Kurban Duası Türkçe

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Dua Bölümünden Kurban Duası Türkçe ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Galus
  Özel Üye
  Reklam

  Kurban Duası Türkçe

  Reklam  Kurban Duası Türkçe

  Forum Alev
  Türkçe Kurban Duası

  KURBAN DUASI


  “ Bismillâhi Allahü ekber.
  Allahümme hâzâ minke ve ileyke ve tekabbel minnî. İnnî veccehtü vechiye lillezi fetares-semâvati vel erda hanîfen ve mâ ene mine’l-müşrikîn.
  İnne salâtî ve nüsükî ve mahyaye ve memâtî lillâhi rabbil âlemîn. Lâ şerîke lehu ve bi zalike ümirtü ve ene evvelül müslimîn.
  Allahümme tekabbel minnî kema tekabbelte min İbrahîme halîlike ve bi Muhammedin aleyhissalâtu ve’s-selâm,” denir ve sonra tekbir getirilir:
  “ Allahü ekber. Allahü ekber.
  Lâ ilâhe illâllahü vallâhü ekber.
  Allahü ekber ve lillâhil hamd.” ve
  Bismillâhi Allahü ekber” denilerek Kurban kesilir.
  Anlamı:
  “ Allahım bu sendendir ve sanadır. Bunu ( kurbanı) benden kabul eyle.Yüzümü gökleri ve yeri yaratan Allah’a, O’nun birliğine inanarak çevirdim. Ben müşriklerden değilim.” (el-En’âm,6/79)
  “Namazım, ibadetim (kurbanım), hayatım ve ölümüm hep alemlerin rabbi olan Allah içindir. O’nun ortağı yoktur. Bana böyle emrolundu ve ben Allaha teslim olanların ilkiyim”( el-En’âm 6/162-163)
  Allah’ım tıpkı Peygamberim Muhammed (A.S) ile (halilin)İbrahim (A.S) ‘ın kurbanlarını kabul eylediğin gibi bunu benden kabul et.(AMİN)  ALINTI 2. 2
  ELVAN
  Bayan Üye

  Cevap: Kurban Duası Türkçe

  Reklam  Kurban dini usule uygun bir şekilde kesilmesi ile gayrimüslimlerin kesme arasında sağlık açısından dağlar kadar fark bulunmaktadır. Dini usule göre kesildiğinde kurbandaki tüm mikroplar atılmış olur.+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
kurban duası türkçe,  kurban duasının türkçesi,  kurban duasi turkce,  alevilikte kurban duası
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi