Lif Modelleri Lif Örnekleri Elbezi Örgüleri

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Lif Örgüleri Bölümünden Lif Modelleri Lif Örnekleri Elbezi Örgüleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  LoveNess
  Bayan Üye
  Reklam

  Lif Modelleri Lif Örnekleri Elbezi Örgüleri

  Reklam  Lif Modelleri Lif Örnekleri Elbezi Örgüleri

  Forum Alev
  Lif Örnekleri

  Elbezi Örgüleri  Zincir çekilir belirli bir noktaya 3 trabzan 2 zincir aynı noktaya 3 trabzan şekline yapılır. İkinci sırada her trabzanın arkasından trabzan yapılarak 6 trabzan aynı anda çekilerek birleştirilir. 5 zincir çekip araya batılıp bu şekilde devan edilir.  Aşağıdaki lifin yapılışı yıldız örgü gibi 2 çekilerek yapılıyor başlangıcı 5 zincir çekip 5 tane dolgu yapılıyor her araya 3 dolgu yapılıyor 3. sırada ise başlangıç yerine gözeneğe 2 dolgu yapılıyor sonraki gözeneklere birer dolgu yapılıyor aralara bir zincir çekiliyor. İki dolgu yapılan yerde ise iki zincir çekiliyor. Her sırada başlangıç yerine iki dolgu yapılarak model büyütülüyor. Zincir görünen yerin sayısı 5 zincir. Dolgulara fıstık örgüsüde denilebilir.

  Fıstık Örgüsü: Aynı deliğe 3 defa çekerek yapılır. 1 çek 2 çek 3 çek sonra üçünü bir al. Çekmeler yıldız örgüdeki gibi uzun olmayacak.
 2. 2
  RüzgarGülü
  Bayan Üye

  --->: Lif Modelleri Lif Örnekleri Elbezi Örgüleri

  Reklam  Lif örneği resimli


  1- Istediginiz uzunlukta zincir cekilir, zincir cekimi bitince tekrar geriye donup 6 veya 7 zincir cekip batirilip tutturularak biritler yapilir. (Birinci resimde goruldugu gibi.)
  2- Brit tamamlaninca tekrar geriye donup 3 zincir cekip brite tutturulur, bundan sonraki cekeceginiz zincirleri uzatip gevsek birakarak tekrar birite donup boyle 10 tane yapilir ve her bir britin ici doldurulur. (Ikinci resim)

  3- Zincirler 10 tane olunca tigdan cikarilir ve ayni biritin icinde 7 tane zincir cekilip bir tane briti atlayip digerine batirilir (3. resim)
  4- Ucuncu sira bu sekilde tamamlanir. (4. resim)  5- Sira tamamlaninca 7 zincir cekilir ve donulur, bos birakilan ilmekler teker teker toplanir. (5. resim)
  6- Her 5 tane ilmegi tek tek toplayip arasina 4 zincir cekilip devam edilir. (6 resim)


  7- Toplama islemleri bitince tekrar 7 zincir cekilip ust siraya donulur. (7. resim)
  8- Tekrar daha once yaptigimiz islemlerin hepsi tekrarlanir. (8 resim)

  9- Yine her bosluga 10 tane uzatarak ilmekler cekip doldurup sirayi tamamlayinca, geriye donup yine toplariz. Lif bitince kenarlarini ister resimdeki gibi isterseniz kendiniz begendiginiz herhangi bir kenar ornegi ile bitirebilirsiniz.
 3. 3
  Fashion
  Bayan Üye
  Lif Modelleri Lif Örnekleri Elbezi Örgüleri
  Lif Modelleri.JPG

  Lif Modelleri1.jpg

  Lif Modelleri2.jpg+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
elbezi modelleri,  lif modelleri ve yapılışı,  elbezi nasıl örülür,  lif nasıl örülür anlatımlı,  elbezi modelleri yapılışı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi