Milli Eğitim Bakanlığı Vakfı Kuruluş Günü konulu Konuşma Metni örneği

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Bölümünden Milli Eğitim Bakanlığı Vakfı Kuruluş Günü konulu Konuşma Metni örneği ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Milli Eğitim Bakanlığı Vakfı Kuruluş Günü konulu Konuşma Metni örneği

  Reklam  Milli Eğitim Bakanlığı Vakfı Kuruluş Günü konulu Konuşma Metni örneği

  Forum Alev
  Milli Eğitim Bakanlığı Vakfı Kuruluş Günü Konuşma Metni

  Sevgili Arkadaşlar!
  19 Şubat, Milli Eğitim Bakanlığı Vakfı’nın kuruluş günüdür. Her yıl bu gün, okullarımızda vakfın kuruluş amacı anlatılır.
  Bilgili ve akıllı birer vatandaş olarak yetiştirilmemizin yolu okumaktan geçiyor. Anaokulundan üniversiteye kadar her tür eğitimden Milli Eğitim Bakanlığı sorumludur. Eğitim hizmetleri, diğer hizmetlere göre daha pahalıdır. Bu nedenle bakanlık bütçesi yetersiz kalmaktadır. Halkın ve diğer kuruluşların yardımlarını toplayıp eğitim hizmetlerine aktarmak için, Milli Eğitim Bakanlığı Vakfı kurulmuştur.
  Milli Eğitim Bakanlığı Vakfı’nın amaçlarını şöyle sıralayabiliriz : yurdumuzdaki tüm çocuklar için gerekli eğitim-öğretim hizmetlerine yönelik kaynak oluşturmak. Her çeşit eğitim kurumunun yapılmasına, onarılmasına yardımcı olmak. Okulların araç, gereç, kitap vb. ihtiyaçlarının karşılanmasına katkıda bulunmak. Öğretmenlerin eğitim ve öğretim alanındaki etkinliklerini arttırıcı çalışmaları ödüllendirmek. Öğrenciler ve öğretmenler arasında yarışmalar düzenleyerek Türk Milli Eğitimi’ne katkıda bulunmak.Milli Eğitim Bakanlığı Vakfı’na yardım, eğitime yardım anlamına gelir.
  Beni dinlediğiniz için teşekkürler.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Milli Eğitim Bakanlığı Vakfı Kuruluş Günü konulu Konuşma Metni örneği

  Reklam  Milli eğitim vakfı Milli eğitim bakanlığına bağlıdır. Milli eğitim vakfının amacı eğitimde ihtiyaç duyulan okulların açılmasına ve ihtiyaçlarına yardımcı olmak. Öğretmenler yetiştirerek öğrencilerin eğitim almalarına yardımcı olmaktır.+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi