Siyah Mamba (Black Mamba)

+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Diğer Hayvanlar Bölümünden Siyah Mamba (Black Mamba) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Siyah Mamba (Black Mamba)

  Reklam  Siyah Mamba (Black Mamba)

  Forum Alev
  Siyah Mamba.jpg

  siyah-mamba1.jpg

  Black Mamba

  Dünyanın en zehirli yılanları arasındadır.Ayrıca diğer yılanların hepsinden daha hızlı sokabilir ve bi damla zehri koca bir mavi balinayı öldürebilir.
  Yeşil ve siyah olmak üzere ikiye ayrılır.
  Yeşil mamba adını renginden alır ve gerçekten tehlikelidir.Genellikle ağaçlık yerlerde yaşar ve rengini kamuflaj için kullanılır.
  Kara mamba ise adını derisinin renginden değin ağzının içinden alır.Bu yılanın ağzının içi siyahtır.Dişleri her ne kadar büyük olsa da ağzı siyah olduğu için görmek zordur.
  dünyada bulunan en zehirliyılan türüdür. Isırığının ve dolayısıyla zehrinin bir damara denk gelmesi halinde 30 dakika içinde sinir sisteminifelç ederek öldürebilir. Saatte 24 km olan hızıyla en hızlı yılan türüdür. Koşan bir insanın saatteki hızı da azami 24 km civarındadır. Yumurtadan yeni çıkmış taze yavrularında bile bir insanı öldürebilecek kadar güçlü bir zehir vardır. Ayrıca vücudunda toplamda bulunan zehir, 10 insanı öldürebilecek kapasitededir.
  Bu yılanlar geceleri adeta görünmezdirler.O kadar hızlılardır ki onları hayvanlar ailesinin ferrarisi olarak nitelendirebilirsiniz.
 2. 2
  ASRIN
  Bayan Üye

  Cevap: Siyah Mamba (Black Mamba)

  Reklam  Bu yılanlar dünyanın en tehlikeli ve zehirli yılanlar gurubunda olması insanların korkmasına neden olmaktadır.Ağzının içi siyah olduğu işçin bu adı almaktadır.Çok hızlı hareket eder ve düşmanını aniden sokar.+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi