Yüzü Yaşlı Gösteren Olaylar - Yüzü Yaşlı Gösteren Olaylar - Yaşlı Yüz İçin - Antidepresanın Cilde Zararları

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Güzellik ve Makyaj Bölümünden Yüzü Yaşlı Gösteren Olaylar - Yüzü Yaşlı Gösteren Olaylar - Yaşlı Yüz İçin - Antidepresanın Cilde Zararları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hasan
  Özel Üye
  Reklam

  Yüzü Yaşlı Gösteren Olaylar - Yüzü Yaşlı Gösteren Olaylar - Yaşlı Yüz İçin - Antidepresanın Cilde Zararları

  Reklam  Yüzü Yaşlı Gösteren Olaylar - Yüzü Yaşlı Gösteren Olaylar - Yaşlı Yüz İçin - Antidepresanın Cilde Zararları

  Forum Alev
  Yüzü Yaşlı Gösteren Olaylar


  ABD'de yapılan bir araştırmaya göre, yaşlanmayı kalıtsal etkenler belirlese de, boşanma veya kilo alıp verme gibi strese yol açan faktörler insanın yüzünü yaşlandırıyor.
  Cleveland'daki üniversite hastanesinde aynı yumurta ikizleri üzerinde yapılan araştırmada, Dr. Bahaman Guyuron ve ekibi, genetik mirasa rağmen çevresel faktörlerin bir insanın dış görünüşüne yıllar ekleyebildiğini buldular.
  186 çift eş yumurta ikizi üzerinde hem anket yapan, hem de dijital görüntüler alan araştırmacılar, bu görüntüleri daha sonra ikizler arasındaki yaş farkı görüntüsünü kaydeden bağımsız bir komisyona gösterdiler.
  Antidepresan kullanımının da belirgin şekilde yaşlı göstermeye yol açtığını tespit eden araştırmacılar, ayrıca kilonun da önemli bir faktör olduğunu belirledi. Denek ikizlerden 40 yaşının altında bulunanlardan kilolu olanlar daha yaşlı görünürken, 40 yaşın üzerindeki grupta kiloluların daha genç göründükleri ortaya çıktı.
  Dr. Guyuron, araştırmayla ilgili yayımladığı açıklamada, araştırmaya konu olan ikizler içinde yaşlı görünenlerde stresin ortak etkenlerden biri olduğunu belirtti.
 2. 2
  ZİREGÜL
  Bayan Üye

  Cevap: Yüzü Yaşlı Gösteren Olaylar - Yüzü Yaşlı Gösteren Olaylar - Yaşlı Yüz İçin - Antidepresanın Cilde Zararları

  Reklam  İnsanları derinden etkileyen olaylar hayatlarında bir dönüm noktası olan olaylar uzun süren streslere neden olmakta ve bunlar erken yaşlanmaya sebep olmaktadır.+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
antidepresanların cilde zararları
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi