Bursa Merinos Stadı

+ Yorum Gönder
Şehir ve İlçeler ve Marmara Bölgesi Bölümünden Bursa Merinos Stadı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gülehasret
  Süper Moderatör
  Reklam

  Bursa Merinos Stadı

  Reklam  Bursa Merinos Stadı

  Forum Alev
  Bursa Merinos Stadı
  Bursa Merinos Stadı - Bursa - Merinos Stadı  1935 yılında Atatürk tarafından planlanarak 1938 yılında yine Atatürk tarafından hizmete açılan Merinos Yünlü Kumaş fabrikası bünyesinde bulunan Merinos Spor Kulübünün yıllarca kullandığı ve toprak zeminli Merinos Futbol sahası,yıllarca Bursa Futbolunun yükünü çekmiş ve Bursa nın Wembley'i olarak adlandırılmıştır.Merinos Fabrikasının özelleştirme kapsamına alınmasından sonra sahanın korunabilmesi amacı ile Merinos Fabrikası ile Bursa Valiliği arasında bir anlaşma yapılarak sahanın bulunduğu arsa Bursa İl Özel İdaresine devredildi.Özel idare tarafından GSGM ile yapılan ortak proje ile Merinos Stadı yeniden ve sentetik çim zeminli olarak inşa edilerek GSİM ne devroldu.GSİM de Bursaspor'un kullanımına tahsis etti.Stad da Bursaspor Alt yapı,Bursa Merinos futbol takımları çalışma yapmakta ayrıca,Bursa daki her türlü resmi futbol lig maçları oynanmaktadır.


  Kapasite

  Stadın kapasitesi 4500 dür. 1 yan ve 1 kale arkası tribününden oluşmaktadır. Yan tribünün üstü kapalı, kale arkasınınki ise açıktır.

  Mimari

  Stad modern görünümüyle dikkat çekmektedir. Özellikle yan tribünü Atatürk Olimpiyat Stadı'nı anımsatmaktadır. Kapasitesinin 2,3 aylık bir çalışmayla artırılabileceği, kapsamlı bir çalışmayla da 20.000 gibi bir rakama ulaştırılabileceği düşünülmektedir. Bu da Bursa Atatürk Stadı'nda yapılacak bir çalışma sırasında Bursaspor'un nerede maç yapabileceğinin cevabıdır.Stadın projesi A.T.E YAPI İNŞ. TAAHHÜT LİM. ŞTİ tarafından yapılmıştır.
  Yeri

  Stadyum Bursa'nın en güzel yerlerinden birinde bulunmaktadır. Ulaşım sıkıntısı yoktur
 2. 2
  ADVİE
  Bayan Üye

  Cevap: Bursa Merinos Stadı

  Reklam  Merinos Stadyumu Nerede Gaziakdemir Mh. Osmangazi ilçesi ve Bursa ilinde yer alır, 1935 yılındsa atatürk tarafından hizmete açılmıştır stat kapasitesi düşük bir stattır 4500 kişi+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi