İlkokul mezunları ehliyet alabilirmi

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Ehliyet Bölümünden İlkokul mezunları ehliyet alabilirmi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ensar
  Özel Üye
  Reklam

  İlkokul mezunları ehliyet alabilirmi

  Reklam  İlkokul mezunları ehliyet alabilirmi

  Forum Alev
  ilkokullar ehliyet alabilirmi
  İlkokul Mezunları Ehliyet Alabilecek 2012


  İlkokul mezunları kısa bir zaman öncesine kadar ehliyet alamıyordu. Özellikle geçimini şoförlükten kazanmayı düşünen kişilerin hayal kırıklığına uğraması bu olay üzerinde yeni tasarıların oluşturulmasını sağladı. Eğer mevcut tasarı kabul edilirse ilkokul mezunları artık ehliyet alabilecek.

  AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar, ilkokul mezunlarının ehliyet almasına imkân veren yasa teklifi hazırladı. TBMM Başkanlığı’na sunulan teklif, Karayolları Trafik Kanunu’nda değişiklik yapıyor. Teklif, otomatik vitesli araç kullanacak olan sürücü adaylarının, sürücü kurslarında otomatik vitesli araçlarla eğitim almalarına imkân sağlıyor. Teklifle, sürücü belgesi alacak olanlarda aranan 8 yıllık temel eğitimi bitirmiş olma şartı, 18 Ağustos 1997 tarihinden önce ilkokulu bitirenler için aranmayacak.

  Milletimiz adına hayırlı sonuçların elde edilmesini temenni ederiz. 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: ilkokul mezunları ehliyet alabilirmi

  Reklam  ilkokul mezunları ehliyet alabilirmi,bu yazı yazıldığında yıl 2012 yılı imiş şimdilerde ise yıl 2016 yarısı halen bu sıkıntı yok alabiliyorlar yani bu şekilde bir kanunda henüz yok+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi