Yeni Bilgisayar Kullanicilarinin Dikkatine!!..

+ Yorum Gönder
Donanım ve Donanım Sorunlarınız Bölümünden Yeni Bilgisayar Kullanicilarinin Dikkatine!!.. ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  SHADOW
  Üye
  Reklam

  Yeni Bilgisayar Kullanicilarinin Dikkatine!!..

  Reklam  Yeni Bilgisayar Kullanicilarinin Dikkatine!!..

  Forum Alev
  YENİ BİLGİSAYAR KULLANICILARININ DİKKATİNE!


  İyi bir kullanıcı olmak istiyorsanız, aşağıdaki püf noktalarını göz önüne almaya çalışın. Belki bilgisayar öğrenmeniz kolaylaşır, kim bilir belki de hayatınız kolaylaşır?

  Ø Umutsuzluğa kapılmayın. Herkes bilgisayar kullanabilir (özellikle gençler). Biraz sabır biraz sebat (bunlar da gençlerde bulunmuyor) yeterlidir.
  Ø Kendinizi durdurmayın. “Yapamam” diye düşünüyorsanız bir süre sonra sahiden de yapamadığınızı görürsünüz. İnsan en kolay işi bile, abartırsa dünyanın en zor işi haline getirebilir!
  Ø Her şeyi birden öğrenmeye çalışmayın. Belki bir süre çok az bir bilgi ile idare edebilirsiniz. Önce bir öğrenimden geçip bilgisayar kullanacak değilsiniz. Kullana kullana, deneye yanıla öğreneceksiniz.
  Ø Denemekten ve yanılmaktan korkmayın.Bilgisayarın orasını burasını karıştırıp, programlar arasında kaybolmaktan çekinmeyin (Yine de kibrit çöpü ile CD-ROM sürücünüzü karıştırmasanız iyi olur).
  Ø Somut düşünmeye çalışın.Kullanım kitapları ile kılavuzlar, genel ve kavramsal bilgiler içerirler. Siz her zaman okuduklarınızı somuta indirgeyerek pratik olmaya çalışın.
  Ø Mükemmeliyetçi olmayın. Zaten bilgisayarlar da mükemmel değil.
  Ø Beklentileriniz büyük olmasın.Bilgisayar kullanınca hemen harikalar yaratmaya başlamayacaksınız ki!
  Ø Paniğe kapılmamaya çalışın.Hatadan çok, hata durumlarındaki panik tehlikelidir.
  Ø En aptalca soruları bile sormaktan çekinmeyin. Yoksa öğrenemezsiniz.
  Ø “Bilgisayarcı”lara karşı dikkatli olun.;) Size her şeyi 15 dakika içinde anlatmaya kalkan, anlamadığınızı görünce de için için sinirlenen teknik adamlar, kafanızı karıştırabilir. Aldırmayın.
  Ø Teknik terimlerden ürkmeyin.Sadece teknik adamlar değil eski kullanıcılar da, yanınızda kuş diline benzer bir dil kullanarak kendinizi cahil hissetmenize sebep olabilirler. Kullandıkları terimler önünüzde aşılmaz bir engel gibi durmasın; böyle konuşmak veya bu terimlerin hepsinden anlamak şart değildir.
  Ø Her bir kısaltmanın ne anlama geldiğini sorun.Birisi “PCI kartını AGP ile değiştirince D3D’nin daha iyi çalıştığını” söylerse, tek tek her bir kısaltmanın ne demek olduğunu sorun. Aksi taktirde kısaltmalar cehenneminde cayır cayır yanarsınız.
  Ø Bilgisayar kullanmak için “bilgisayarcı” olmak gerekmez.Önemli olan neyi ne kadar öğrendiğiniz değil, bilgisayarda işinizi görüp göremediğinizdir.
  Ø Kullanıcının halinden kullanıcı anlar. Tıpkı birbirlerine şikayetlerini anlatan hastalar gibi. Çoğu zaman size en büyük yardımı, daha önce benzer sorunları yaşamış, bir parça daha tecrübeli bir başka kullanıcı yapacaktır.
  Ø Bilgisayar başında bol bol eğlenin, oynayın.Ama ne bilgisayar sizin için kendi başına bir amaç olsun, ne de oyunlar... 2. 2
  BERFİN
  Üye
  Reklam  “Bilgisayarcı”lara karşı dikkatli olun. Size her şeyi 15 dakika içinde anlatmaya kalkan, anlamadığınızı görünce de için için sinirlenen teknik adamlar, kafanızı karıştırabilir. Aldırmayın.
  evet katılıyorum aynı şeyi banada yaptılar bende bilgisayarı arka arkaya iki kere çökerttim mecburen! daha çok uğraşmak zorunda kaldılar benle:):):)sağol paylaşımın için... 3. 3
  SHADOW
  Üye
  Alıntı fearless Nickli Üyeden Alıntı
  “Bilgisayarcı”lara karşı dikkatli olun. Size her şeyi 15 dakika içinde anlatmaya kalkan, anlamadığınızı görünce de için için sinirlenen teknik adamlar, kafanızı karıştırabilir. Aldırmayın.
  evet katılıyorum aynı şeyi banada yaptılar bende bilgisayarı arka arkaya iki kere çökerttim mecburen! daha çok uğraşmak zorunda kaldılar benle:):):)sağol paylaşımın için...

  Olsun
  Fearless sen bilgisayarı çökerte çökerte alışırsın...:)
 4. 4
  BERFİN
  Üye
  Alıntı BAT Nickli Üyeden Alıntı

  Olsun
  Fearless sen bilgisayarı çökerte çökerte alışırsın...:)
  alıştım valla şimdi zehir gibi oldum!:)......bozarak öğrendim ama ii oldu:)

 5. 5
  SHADOW
  Üye
  Alıntı fearless Nickli Üyeden Alıntı
  alıştım valla şimdi zehir gibi oldum!:)......bozarak öğrendim ama ii oldu:)
  tamam o zamn sen bilgisayar çökertme sınavını geçmişşin...:)

  no problem...:D


 6. 6
  crazy_dreams
  Yeni Üye
  YA BN BİŞEY SORCAM bnm pcde c ye 2 tane windows kurulmuş şuan birisi hasar görmüş durumda onu kaldırmak istiyorum nasıl yapabilirim acaba ?

+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi