İtalyan Pointer Av Köpeği

+ Yorum Gönder
Erkeklere Özel ve Avcılık Bölümünden İtalyan Pointer Av Köpeği ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  sagocu_kız
  Bayan Üye
  Reklam

  İtalyan Pointer Av Köpeği

  Reklam  İtalyan Pointer Av Köpeği

  Forum Alev
  İtalyan Pointer Av Köpeği


  Kökeni: Avrupa`nın en eski av köpeği cinselerinden biridir. Pliny , Xenophon , Dante ve Cellini gibi çeşitli isimler almıştır. On altıncı yüzyılda avda ateşli silahlar kullanılmaya başlandığında popiler oldu.

  Tanımı:

  Yüzü ciddi görünüşlü. , uzun ve hızlı koşabilen zarif ve güçlü bir köpektir.Yüksekliüi: 55-67cm., ağırlığı : 25-40kg. olmalıdır. Uzun ve köşeli bir başı , dışa doğru cıkık bir kavisli kaşları vardır .Kalın burnu et rengi yada kahverengidir. Dudakları sarkıktır. Gözler: tüylerinin rengine göre , sarı yada aşı boyası renginde. Kulaklar : çok gelişmiş sarkık ve tomar biçiminde . Kuyruk : 15-25cm. kadar kesik. Tüyler: kısa ve parlak. Renkler: saf beyaz , portakal amber yada kestane lekeli beyaz yada portakal veya kestane benekli beyaz. Boyunda aşırı sarkıklık kusur kabul edilir.


  Kişiliği:

  Düşünceli , itaatkar, uysal , eğitilebilir ve sadıktır.Çok neşeli bir köpek değildir.


  Kullanımı:

  Avı bulma konusunda çok yeteneklidir . Yakaladığı avı güvenli bir biçimde bulur ve hata yapmadan getirir. Her tür ava uyum sağlayabilir. Avcı ile tam bir iş birliği içindedir. Sakin ve temizdir .Aileye gayet iyi uyum sağlar.
 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: İtalyan Pointer Av Köpeği

  Reklam  Aile bireylerine karşı aşırı sevgi ve itaat göstermektedir.Her türlü ava yatkın olması dolayısı ile değerli bir köpektir.Sahibine karşı aşırı sadık olan bir köpektir.+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi