Okul Geçidi Görevli Belgesi

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Ehliyet Bölümünden Okul Geçidi Görevli Belgesi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  naberya?
  Bayan Üye
  Reklam

  Okul Geçidi Görevli Belgesi

  Reklam  Okul Geçidi Görevli Belgesi

  Forum Alev
  Okul Geçidi Görevli Belgesi 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 134. ve Yönetmeliği’nin 187. maddesi gereği ilk ve orta dereceli okul öğrencilerinin okul önlerinde ve geçitlerinde güvenli şekilde okula giriş ve çıkışlarını sağlamak amacıyla istekli öğretmen, veliler ve 11 yaşını bitirmiş öğrenciler Okul Geçidi Görevlisi olabilirler.

  Okul Geçidi Görevlileri, İl Emniyet Müdürü'nün koordinatörlüğünde, Şehir içi Trafik Denetleme Şube Müdürü, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürü ile Milli Eğitim Müdürlüğü’nün tayin ettiği 2 eğitim uzmanından oluşan komisyonca seçilmekte, seçilenler pratik ve uygulamalı eğitimden geçirilmektedirler. Başarılı olan adaylara ise İl Emniyet Müdürlüğü tarafından imzalanan “Okul Geçidi Görevli Belgesi” verilmektedir.

  2004 yılında 11.713, 2005 yılında 9.134, 2006 yılında 4.101, 2007 yılında 1,239, 2008 yılında ise şu ana kadar 500 kişi Okul Geçidi Görevlisi pratik ve uygulamalı eğitiminden geçerek başarılı olmuş ve kendilerine “Okul Geçidi Görevlisi Belgesi” verilmiştir.

  Okul Geçidi Görevli Belgeleri'nin basım işlemleri Emniyet Genel Müdürlüğü Basımevi Şube Müdürlüğü'nce yapılmakta olup, illerimize gelen talepler doğrultusunda gönderilmektedir. 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: Okul Geçidi Görevli Belgesi

  Reklam  Okul Geçidi Görevli Belgesi ilginç bir belge imiş ilk kez duymuş olma ihtimaliniz çok yüksek emniyet genel müdürlüğü tarafından verilen bir belge+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi