Birleşmiş Milletler Günü konulu Kompozisyon örneği

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Bölümünden Birleşmiş Milletler Günü konulu Kompozisyon örneği ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Birleşmiş Milletler Günü konulu Kompozisyon örneği

  Reklam  Birleşmiş Milletler Günü konulu Kompozisyon örneği

  Forum Alev
  Birleşmiş Milletler Günü ile İlgili Kompozisyon-Birleşmiş Milletler Konulu Kompozisyon

  24 Ekim 1945 Birleşmiş Milletler Örgütünün Kuruluş Tarihidir. Örgüte üye tüm ülkelerde 24 Ekim, Birleşmiş Milletler Günü olarak kutlanır. Birleşmiş Milletler Örgütü evrensel barışı, uluslar arasında güvenliği ve dayanışmayı sağlamak amacıyla kurulmuştur. Uluslararası en büyük kuruluştur. Bugün Birleşmiş Milletler'in 176 üyesi vardır. Bu sayı gün geçtikçe artmaktadır.

  24 Ekim günü kuruluşa üye ülkelerin gazete, dergi, radyo ve televizyonları Birleşmiş Milletler'le ilgili yayınlar yapar. Okullarda Birleşmiş Milletler'in kuruluş amacı, organları tanıtılır, çalışmaları, çabaları anlatılır.

  Tarih boyunca uluslararasında anlaşmazlıklar hep süregelmiş, sonunda çoğu zaman savaşlar olmuştur. Savaşlar uluslararası anlaşmazlıklara çözüm getirmemektedir.

  Uluslararası en büyük savaşlardan ilki Birinci Dünya Savaşı dır. Bu savaşta ülkeler ikiye ayrıldı. Dört yıl süren bu savaş sonunda birçok insan öldü. Çocuklar yetim, öksüz kaldı. Ülkeler kana bulandı.
  Savaş sonunda ülkelerin endüstri, tarım, ulaştırma gibi gelir kaynaklarında büyük azalmalar oldu. Ülkelerde yokluk ve açlık yaygın duruma geldi. Bu acı görüntüyü gözleyenler uluslararası sorunların ancak barışçı yollarla çözümlenmesi gerektiğine inandılar. Bunun için aralarında 28 Nisan 1919'da Milletler Cemiyeti Antlaşmasını imzalayarak Milletler Cemiyeti'ni kurdular. Milletler Cemiyeti'nin az üyesi olduğundan önemsenmedi, gelişmedi. Bu nedenle İkinci Dünya Savaşı'nın başlaması Milletler Cemiyeti'nce engellenemedi. İkinci Dünya Savaşı sürerken 26 ülkenin temsilcileri Amerika'nın San Fransisko kentinde toplanıp insanlığı savaşların yıkımından korumak için karar aldılar. Ortak bir bildiri yayınladılar. Birleşmiş Milletler Yasası hazırlandı. Yasanın onaylanması ile 24 Ekim 1945 tarihinde Birleşmiş Milletler Örgütü kuruldu.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Birleşmiş Milletler Günü konulu Kompozisyon örneği

  Reklam  tarihler boyu yapılan savaşlarda büyük kayıplar verilere bir uzlaşmaya varılamamıştır. bu nedenle birleşmiş milletler örgütü kurulmuştur. bu kuruluşun amacı uluslar arası barışı ve güven içinde yaşamayı amaçlamıştır. her yıl 24 ekim birleşmiş milletler günü olarak kutlanmaktadır. 3. 3
  Ziyaretçi
  çok teşkur ederim+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
birleşmiş milletler evrensel tüketici hakları bildirgesi ile ilgili kompozisyon,  birleşmiş milletler kompozisyon,  birleşmiş milletler hakkında kompozisyon,  birleşmiş milletler evrensel tüketici hakları ile ilgili kompozisyon,  birleşmiş milletler evrensel tüketici hakları kompozisyon
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 9 kişi