Adalet Özlemi ve Hukuk

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Kişisel Gelişim Bölümünden Adalet Özlemi ve Hukuk ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  klav
  Özel Üye
  Reklam

  Adalet Özlemi ve Hukuk

  Reklam  Adalet Özlemi ve Hukuk

  Forum Alev
  Hukuk ve adalet ana başlığımızda şunları sorabiliriz. Hukuk olmayan yerde adalet olur mu? Ben haklıyım, yok yok ben haklıyım sözünü sık sık duyarız. İşte bu sorulara yanıt ararken aklımıza hemen şu soru gelir. Hukuk olmayan, adalet olmayan yerde huzur olur mu?
  Kafamıza takılan yüzlerce soruya cevap aradığımız günlük hayatımız içinde www.avukatasor.gen.trsitesi önemli bir boşluğu doldurmaktadır.
  Adalet, aklı vicdanı en önemlisi hürriyeti gasp etmemeli dir. Herkes için adalet için vatandaşın en azından hukuk konusunda ön bilgiye ulaşması gerekmektedir.
  Ülkemizde hukuk ve adalet, mahkemelerde yazılı usulde ve ağır şekil şartları ile yürümektedir. Vatandaşı ürküten korkutan da budur. Bu anlamda hakkını arayan ve başı dik vatandaş herkesin özlemi.
  Avukata Sor sitesi, hiçbir avukatın reklamını yapmadan ve vatandaşın bilgilerini ifşa etmeden, yönlendirme yapmadan , yüzeysel bilgi vererek kamusal bir görev yapmaktadır. 2. 2
  Sena
  Bayan Üye

  Cevap: Adalet Özlemi ve Hukuk

  Reklam  Haklı ile haksızın,suçlu ile suçsuzun ayırt edilmesini adelet sağlamaktadır.fakat bunun sağlanması için önce hukukun doğru işlemesi gerekmektedir.hukuk yaptırımı olan kurallar bütünüdür+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi