19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı ile ilgili Açılış Konuşması, Konuşma Metni

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Bölümünden 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı ile ilgili Açılış Konuşması, Konuşma Metni ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  DOLUNAY
  Özel Üye
  Reklam

  19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı ile ilgili Açılış Konuşması, Konuşma Metni

  Reklam  19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı ile ilgili Açılış Konuşması, Konuşma Metni

  Forum Alev
  19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI İLE İLGİLİ AÇILIŞ KONUŞMASI, KONUŞMA METNİ


  Sayın ………….

  Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs 1919’da ülkeyi kuşatmadan ve bağımlılıktan kurtarmak için ilk adımı attı. Böyle önemli bir adımı attığı günü gençlere armağan etmesi hepimizin üzerinde uzun uzun düşünmesi gereken bir gerçektir.

  Atatürk’ün aklından çıkmayan en önemli konuların başında gençlerin eğitimi geliyordu. Gençlerin eğitimi Türkiye’nin geleceği için çok önemliydi ve bunu çok iyi bilen Atatürk gerekli eğitim kurumlarının kapılarını gençlere açmak için gecesini gündüzüne kattı.

  Nasıl ki fidanlar bir ülkenin gelecekteki ağaçları ve soluk kaynaklarıysa gençlerimiz de ülkemizin geleceğinin ağaçları ve soluk kaynaklarıdır. Ağaçlar gibi insanına temiz soluk sunacaklar da bu gençlerimizdir. Hangi ülkede gençler göz ardı edilmişse o ülkenin göçüşü kaçınılmaz olmuş ve o ülkede soluk almak olanaksız duruma gelmiştir. Bunun için gençlerimizin eğitimine yeterince zaman ayırmak boynumuzun borcudur.

  Bize düşen görevlerden en önemlisi gençlerimizi yalnız bugün değil 365 gün aklımızdan çıkarmamaktır. Mademki gençliğin unutulması geleceğin unutulmasıdır öyleyse gençlerimizi unutmamalı ve onlara hak ettikleri ilgiyi göstermeliyiz. Eğer bu ilgiyi onlardan esirgeyecek olursak onlar da bize küsecek ve kendini rüzgarın önüne bırakmış yelkenlilerin durumuna düşeceklerdir.

  Hepinizin “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı”nı yürekten kutlar, hepinize iyi eğlenceler dilerim.

  Saygılarımla… 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı Ile Ilgili Açılış Konuşması, Konuşma Metni

  Reklam  19 mayıs 1919 yılı Atatürk'ün sadece Samsuna çıkışı değil aynı zamanda Türk milletini uyanışı ve kurtuluş mücadelesinin başladığı tarih olarak da düşünebiliriz.Atatürk bu ülkenin temellerini 1919 yılında aldığı kararlarla atmıştır.İleri görüşlü bir lider olan Atatürk'e çok şeyler borçluyuz.+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi