Cildinizi genç tutmanın yolları nelerdir

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Cilt Hastalıkları Bölümünden Cildinizi genç tutmanın yolları nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fashion
  Bayan Üye
  Reklam

  Cildinizi genç tutmanın yolları nelerdir

  Reklam  Cildinizi genç tutmanın yolları nelerdir

  Forum Alev
  Cildinizi genç tutmanın yolları nelerdir
  Cildimize iyi bakmak için dış etkenlerle mücadele ederken en büyük savaşı güneşin zararlı etkilerine karşı veriyoruz. Cildimizi güneşin zararlı etkilerinden korumak için güneş ışınlarından korunmak, riskli saatlerde güneşlenmemek ve gün ışığı olan her saatte, cildin görünen kısımlarına yüksek koruma faktörlü ürünler sürülmesi gerektiğini ifade eden Dr. Acar sözlerini şöyle sürdürdü:

  “Özellikle yaz aylarında daha fazla güneş ışınlarına maruz kalan cildimizi koruyucu giyecekler ile korurken güneş gözlüğü, şapka, güneş şemsiyeleri gibi güneş ışınlarından korunmamaızı sağlayan aksesuarları da günlük hayatımızın bir parçası haline getirmeliyiz. Sokağa çıkmadan önce süreceğimiz 10-15 koruma faktörlü cilt ürünleri ile cildinizi yaz-kış korumak cilt yaşlanmasının önüne geçecektir. Doğru ve dengeli besin maddelerini içeren bir diyet programı izlemek ve “nutirkozmetik” denilen besin takviyesi kullanmak cildinizi koruyacaktır.”


  Cildimizi dış etkenlere karşı korurken, yaptıracağımız bir takım uygulamalar ile de cildimizi genç tutmak için destekleyebiliriz. Cildimizin sağlıklı ve genç görüğnmesini sağlamak için günümüz teknolojisinden de yardım alınabileceğinin altını çizen Dr. Acar, cildi genç tutmak için yapılan uygulamaları şöyle sıraladı:

  “Kimyasal ve mekanik çeşitli tekniklerle derinin üst tabakasının soyulması işlemi olan peeling ile deride bulunan renk düzensizliklerinin ve dokunun düzelmesinin yanı sıra ince çizgilerden ve statik kırışıklıklardan da kurtulabilirsiniz. Cildin kalınlığını artıran, gerginleştiren ve cildin daha sağlıklı genç bir görünüme kavuşmasını sağlayan Dermaterapi ile kişinin problemine göre cilde uygulanacak kollajen, vitamin, mineral içerikli serum veya kişinin kendi kanından elde edilen büyüme faktörleri içeren PRP serumu şeklinde olabilir. Bunların yanı sıra kırışıklık tedavisinde kullanılan botox ve yanak, dudak çevresi ve çene bölgelerinde bulunan kırışıklıkların çözümü için uygulanan dolgu maddeleri ile cildinize dışarıdan ufak dokunuşlarda bulunabilirsiniz” 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Cildinizi genç tutmanın yolları nelerdir

  Reklam  Cildimiz dış çevre ile fazla temas halinde olduğu için çabuk hasar görmektedir.Bu nedenle cildimizin bakımı ve bizim yapabileceklerimiz bulunmaktadır. Cildimiz nemli kalması ve bazı kremlerin bu cilt kuruluk ve hasarlarına iyi gelmektedir.+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi