Sen Şimdi Gidecen Ya , Cehennemin Dibine Git

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Kitap - Dergi Tanıtımları Bölümünden Sen Şimdi Gidecen Ya , Cehennemin Dibine Git ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gönülce
  Özel Üye
  Reklam

  Sen Şimdi Gidecen Ya , Cehennemin Dibine Git

  Reklam  Sen Şimdi Gidecen Ya , Cehennemin Dibine Git

  Forum Alev

  Kitap Adı :
  Sen Şimdi Gidecen ya
  Cehennem’in Dibine Git

  Yazarı :
  Erdal DEMİRKIRAN

  Yayın Evi :
  Kashna Kitap Ağacı

  Dizisi :
  Kişisel Değişim Serisi V

  Kapak Tasarım :
  Kashna

  ISBN :
  978-975-6197-11-0

  Barkod :
  9789756197110

  Sayfa Sayısı :
  496

  Basım Yeri / Tarihi :
  İstanbul / Ekim 2007

  Kitap Ebatları :
  13,5 x 19,5 cm.

  Kapak Cinsi :
  Karton Kapak

  Etiket Fiyatı :
  19,50 YTL  Kitap Hakkında :  SEN ŞİMDİ GİDECEN YA
  CEHENNEM'İN DİBİNE GİT...  Sevdin mi Mecnun gibi sevip düşme çöle…
  Sevdin mi Ferhat gibi sev hiç olmazsa;
  git dağ del, su getir köyüne de aşkın bir işe yarasın...


  Diyerek aşka ve sevgiye dair yepyeni, ve bir o kadar da çarpıcı bakış açılarıyla okurunun karşısına çıkan Erdal Demirkıran, aşkı yararlı hale getirmenin yollarını anlatıyor… Aykırı yazar bu kitabında okuyucusunu yine şaşırtıyor ve ona bir bağır taşı hediye ediyor. Yani ‘Bağra taş basmak!’ deyiminde adı geçen o taşı sunuyor okuyucusuna.

  Kitap üç bölümden oluşuyor.
  1 – Aşk Hakkında Her Şey,
  Birinci bölümde yazar, bugüne kadar aşk hakkında yazılan birçok şeyi reddederek bambaşka şeyler anlatıyor. Örnek verecek olursak, ‘Allah aşkı yoktur!’ diyerek bilinen kalıpların ötesine geçip yepyeni bir tartışma başlatıyor. İlginç olansa tartışma konusu değil, tartışmanın başladığı anda yazarın lehine sonuçlanıyor olmasıdır; çünkü dünyanın en akıllı insanı kıvrak zekası ve usta kalemiyle konuyu kendine has üslubu çerçevesinde akıl almaz bir noktaya taşıyor.

  Sokrat, Eflatun, Aristo gibi ünlü filozofların kadın ve aşk konusundaki gaflarına da değinen Demirkıran, Arthur Schopenhauer’dan Nietzsche’ye, Dimaşklı Yuhanna’dan Aziz Jerome’a, Magdeburg’lu Mathilde’den Christine Ebner’e, Büyük İskender’den Napolyon’a, Şeyh Bedrettin’den Hallac-ı Mansur’a, Mimar Sinan’dan Fuzuli’ye kadar tarihe damgasını vuran birçok insanın bilinmeyen yönlerini açığa çıkarıyor.

  2 – Evlilik Hakkında Her Şey,


  Yazar kitabın bu bölümünden evli erkeklerin eşlerini arabalarıyla, evli kadınların da kocalarını dantelli havlularıyla aldattığına işaret ediyor mesela.
  Evlilik konusuna derinlemesine bir bakışla yaklaşan Erdal Demirkıran, eşlerin kendilerini sorgulamasını sağlayacak ifadeleriyle dikkat çekiyor. Yazar kitabının bu bölümünde ‘sadece erkekler okusun!’ ve ‘sadece kadınlar okusun!’ diye iki başlık atmış ve bu başlıkların altını ilginç tavsiyelerle doldurmuş. Demirkıran’a göre kitabın bu bölümü bir çok evliliği kurtaracak ilginç bir içerik taşıyor.


  3 – Cehennem Hakkında Bazı Şeyler,

  Zihinde oluşturulabilen bir Cehennem’den bahsediyor dünyanın en akıllı insanı. ‘Canını sıkan kim varsa yolla bu Cehennem’e ve kurtul!’ diyor yazar kitabın bu bölümünde. Ve bölümün sonunda ‘Bağır Taşı Üzerine’ başlığıyla kaleme aldığı yazıyla, kitabın köşesinde okuruna sunduğu ‘Bağır Taşı’ hakkında bir açıklama yapan Demirkıran, bu taşın ne anlama geldiğini ve nasıl kullanılacağını da özetliyor.
 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: Sen Şimdi Gidecen Ya , Cehennemin Dibine Git

  Reklam  Yayınlanma Tarihi: 1 Ocak 2007 senesidir Sen Simdi Gidecen Ya Cehennemin Dibine Git giibi komik bir ism var kitabın yazarı Erdal Demirkirandır+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi