Apple Mac Cinema Display Nedir?

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Mac OS X Bölümünden Apple Mac Cinema Display Nedir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  computer
  Özel Üye
  Reklam

  Apple Mac Cinema Display Nedir?

  Reklam  Apple Mac Cinema Display Nedir?

  Forum Alev
  Kişisel bilgisayarlar için tasarlanan 30-inç düz panel ekranın 4 milyon piksellik çözünürlük, gözlerinize bayram ettirecek. Apple Cinema Display serisi yeni anotlanmış alüminyum kaplaması ile Mac'inizin yanında süper ince ve şık durur.

  Tek Tek Ağaçları Değil, Ormanı Görün %77 daha fazla görüntü alanı sunan 30-inç Cinema HD ekran, düzenleme yapmanız için ihtiyacınız olan çözünürlüğü sağlayarak çalışmanızı tamamen görüntüleyebilme olanağı tanır. Böylece iki tam sayfayı ekrana yayabilir ve rahatça çalışabilirsiniz. Size tek bir palette 30’dan fazla katmana sahip bir Photoshop dokümanıyla çalışma imkanı tanır. Final Cut Pro’da tam zaman çizelgesini ses kontrolleri ile beraber veya Logic’in 126 adet mixer kontrolünü eşsiz bir şekilde aynı anda görüntüleyebilirsiniz. Moleküler bir görseli, atomdan küçük detaylı parçalarına dört farklı şekilde ayırabilirsiniz. Bu devrim yaratan nitelikte yenilikleri ise üstün yeteneklere sahip Mac Pro bilgisayarınıza çok uygun fiyatlarla ekleyebilirsiniz.

  Mümkün Olan En İyi Görüntü
  Apple Cinema ekranların geniş tasarımı, belgeleri beyninizin onları işleyebileceği doğal formatı sunar: yan yana ve soldan sağa. Bir web sayfasının yanı başında kodlarını da görmek, veya uzun bir video zaman çizelgesini geniş bir formatta görüntüleyebilmek çalışmalarınıza bambaşka bir anlam kazandıracaktır. (Aslında bakarsanız, 23-inç Cinema ekran yüksek tanımlı öğeleri (HD) geniş ekranda görüntülemek için istenen çözünürlüğü tamı tamına sağlar.) Her ekranın format ve çözünürlüğü, yüksek çözünürlükte fotoğraflar ya da sadece sıradan, bildik e-posta'ların görüntünlenebilmesi için optimize edilmiştir.

  Tasarım Harikaları

  Tüm modeller, yeni Mac Pro ve MacBook Pro'larda bulunan alüminyum kaplamaya sahiptir. Bu güçlü, anotlanmış alüminyumdan ekranları yalnızca ince bir alüminyum tabaka çevreler, böylece ekranları yanyana koyduğunuz zaman bütünlük sağlayan bir görüntü elde edesiniz. Apple Cinema Display masanızda, kıvrımlı bir ayağın üzerinde durur ve -şimdiye kadarki en hafif Apple ekranı olduğu için- belli belirsiz bir dokunuş, görüntü açısını -5°'den 25°'ye değiştirebilir.

  Çift Genişlikte PCI Express
  PCI Express mimarisiyle, yeni Mac Pro, olağanüstü bir görsel deneyimi garantiye almak için dünyanın en gelişmiş grafik kartlarının bir sıra oluştumalarını destekliyor. Her Mac Pro -bir tanesi 30-inçlik Apple Cinema HD Display olmak üzere- iki ekranı destekler ve sekiz adet ekrana kadar genişletilebilinir.

  Genel grafik uygulamaları için standart konfigürasyonu seçin ya da ATI X1900 XT veya NVIDIA Quadro FX 4500 tarafından sunulan ek performanslardan birinde karar kılın. İkisi de, yeni Mac Pro'daki üç adet PCI Express genişleme yuvasının hiçbirini kapatmadan iki tane 30-inç'lik Apple Cinema Display bağlamanıza izin verecektir1.

  Dizüstü Bilgisayarınıza bir Masaüstü

  MacBook Pro'nuzu eve getirdiğinizde onu büyük, parlak Apple Cinema Display karşılasın; ortaya taşınabilirlikle yerleşikliğin mükemmel kombinasyonu çıksın. MacBook ve MacBook Pro modellerinin tümü, 23-inç Apple Cinema Display ve 20-inç Apple Cinema Display'i destekler. Çift linkli DVI destek ve 256MB'a kadar çıkan grafik kartıyla, her MacBook Pro muazzam çaptaki 30-inç'lik Apple Ciname Display'i de destekler. Taşınabilir bilgisayarınız için masaüstünde tuval...


  Masaüstünüzde Çevrebirim Cihazları
  Bütün modellerde her biri iki kapıdan oluşan bir FireWire 400 hub ve bir USB 2.0 hub bulunur. FireWire kapılarını dijital fotoğraf makineleri ve kameralar gibi yüksek performanslı cihazları bağlamak için kullanın. Ve ekranınızı ister Mac'le, ister bir PC ile kullanıyor olun, iPod'lar, yazıcılar ve tarayıcılar da dahil olmak üzere en son teknoloji USB cihazlarından en mükemmel şekilde yararlanırsınız.

  1. 30-inç'lik Apple Cinema Display MacBook (isteğe bağlı adaptör ile) ile MacBook Pro'nun tüm modelleri, 17-inç'lik PowerBook G4 ve 1.67GHz 128MB grafik kartlı dual-link DVI fonksiyonaliteli 15-inç'ik PowerBook G4 tarafından desteklenmektedir.
 2. 2
  DURİE
  Bayan Üye

  Cevap: Apple Mac Cinema Display Nedir?

  Reklam  4 milyon pixel dile kolay gerçekten ancak görüntüleri izlediğinizde aslında ne demek olduğunu anlayabilirsiniz. apple bu konuda da yine iyi işler çıkarmış görüntüye ne kadar çok önem verdiğini tekrar kanıtlamıştır+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
apple cinema display nedir,  cinema display nedir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi