıkın. ilerlediğiniz sürece bir tek uçan yaratık size saldıracak. Yolun sonunda işlenmiş rengarenk bir pencere göreceksiniz. Onu silahla dağıtın. Duvarın kenarında yürüyerek içine girin. Dikkatlice kırık merdivenlerden inin. Aşağıd üç yeni arkadaşımız var. Silahla onlar size nişan almadn siz onları halledin. Şimdi hava akımıyla yukarı tırmanın burda dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum yukarı çıkmak pek koly değil. Yavaş yavaş çıkın kendinizi taşların tam ortasına zıplatın. Yolun sonunda mor hava akımıyla yükseliceksiniz.

 8. 8
  InKusTe
  Usta Üye
  Şimdi ortaya doğru genişleyen yolu geçin. Bu bölgede az önce gördüğünz yaratılardan 6 ya da 8 tena bulunmakta. Şayet sizi vururlarsa dispel magic ile tekrar dikkatinizi toplaya biliyorsunuz. Yaratıkları öldürmek içinse size tavsiyem skull storm kullanmanızdır. Sağ doğru gittiğinizde taşların üstünden "sil lith histroy" kitabını almanız gerekiyor. Bu bölümde mavi geçitler diğer bölgeye, yeşil geçitler ise sizi geri getiriyor. Toplam üç bölgeyi geçtikten sonra "energy key" ulaşıcaksınız. Energy key kapısı ilk geldiğiniz kapının hemen önündeki binanın arkasında. İlk mavi geçitiniz ise cadıyı izleyin sizi, akmayan çeşmenin yakına getiridiğinde tahta merdivenler görecksiniz. Ama sonu yok. Yolu açmak için scrye yapmanız gerekiyor. Energy key'i görün ve alın. Yeşil geçitten geri dönün. Energy key ile kapıyı açın. Deliğe atlayın. Hasta büyüsü ile sıkı bir atlayıştan sonra. Dispel büyüsünü kullanrak önünüzdeki mavi alanı yıkın. Yola devam edin ve sağ dönün. Merdivenlerden aşağıya yönelin. İlerledikçe karoların oluştuğunu göreceksiniz. Yanlız bazen karolaron oluşması için zıplamanız gerekecek, zıplarken aşağıya düşmeyin. Size tavsiyem burada "save" kullanmanız. Yeşil geçitten sola dönün. Buradaki portala girin. Merdivenlerden çıkın. odaya girin ve "keisinger presence" kitabı alın. Merdivenleren çıkın. sola yönelin, kapıdan geçin, merdivenlerden aşağıya inin. Vanayı çevirin. Merdivenlerden çıkın soldaki kapıdan girip havuza atlayın. Borunun içinde yüzün ve "sextant'ı" elde edin.

  Havuzdan çıkın ve pedestale doğru yürüyün. Sextant'ı yerleştirdikten sonra sudan yukarı çıkın. köprüden geçin. Burada bir yaratıkla kapışıcaz. Dispel büyüsü ile mavi alanı kaldırın. Yaratıkla savaşırken shield büyüsünü kullanın. Yaratığı hallettiğinizde, yeşil geçitten sağa yönelin. İçi boş bir kazan göreceksiniz.. hemen solunuzdaki vanayı çevirin. Kazanın altındaki ateşi skull yaparak yakın. Yeşil alana dönün. Merdivenlerden çıkın sağa girin. Tekrar sağ kolu harekete geçirin. Buhar vantilatörü çevirecek. Metal kapı açılacak. Energy key'i alın. Aşağıya inmeyin. Merdivenlerin solundaki kapıdan geçin. Energ key kullanarak kapıyı açın. İlerleyin. Tabuta yaklaşın. Tabut açıldığında yerde kan izleri oluşmaya başlayacak, izleri takip edin. Açılan kapıdan geçin. Kubbe açılacak. İçinde de mavi geçit olucak. Girin çıktığınızda işlemeli kapıdan geçin. Dikli taşı scrye büyüsü ile görüntüyü yakalayın. Arkasındaki kapıdan geçin. Mavi geçitten girin. Cadılarla çarpışıcaz. Hepsini öldürün. Kitabı alın. Diğer kanaldan çıkın. heykelin kalbini parçalayın ve her tarafınız kan dolucak. Kalbi düştüğü yerden alın. Yukarı doğru yüzün ve metal parmaklı kapıdan çıkın. kanlı şelalenin arkasındaki Amplifier'ı alın. Kanlı duvardan geçin. Yukarı doğru yüzün ve en tepede cadılar siz. Kalbi dört tarafından kan akan çanağa yerleştirin. Aşağıya ineceksiniz. Arcane whorl'ı alın. Mavi geçiti kullanın. Tekrar dikili taşın ordayız. Sol merdivenden çıkın ve işlemeli kapının ardındaki yere arcane whorl yerleştirin.

  Dikili taşın harekete geçmesi için kolu hareket ettirmelisiniz. Yukarı çıktığınızda sarılmış kağıtı alın. Artık uçmak yeteneğimiz var. Mavi geçite doğru uçun. Geldiğiniz yerde sağda bir mavi geçit daha var. Uçarak ordan geçin ve şimdi gökyüzündeki kaleye ulaşıcaz. Bunun için gene uçucaz. Ama kademe kademe, enerjinizin tam yolun ortasında bitmesini istemeyiz. Kaleye vardığınızda mor alanı içindeki kağıdı alın. Bunun için shield büyüsü kullanın. Mor alanın arkasındaki kubbeden yukarıya tırmanın. Duvarın kenarlarındaki pervazları düşmemek için kullanın.

 9. 9
  InKusTe
  Usta Üye
  Şimdi kalenin en tepesine tırmanıcaz. Önünüze yıkılan taşları kullanabilirsiniz. Düşmemek için gene pervazları kullanın. Yukarı yönelen merdivenlerden devam edin. İkinci defa yıkılacak olan kayaların üstünde yukarıya uçun. Şimdi savaş başlıyor.

  Keisinger'i öldürücez. Shield büyüsünü devamlı olarak hazır tutmanız, sağlığınız azaldıkça kendinizi tedavi etmeniz gerekiyor. Keisinger'in çevresinde mor koruma kalkanı oluştuğunda gücü zayıflıyor. O anda saldırın. Ard arda yapacağınız saldırılar neticesinde yeşil bir alanla kendisini başka bir yere ışınlıyacak. Sizde onu peşine düşüyorsunuz çünkü daha ölmedi. Çukurdan aşağıya atlayın. Şimdi tekrar çarpışıcaz. Yandaki deliklerden birine ulaşın. Aynı taktikel onu bu sefer öldürün. "ara demo"

  Aşağıya inin. Evin içindeyiz. Odadan çıktığınızda Aaron sizinle temasa geçecek ara demo bittiği anda ondan kaçın. Aaron'ın arkasındaki merdivenlerden yukarı çıkın. açılan kapılardan yola devam edin. Aaron da tam arkanızda. Açılan kapılardan yola devam edin. Aynanın solundan şömineli odaya geçin, sağ ve tekrar sağ yaparak odaya girin. Kahya ile konuşun size "work room key'i" verecek. Perforjelerin ortasındaki kapıdn çıkın ikinci kapıdan, balkona ulaşın. Şağıya atlayın. Yan duran merdivenden yukarı çıkın. ikinci merdivenlerden yukarı çıkın. Karşı pervaza haste büyüsü yaparak zıplayın. Açık pencereden içeri girin. Yanmayan şöminenin yanından ilerlediğiniz de dinamitleri göreceksiniz. Hemen yanında da dinamit ve "aaron's book" var. Aşağıya indiğinizde Aaron resminizin üstüne bir yaratık resim çizecek ve resmin çizimi bittiğinde yaratık tam arkanızda size saldıracak. Shiek büyüsü ile kendiniz koruyun ve shotgun ile yaratığı öldürün. Yaratığı öldürdüğünüzde resmin altındaki anahtarı alın.

  Dışarı çıkın ahırdan tekrar bahçeye çıkıyoruz. Demir kapıdan geçin, hemen sağ tarafta demir kapıdan geçince sola yönelin ve büyük tahta kapıdan geçin. Yol ayrımında sağda katil bitkiler var. Solda da ulaşacağınız taş ev var. İçeri girdiğinizde sağ oda da sobanın ters köşesinde scrye büyüsü ile yakalamanız gereken bir görüntü var. Cadının oturduğu yeri dinamitle patlatın kırılna tahta zeminin içinde Aaron'ın çenesi ve anahtar var. Dışarı çıkın dört howler var. Tekrar eve girdiğinizde az önce kitli olan büyük tahta kapının artık açık olduğunu göreceksiniz. Merdivenlerden yukarı çıkın. etrafta bir çok howler var dikkatli olun. Açık kapının yanından soldaki çatıya atlayın ve açık pencereden odaya girip amplifier'ı alın.

  Tekrar geldiğiniz yoldan büyük eve geri dönüyoruz. Dönüş yolumuzda iki yaratık karşımıza çıkacak öldürün. Büyük eve geldiğinizde sağa gidin ve açılan kapıdan mutfağa girin. Mutfakta Aaron sizinle tekrar karşılaşıcak. Hemen arkasındaki yoldan yola devam edin. Merdivenlerden yukarı yönelin. Koridora ulaşın ve soldan üzerinde iki göz olan odaya ulaşın. Kapıyı aaron's key ile açıp içeri girin. Odanın içinde Bethany'in oda anahtarını bulacaksınız. Anahtarı aldığınızda kapı açılır gibi olup hava akımı sizi çekmeye kalktığında sütunları ve koltuğu kendinize siper yapabilirsiniz. Ortalık durulduğunda odadan çıkın sola gidin koridoru takip edin. Kapının üstünde "B" harfi olan odaya girin. Aynanın önündeki kitabı alın. Savaşcıyı orakla öldürün. Küçük odadaki merdivenlerden aşağıya inin. Burada Aaron'u ellerinde zincirevurlmuş halde bulacaksınız.

 10. 10
  InKusTe
  Usta Üye
  Çenesini takıp çarpışmaya başlamadan önce save yapın. Şimdi aaron'ı öldürmenin yolunu açıklıyorum. İlk olrak orakla kolunu kesin. Ardından tek kolu zincirli iken size nişan alıcak tam sarkan zincirin arkasında durun. Size fırlattığı zincir sarkan zincire takıldığıanda hemen hamle yapıp kafasını orakla uçurun. Rüya başlıyor.

  Uyandığınızda yeni bir bölgedeyiz. Yokuşun başındaki kitabıalın. Yokuştan çıkarken yol boyunca katil bitkiler bulunmakta. Bunlaru skull ile halledin uzaktan. Yokuş boyunca ve bu bölüm boyun bol miktarda testi bulacaksınız onalrın içinde ganimet var. Kırarak elde edebilirsiniz. Nehrin kenarındaki testinin içinde ise spear gun var. Yani artık okumuzda var.bu bölümdeokalr sizin işnize çok yarayacak. Savaşçılar görünemz olduklarında herhangi bri silah işlemiyor dikkatli olun. Düz yolda devam edin. Mağraya ulaştığınızda içeri girin. Düşmanları halledin. Çeşmenin yanındaki taş açılacak. Amacımız aşağıya inmek. Alevlerin karşısındaki kapıdan aşağıya inin. Köprüyü geçince çukurun olduğu yere gelicez. Burada scrye ile taşın üstündeki görüntüyü yakalayın. Platform harekete geçtiği anda hemen yukarı çıkın. alevlerin yanındaki kıvrılan yolu kullanıcaz. Yukarı çıktığınızda uçan yaratığı halledin. Alevlerin üstündeki phoenix silahını almak için önce sönük muma ulaşmamız gerekecek. Silahı aldıktan sonra yola devam edin. Uçurum kenarına geldiğinizde, aşağıdaki ağaçlarınüzerine uçun yola devam edin. Yol boyunca yaklaşık 12 düşmanla çarpışıcaz. Yolun sonunda aşağıya ucucaz. Yola devam edin. Asma köprünün üstüne dikkat edin. Girişte ve çıkışta düşmanlar var.

  Yukarı ilerlemeye başladığınızda bir kavşağa geliceksiniz. Kavşağın kenarın da pencereli odanın içne dinamit atın ve ganimetleri toplayın. Yukarı doğru yola devam edin. Katil çiceği öldürdüğünüzde hemen sağınızda oyulmus bir ağaç kütüğü var onun üstünden yukarıya tırmanın. Şelalenin yanından geçerken aşağıya düşmemeye dikkat edin. Yolun sonuna geldiğinizde sağında ve solunda mum olan kapalı bir kapı var. Hemen yanındaki kulenin içinde çevirmeniz gereken bir çark var. Kulenin kapısı ancak o zaman açılacak. Bir tek düşman var.

  Kapıdan geçtiğinizde yol boyunca kulelerde ganimetler var. Yolun sonunda nehrin kenarındayız. Nehrin üstündeki taşlardan diğer tarafa geçicez. Yola devam edin. Zararlı çiçekler için. Skull kullanın. Büyük kapıdan geçtiğinizde sağda ve solda yıpranmış duvarlar var. İlk önce sol çapraza skull gönderin yıkıldığında çiçeği halledin. Yıkılan aralığı uçun. Deliğin içindeyken ise sağ çaprazda yıpranmış bir kısım var. İçinde de çiçek, skull ile halledin. Kapı açıldığında da üç savşçı var. Kaçın... Yola devam edin. Dağ yolu boyunca zirveye ilerlerken Bethany sizi bulacak. Etraftaki cadıları öldürmeyi unutmayın.

  Bethany'inin öldürmenin çok kolay bir yolu var. Tam yaratık çıkarmay başladığında hamle yapıp kafasını uçurun. Bethany'yi öldürdüğünüzde standing stones adasına ışınlanacaksınız. Karşınızda jeremiah ama artık o bize destek olan jeremiah değil. İşte UNDYİNG KING dönüşüyor.

  Öldürmenin yoluna gelince, ilk olarak arkanızdaki phoenix egg cephanelerini toplayın, suyun kenarına fazla yaklaşmayın yoksa undying king'den önce sizi sudaki yartıklar öldürür. Canavarın göbek kısmına ateş etmeyin. Yoksa sizi içine çekiyor ve kurtulma şansınız da yok. Yaratığın ağızının içinde bir beyin çıkacak ve size gaz püskürtecek. Size tavsiyem kollarını orakla kesin. Daha sonra geri çekilin ve ortaya çıkan beyne phoenix atın. Sersemlediğinde ise skulls storm ve phoenix atın. Şayet bunlarda işe yaramazsa spear gun kullanın.

  Evet, yaratık öldü oyun da bitti..!

+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi