SXe Hakkında Herşey...

+ Yorum Gönder
Online Oyunlar ve CS Online Bölümünden SXe Hakkında Herşey... ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ULtRaDяagoN
  Usta Üye
  Reklam

  SXe Hakkında Herşey...

  Reklam  SXe Hakkında Herşey...

  Forum Alev
  sXe Gereksinimleri Nelerdir?

  Sxe Injected işletim sistemi olarak, Windows 2000, Windows XP ve son olarak Windows Vista da sorunsuz çalışmaktadır. Bunun dışında donanım olarak counter-strike ın her çalıştığı makinede çalışmakta ve ek yük bindirmemektedir
  sXe Hataları

  Merhaba arkadaşlar bildiği gibi bir çok oyunucunun yaşadığı hataları size açıklıyacağım ;
  * sXe kapatılacaktır hatası alıyorum ?

  - Böyle bir hata aldıysanız korkmanıza gerek yoktur programı tekrar çalıştırdığınızda problem ortadan kalkıcaktır.Eğer olmadıysa bilgisayarınızı yeniden başlatarak tekrar deniyebilirsiniz.
  * sXe yüklendikten sonra veya çalıştırılmak istendiğinde bilgisayarım yeniden başlıyor ?

  - Böyle bir sorununuz varsa bilgisayarınızda servis pack 2 veya 3 bulunmuyorsa mutemel oluşabilecek sistem çakışması olabiliyor.Servis pack 2 veya 3 kurduğunuzda problem gidebilir.Ancak packler mevcut olup problem devam ediyorsa, sXe kurulumunu yaparken masa üstüne yapmanız kurulum bittikten sonra masa üstünde oluşacak sXe simgesinden değil klasör içinde oluşacak sXe simgesinden giriniz.
  * sXe çalıştırdığım zaman FPS düşüyor sebebi nedir?
  - FPS düşme sorunu sXe programının terminallerinden oluşan problemin oyuna yansıyor olmasıdır.Bu problem sizden değil çıkartılan sXe yazılımından kaynaklanıyor yapabileceğiniz pek bir şey yoktur yeni versiyon çıkana kadar beklemeniz gerekmektedir.
  * sXe çalıştırdığımda makina zaman zaman oyundan atıyor,oyundan çıktıktan sonra sXe kapattığım taktirde task managerda çalışır durumda gözüküyor ya da oyundan çıktıktan sonra makina kitleniyor.Makinaya ağ üzerinden ulaşamıyorum ve müdahale edemiyorum,programı kapatamıyorum.
  - Bu sorunun çözümü ekran kartınızdan kaynaklanıyor.Bu sorun üzerinde yaklaşık 2 haftaya yakın çalışma yapıldı tüm sistem baştan kuruldu.Tüm donanımlar işlemci ve anakart değiştirildiği taktirde sorun devam etmiştir.Problemin ekran kartından oldugu tespit edilmiştir.Bu gibi bir sorunla karşılaşıyorsanız ekran kartınızı değiştirmeyi tavsiye ederiz.

  Sorunun karşılaşıldığı ekran kartı modeli : Zotac 9600 GT AMP Edition
  Çalışmalarından ve sorunu bulmakta yardımcı olup emeği geçen Fuat GÜNARSLAN teşekkür ederiz.

  Genel olarak oluşacak problemlerden kurtulmak istiyorsanız ; Bilgisayarınızdan Counter Strike ile ilgili tüm klasör ve dosyalarını ve sXe dosyalarını silmek ve kurulumu baştan yapmaktır.Pack olarak v23 kurarsanız problem almazsnız.
  Not : sXe hata ve çözümlerinizi bize bildirin.Beraber çözüm bulalım ve tüm arkadaşlarımıza burada paylaşarak yardımcı olalım.

  Msn & Mail : turkey @ sxe-anticheat.org 2. 2
  ULtRaDяagoN
  Usta Üye

  sXe Injected

  Reklam  sXe Injected
  sXe Injected (Client/Server)

  sXe Injected anti hile sisteminin tüm versiyonlarını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.sXe Injected bir anti hile sistemi olup client/server mantığı ile çalışmaktadır.Oyunda muhtemel açılabilecek hileleri engellemek için programlanmış ve tasarlanmıştır.Bu yazılımı çalıştırabileceğiniz oyun modları ;
  Half Life 1 (Counter strike 1.5, Counter Strike 1.6, Day of Defeat, Natural Selection, Team Fortress Classic, etc).
  Engelliyebileceği muhtemel hileler ; wallhack, speedhack, alias scripts, aimbots, hooks, ESP, no-recoil, etc.
  Test edildiği HL1 modlar:
  * Counter Strike 1.6
  * Counter strike 1.5
  * Day of Defeat
  * Natural Selection
  * Team Fortress Clasic
  * Deathmatch Classic
  * Opposing Force
  * Condition Zero
 3. 3
  ULtRaDяagoN
  Usta Üye
  sXe Injected Nasıl Çalışır?

  sXe-Injected cliente kurduğunuz program vasıtası ile bildiği bütün hileleri devre dışı bırakır. Diyeceksiniz ki peki bende sxe çalışıp çalışmadığını nasıl anlıyor? O da basit servera kurulan bir eklenti kendi arasındaki protokol ile sizin client ile iletişim kuruyor. Sonuç olarak sizde sxe yoksa serverda belirlenen yaptırımı uyguuyor. Bu yaptırımlardan birisi nick başına [NO-sXe-I] diye bir tag eklemesi dir. Bu şekilde serverda oynamak mümkün fakat diğer oyuncular sizin sxe kullanmadığınızı bilmektedir. Bir diğer yaptırım ise ekranın kararıp oyundan atılmasıdır.
  sXe Injected Nedir?


  sXe-Injected client tabanlı bir anti hile sistemidir. Bu sistem sayesinde neredeyse bütün hileleri devre dışı bırakabilmesi onu bu kadar popüler kılmıştır ve Türk counter-strike serverları tarafından destek almıştır. Bu gün ise dünyada en çok kullanılan anti hile sistemidir.
  sXe Injected Server Kurulumu


  Sxe kurulumu için ilk önce sxe’nin server dosyasını (sxei_mm_i386.so) addons klasoru bulunan metemod kurulu serverımıza kurmak için ilk önce addons klasörü içine indirdigimiz server dosyasının içindeki sxei klasörünü tamamen atarız ve addons/metamod/plugins.ini içine eğer server işletim sistemimiz
  Linux ise ;
  linux addons/sxei/dlls/sxei_mm_i386.so
  kodunu ekleriz.
  Windows ise ;
  win32 addons/sxei/dlls/sxei_mm_i386.so
  kodunu ekleriz ve sxe kurulumunu yapmış oluruz.
  Aktif etmek için ise serverımızı kapatır açarız veya restart atmamız yeterli olur.

+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi