Adet Dışı Kanamalar

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Kadın Sağlığı Bölümünden Adet Dışı Kanamalar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  sagocu_kız
  Bayan Üye
  Reklam

  Adet Dışı Kanamalar

  Reklam  Adet Dışı Kanamalar

  Forum Alev
  Adet Dışı Kanamalar  İlk belirtileri, 25-30 yaşa kadar ağrısız olan kanamaların sancılı şikayetlere dönüşmesidir. Bu sancılar, kanamanın 2. ve 3. gününde başlayarak son günlerde hat safhaya ulaşır. Kadın, ağrılı cinsel münasebetten ve münasebet sonucu kanarnalardan şikayet eder. Rahim yolu, parmakla muayene edildiği zaman ağrı uyarılır ve kadın rahatsız olursa; dölyatağı mukozası bozukluğundan şüphe etmelidir. Mukoza parçalanmış; parçaları döl yatağı boşluğuna ve rahim yoluna yapışmıştır. Yapıştığl yerde yerleşen mukoza parçaları, küçük adacıklar oluşturur. Adacıkların içerisi kanla doludur. Dölyatağı borularının, karın zarının, yumurtalıkların üzerinde yerleşen mukoza adacıkları, katl'an mavimsi ya da çikolata renginde düğümcükler olarak teşhis edilirler. Mukoza adacıkları, ufak bir zorlamada patlayarak kanarnalara yol açarlar.

  * Ne Yapmalı
  - Şikayet biçimi, bir ipucu vermekle beraber, karşıt madde verilerek döıyatağı filmi çekilmeli, teşhisi garanti etmek için karın içine bakma muayenesi yapılmalıdır.
  - ilaç tedavisinin netice vermediği ileri vakalarda cerrahi müdahale gerekebilir.
  - Tedavinin şekli, hastanın gebelik isteyip istemediğine bağlıdır.
  - Cerrahi müdahalede, mukoza adacıkları kazınırken dölyatağı borularının zedelenmemesine dikkat edilir.
 2. 2
  Sena
  Bayan Üye

  Cevap: Adet Dışı Kanamalar

  Reklam  Adet dışı kanamalar rahim hastlıkların dan birini oluşturabileceği gibi başka hastalıklarında habercisi olabilir.hastalığın belirlenmesı için yapılan incelemelerde sabırlı olmak gerekmektedir+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi