AMD Sistemlerde SP3 Sorunu Nasıl Çözülür ? > Cevabı

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Genelbilgi ve İpucu Bölümünden AMD Sistemlerde SP3 Sorunu Nasıl Çözülür ? > Cevabı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  KAPLAN
  Usta Üye
  Reklam

  AMD Sistemlerde SP3 Sorunu Nasıl Çözülür ? > Cevabı

  Reklam



  AMD Sistemlerde SP3 Sorunu Nasıl Çözülür ? > Cevabı

  Forum Alev
  AMD Sistemlerde SP3 Sorunu !

  Windows XP Service Pack 3'ü kuran bazı AMD işlemciye sahip bilgisayar kullanıcıları, bilgisayarlarını tekrar açamadılar. Sorunun kaynağı ve çözüm yolu burada!

  Birçok markaya ait bilgisayarların, AMD işlemciye sahip modellerinde Windows XP Service Pack 3 kurulumundan sonra bazı sorunlar çıkabiliyor. Bilgisayarlarda, mavi ekran hatası verip sürekli yeniden başlamaları gibi bir sorun gözlemlenebiliyor. Service Pack 3 kurulumunun hemen ardından yeniden başlatma sırasında gözlenen hataya, farklı işlemciler için yazılmış olan ACPI sürücüleri sebep oluyor.

  Sorunun Kaynağı

  Birçok bilgisayar üreticisi, bilgisayarlarına kurdukları işletim sistemi görüntülerinde hem Intel (intelppm.sys) hem de AMD (amdk8.sys) için ayrı ayrı ACPI sürücüleri mevcut. Normal şartlar altında bu sürücülerden sadece bir tanesi, uygun olan sisteme göre çalışıyor ve bilgisayar sorunsuzca kullanılıyor. Fakat Service Pack 3 kurulumundan sonra bazı şeyler yanlış gidiyor ve intelppm.sys devreye girerek sistemin doğru şekilde çalışmasına engel oluyor.

  Çözüm Yönetmi

  Bu sorunu çözmeniz için iki yöntem mevcut. İsterseniz bilgisayarı güvenli kipte başlatabilirsiniz, isterseniz de Windows XP CD'sinden sistemi başlatıp kurtarma konsoluna girebilirsiniz.

  :: Kurtarma konsolundayken: sc config intelppm start= disabled
  :: Güvenli kipte başlattığınızda, komut satırındayken: disable intelppm


  ...komutlarını yazarak huzura erebilirsiniz. Sonuçta AMD işlemciye sahip bir sistemde intelppm.sys dosyasına ihtiyacınız olmayacak. Artık sorunsuzca WindowsXP Service Pack 3 ile çalışmaya devam edebilirsiniz.




 2. 2
  ADVİE
  Bayan Üye

  Cevap: AMD Sistemlerde SP3 Sorunu Nasıl Çözülür ? > Cevabı

  Reklam



  biraz teknik konu ama sebepleri ve çözümü anlatılmış hem kısa hem uzun olarak :) Kurtarma konsolundayken: sc config intelppm start= disabled Güvenli kipte başlattığınızda, komut satırındayken: disable intelppm







+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi