Format attıktan sonra modemi yeniden kuracakmıyım

+ Yorum Gönder
Donanım ve Donanım Sorunlarınız Bölümünden Format attıktan sonra modemi yeniden kuracakmıyım ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  bircan
  Yeni Üye
  Reklam

  Format attıktan sonra modemi yeniden kuracakmıyım

  Reklam  Format attıktan sonra modemi yeniden kuracakmıyım

  Forum Alev
  arkadaşlar mavi ekran sorunu yaşadığımdan format attım ve combomax modemi usb den yeniden kurdum ve mavi ekran ekran sorunu yine yaşamaya başladım sizce format attıktan sonra yeniden kurmaya gerek varmı bu modemi kaldırırsam düzelirmi mavi ekran sorunu 2. 2
  Kopyacı
  Üye

  --->: format attıktan sonra modemi yeniden kuracakmıyım

  Reklam  Sorunu tanıladığınızı varsayarsak, bellek sorunu kolayca çözülebilir. Çevrimiçi ortamda tanılama bilgilerini bulamazsanız, başka bir bilgisayarla bellek çubuklarını değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Ancak o belleğin de aynı türde olması gerekir. Tüm denemeleriniz başarısız olursa, eski belleği bir bilgisayar mağazasına götürün. Oradakiler belleği sınamak isteyebilirler.

  Bellek çubukları mikroişlemcinin yakınındaki yuvalara yerleştirilir. Bunların boyu yaklaşık on cm.dir. Eski belleği çıkarın ve mağazadan aynısını alın. Bellek fiyatları belleğin türüne ve hızına göre değişir. Aynı tür bellek almaya dikkat edin.

  Yeni belleği yuvasına doğru iterken büyük olasılıkla biraz güç kullanmanız gerekecektir. Bellek gerektiği gibi yerleştiğinde, her iki ucundaki mandallar yerine kilitlenir.

  Kaynak: Microsoft
  http://www.microsoft.com/turkiye/gir.../article5.mspx

  Modemi kaldırırsan internetede bağlanamassın ve formattan sonrada tanıtmak zorundasın. ramlerini kontrol et sök tak yada yer değiştir. 3. 3
  adnan_ffo
  Üye
  valla usta modem kullanmıyorum ben wireless var ve ben bunu yüklüyorum hep
  modemin kurcak birşeyi olması lazım mesela onu çalıştıran program var 4. 4
  niko
  Özel Üye
  internete bağlanabilmen için modemi kurman gerekir her formattan sonra c sürücüsündeki tüm dosayalar silinir. ve sen bunları tekrar kurman gerekir.. mavi ekran olayına gelince mavi ekran çıkıyorsa eğer bunun bir çok nedeni olabilir bunlar harddisk,ram .vs den kaynaklanıyor olabilir. mavi ekran tekrar çıktığında bazı kodlar çıkar o kodları google yazıp arastırırsan karsına bü sürü mavi ekran kodları çıkacaktır karsılastırıp bakarsan sorununun hangi neden den kaynaklandığını bulabilirsin . umarım açıklayıcı olmusumdur..

 5. 5
  bircan
  Yeni Üye
  peki bu mavi ekran sorunlarına karşı proğramlar var anti crash gibi gerçekten bunlar etkili oluyormu .fikriniz varmı

 6. 6
  moonback
  Üye
  modemin güncellemesi yada microsoft tan bu sorun ile ilgili bir güncelleme olup olmadığına bakmalısın

+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi