Muammer Güler Kimdir?

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Devlet ve Siyaset Biyografileri Bölümünden Muammer Güler Kimdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Muammer Güler Kimdir?

  Reklam  Muammer Güler Kimdir?

  Forum Alev
  Muammer Güler

  1949 Mardin doğumlu olan M. Güler ilk, Orta ve Lise öğrenimini Ankara’da tamamlayarak 1972 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

  İlk kamu görevine 14 Mart 1973 tarihinde Balıkesir Maiyet Memuru (Kaymakam Adayı) olarak başladı. Sırasıyla Çal İlçesi Kaymakam Vekilliği, Pehlivanköy, Horasan Kaymakamlıklarında bulunduktan sonra İçişleri Bakanlığı Personel Şube Müdürlüğü’ne atandı. İçişleri Bakanlığı’nda Şube Müdürü, Daire Başkanı, Personel Genel Müdür Yardımcılığı ve Personel Genel Müdürlüğü’nde bulundu.

  Personel Genel Müdürü iken 29 Ocak 1992 tarihinde Niğde Valiliği’ne atandı. Daha sonra 27 Eylül 1993 tarihinde Kayseri Valiliği’ne ve 6 Temmuz 1994 tarihinde Gaziantep Valiliği’ne atandı. Bu görevini sürdürürken 28 Temmuz 2000 tarihinde Samsun Valiliği’ne atandı. 30 Ocak 2003 tarihinde İstanbul Valiliği’ne atanarak 17 Şubat 2003 tarihinde görevine başladı.

 2. 2
  MÜCEN
  Bayan Üye

  Cevap: Muammer Güler Kimdir?

  Reklam  muammer güler bu yazı yazıldığında bahsedeceğim görevlerde değildi sonraları istanbul valiliği ve siyasete atılarak iç işleri bakanlığı görevini adalet ve kalkınma partisi hükümeti ile yapmıştır+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi