Robalı Hırka Modeli Ve Yapılışı - Örgü Hırka Modelleri

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Kışlık Aksesuar Örgüleri Bölümünden Robalı Hırka Modeli Ve Yapılışı - Örgü Hırka Modelleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aybuke
  Usta Üye
  Reklam

  Robalı Hırka Modeli Ve Yapılışı - Örgü Hırka Modelleri

  Reklam  Robalı Hırka Modeli Ve Yapılışı - Örgü Hırka Modelleri

  Forum Alev
  Robalı Hırka Modeli Ve Yapılışı

  Örgü Hırka Modelleri

  ROBA: Örgüye resimdeki gibi modelden oniki adet uygulayın.

  ÖN VE ARKA BEDEN: Modelli parçadan sayarak yüzoniki ilmek çıkarın. Sadece sağ ve sol başta dörtlü, kalan bölümde altılı saç örgüsü uygulayın. Saç örgülerin aralarındaki bir ilmek ters örgüyü ilk beş sırada artırmayın. Daha sonra beş, sekiz, yirmiiki, otuzyedi, elli ve altmışyedinci sıralarda saç örgünün hem sağ hem de solundan birer ilmek artırarak devam edin. Son sıranın ilmek sayısı ikiyüzotuziki olmalı.

  KOL: Oniki model örerek oluşturduğunuz parçanın sağ ve solundan, yirmibeşinci sıradan itibaren kol için kırkaltışar ilmek çıkarın. İki adet dötlü saç örgüsü ile başlayıp, bir adet altılı saç saç örgüsü ile devam edin ve iki adet dörtlü saç örgüsü ile bitirin.
  YAKA: Robadaki modelden doksansekiz ilmek çıkarıp haraşo örün. İlk beş sırayı kesmeden devam edin. Farklı yerlerde olmak üzere, altıncı sırada altı ilmek, sekizinci sırada dört ilmek, onuncu sırada beş ilmek kesin. Beş sıra daha kesmeden örüp yakayı kapatın. Yaka kenarında kalan ilmek sayısı seksenüç olacak.


 2. 2
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Cevap: Robalı Hırka Modeli Ve Yapılışı - Örgü Hırka Modelleri

  Reklam  Göğüs kısmının iki yanında örgü deseni işlenen bu hırka oturtmalı bir modeldir. Bir çok kıyafetin üzerinde rahatlıkla giyilebilecek ve şık duracak bir modeldir.+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
en yeni hırka modelleri bayan örgü yapımı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi