Konya Kadınhanı Ata İçil Lisesi

+ Yorum Gönder
Şehir ve İlçeler ve İç Anadolu Bölgesi Bölümünden Konya Kadınhanı Ata İçil Lisesi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gülehasret
  Süper Moderatör
  Reklam

  Konya Kadınhanı Ata İçil Lisesi

  Reklam  Konya Kadınhanı Ata İçil Lisesi

  Forum Alev
  Konya Kadınhanı Ata İçil Lisesi


  Konya Kadınhanı Ata İçil Lisesi - Kadınhanı Ata İçil Lisesi - Ata İçil Lisesi

  Okulumuz 1951 yılında Kadınhanı Ortaokulu olarak, şu anda Kadınhanı Öğretmenevi olarak hizmet vermekte olan binada eğitim öğretime başlamıştır. 1970-1971 Öğretim yılında bünyesinde orta okul da bulunan Kadınhanı Lisesi adını alarak liseye dönüştürülmüştür.


  1987 yılında bina yönünden ilçenin ihtiyacına cevap veremez duruma geldiği anlaşıldığından ilçemiz hayırseverlerinden İstanbul'da ikamet eden işadamı Faik Ali İçil tarafından Karakaya mahallesi Prof. Dr. Halil Cin Caddesi üzerine 10500 metrekare alan içerisine 4 katlı 24 derslik yeni bir bina yaptırılmış 1987-1988 Öğretim yılında yeni binada eğitim öğretime devam edilmiştir. Hayırsever işadamımızın babasının ismi verilerek Ata İçil Lisesi adını almıştır.

  İlçe merkezinin tek genel lisesidir. Bünyesinde aynı müdürlüğe bağlı 1994-1995 Öğretim yılında Yabancı Dil Ağırlıklı Lise (Süper Lise) açılmıştır. Ayrıcı zaman zaman binanın fiziki kapsitesi elverişli olduğundan ayrı bağımsız binası bulunmayan Sağlık Meslek Lisesine okulumuzun bir bölümü 12 yıl boyunca tahsis edilmiş, bu okul kendi binasına taşındıktan sonra da bir yıl Kadınhanı Anadolu lisesine ev sahipliği yapmıştır.

  Okulumuz 24 katlı, 24 derslik, 1 kütüphane, 1 konferas salonu, 1'er fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarı, 1 bilgisayar laboratuvarından oluşmaktadır. Bahçemizde bir basketbol-voleybol ve futbol sahamız bulunmaktadır.
 2. 2
  ADVİE
  Bayan Üye

  Cevap: Konya Kadınhanı Ata İçil Lisesi

  Reklam  okul açılış tarihi 1951 yani oldukça eski bir okul ortaokul olarak başlıyor sonraları 70 lerde lise olarak devam ediyor şimdilerde 4 katlşı bir binada 24 derslikli laboratuvarları olan bir lise+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi