Kırmızı Ruj Sür Ama Önce Adabını Öğren

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Güzellik ve Makyaj Bölümünden Kırmızı Ruj Sür Ama Önce Adabını Öğren ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  sen_AY
  Usta Üye
  Reklam

  Kırmızı Ruj Sür Ama Önce Adabını Öğren

  Reklam  Kırmızı Ruj Sür Ama Önce Adabını Öğren

  Forum Alev
  Kırmızı Ruj Sürmek
  Kırmızı ruju sürmenin de bir adabı var! Doğru uygulanmadığı takdirde teatral bir görüntü ortaya çıkabilir. İşte üç adımda kırmızı ruj sürmenin en doğru uygulaması..

  Daha önce hiç kırmızı ruj kullanmadığım için biraz tedirginim. Kendimi kırmızı ruja nasıl alıştırabilirim?
  Yeni bir kırmızı ruj kullanıcısıysanız ya da uzun süreden sonra yeniden kullanmaya başlayacaksanız, önce kırmızı ruj sürmenin inceliklerini öğrenmelisiniz. Kırmızı ruj doğru şekilde uygulanmadığı takdirde dudaklar fazlasıyla abartılı ve teatral görünebilir. Kırmızı ruju önce evde denemenizde fayda var. Evde yapacağınız denemelerle kırmızının hangi tonunun size yakıştığını keşfetmelisiniz. Koyu, parlak, mat ya da pembe bazlı bir kırmızı sizin tonunuz olabilir.

  Ten rengime ve dudaklarıma en uygun tonu nasıl bulabilirim?
  Bunun en doğru yolu kırmızının birçok tonunu denemektir. Ama tüyo vermek gerekirse; sarışınlara en çok sarı bazlı bir kırmızının gittiğini söyleyebiliriz. Esmerler ise tercihlerini mavi bazlı bir kırmızıdan yana kullanabilirler. Kızılların kırmızı ruj kullanmaması gerektiği düşüncesi ise tamamen yanlıştır. Açık kızıllara mavi bazlı kırmızılar daha iyi giderken, daha koyu kızıllara ise canlı kırmızılar daha çok yakışacaktır. Kırmızı ruj gündüzleri de rahatlıkla kullanılabilir ama mat olanların tercih edilmesi şartıyla.

  Kırmızı rujun doğal ve modern görünmesini nasıl sağlayabilirim?
  Kırmızı rujun modern durmasını istiyorsanız, yüzünüzün geri kalan kısmına az, hiç belli olmayacak şekilde makyaj yapın. Örneğin göz makyajı için sadece rimel yeterli olacaktır. Elmacık kemiklerinizin üstüne, doğal tonlarda, hafif bir allık sürebilirsiniz. Genç ve sağlıklı görünmek istiyorsanız bu kadar makyaj yeterli olacaktır. Bu arada allık kullanmak yerine dudağınıza sürdüğünüz rujdan biraz elmacık kemiklerinizin üstüne sürüp, parmaklarınızla dağıtarak çok daha doğal bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Ruju dudaklarınıza direkt, fırça kullanmadan sürmelisiniz. Fırçayı ise sadece dudaklarınıza farklı bir şekil vermek istediğinizde kullanın
 2. 2
  By uĞur
  Üye

  --->: Kırmızı Ruj Sür Ama Önce Adabını Öğren!!!!

  Reklam  :d .+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi