Klasik Arkeoloji programının amacı

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Meslekler Bölümünden Klasik Arkeoloji programının amacı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Klasik Arkeoloji programının amacı

  Reklam  Klasik Arkeoloji programının amacı

  Forum Alev
  KLASİK ARKEOLOJİ

  Programın Amacı:
  Klasik Arkeoloji programının amacı, insanın varoluşundan antik çağın sonuna kadar süren bir zaman içinde oluşan kültür ve uygarlıkları incelemek ve bu konuda eğitim yapmaktır.

  Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:
  Arkeoloji programında eğitim süresi 4 yıldır. Programda; klasik arkeoloji, paleotik yerleşim biçimleri, Mezopotomya ve Ön Asya arkeolojisi, Arkaik Devir mimarlığı, bazı teknikleri, resim-fresk-mozaik gibi dersler verilir.

  Gereken Nitelikler:
  Arkeoloji programında okumak isteyen bir kimsenin; geçmiş uygarlıkları incelemeye meraklı, bilimsel araştırma yapmaya istekli, analitik düşünme gücü yüksek olması beklenir. Arkeoloji alanında başarılı olmak için, hem modern hem de eski dillerden birini öğrenmek gereklidir

  Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler:
  Arkeoloji programını bitirenler "Arkeolog" ünvanı ile görev yaparlar. Arkeologlar, "Teknik Eleman" sınıfında sayılmaktadır. Arkeologlar; tarih öncesi ve eski çağ tarih dönemlerinde yaşamış toplumların bıraktıkları her türlü kalıntıyı, kronolojik bir düzen içinde karşılaştırmalı olarak inceleyerek geçmiş dönemleri aydınlatmaya çalışırlar.

  Çalışma Alanları:
  Arkeoloji mezunlarının en temel çalışma alanı müzelerdir, ayrıca, MTA'da ve turizm kuruluşlarında da çalışma olanakları vardır.
 2. 2
  HADİE
  Bayan Üye

  Cevap: Klasik Arkeoloji programının amacı

  Reklam  tarih öncesi çağlardan günümüze kadar olan sürecin incelenip araştırılması eğitiminin alınması dört yıllık eğitim sonunda alınan diploma ile arkelolog ünavının alınması sürecidir+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi