Engelliler Haftası Konuşma Metni - Engelliler Haftası Hakkında Örnek Metin

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Edebi Türler Bölümünden Engelliler Haftası Konuşma Metni - Engelliler Haftası Hakkında Örnek Metin ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  DOLUNAY
  Özel Üye
  Reklam

  Engelliler Haftası Konuşma Metni - Engelliler Haftası Hakkında Örnek Metin

  Reklam  Engelliler Haftası Konuşma Metni - Engelliler Haftası Hakkında Örnek Metin

  Forum Alev
  Engelliler Haftası Konuşma Metni - Engelliler Haftası Hakkında Örnek Metin

  Sevgili Arkadaşlar!
  10 ile 16 Mayıs günleri arası Engelliler Haftasıdır. Bu hafta boyunca Engellilerın sorunları tartışılır. Sakatlığa sebep olan etkenler açıklanır ve bu etkenlerin ortadan kaldırılması için çareler araştırılır. Engellilerın eğitilebilmeleri ve iş sahibi olabilmeleri için gerekli şartlar oluşturulmaya çalışılır.
  Engelliler Haftası boyunca, her gün ayrı bir sakatlık konusu işlenir. 10 Mayıs günü Engelliler Haftası’nın açılışı yapılır. 11 Mayıs Görmeyenler Günü, 12 Mayıs İşitme ve Konuşma Engellileri Günü, 13 Mayıs Ortopedik Özürlüler Günü, 14 Mayıs Zeka ve Ruhsal Özürlüler Günü, 15 Mayıs Güçsüz Yaşlılar ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar Günü olarak değerlendirilir. 16 Mayıs günü ise Engelliler Haftası’nın genel değerlendirmesi yapılır.
  Akraba evliliği, gebelik öncesi tedbirsizlikler, aşıların zamanında yapılmaması ve kazalar, sakatlığın en önemli sebeplerindendir. Engellilerın da, hayatlarını sürdürebilmeleri için, çalışmaları ve gelir sağlamaları gerekir. Engellilera acıyarak, ya da onlara bakıp duygulanarak sorunlarını çözemeyiz. Onların da yapabileceği işler vardır. Engellilerın iş sahibi olmalarına yardımcı olmak zorundayız. Kanunlarımız, işyerlerinde çalışan her yüz işçiden ikisinin sakat işçi olmasını zorunlu kılmıştır.
  Gördüğümüz Engellilerla alay etmeyelim ve gülmeyelim. Bir gün bizim de sakat kalabileceğimizi aklımızdan çıkarmadan, onlara yardımcı olalım.
  Hepinize kazasız ve sağlıklı günler, mutlu bir ömür diliyorum.
 2. 2
  BAKİYE
  Bayan Üye

  Cevap: Engelliler Haftası Konuşma Metni - Engelliler Haftası Hakkında Örnek Metin

  Reklam  Toplum tarafından ya da dünya genelinde önem verilen konuların anılması ve toplumun bilinçlendirilip etkinliklerin yapılması amacıyla özel günler belirlenmektedir. Engellilerin toplumun önemli birer parçası olduğunu bir kez daha hatırlatmak amacıyla kutlanmaktadır.+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
örnek forum konuşma metni,  engelliler haftası kapanış konuşması
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi