Arayan Numarayı Gösteren Telefon Nasıl Çalışır?

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Ansiklopedi Bölümünden Arayan Numarayı Gösteren Telefon Nasıl Çalışır? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aybuke
  Usta Üye
  Reklam

  Arayan Numarayı Gösteren Telefon Nasıl Çalışır?

  Reklam  Arayan Numarayı Gösteren Telefon Nasıl Çalışır?

  Forum Alev
  Arayan Numarayı Gösteren Telefon Nasıl Çalışır?


  Eğer evinizde veya işyerinizde sizi aradıkları zaman arayan numarayı gösteren bir telefonunuz varsa sizi her aradıklarında mucize şeyler olduğunu söyleyeiliriz. Sizi arayan kişinin numarasının hatta bazen isminin gözükmesi başlı başına bir kolaylık zaten. Böylece telefona cevap verme yada vermeme özgürlüğüne sahip oluyorsunuz. Peki aradıkları zaman numarayı gösteren telefonlar nasıl çalışır?

  Sizi ilk aradıklarında arayan kişinin numarası telefonun ekranında gözükür. Bu tip telefonlarda kullanılan Frekans Değiştirme Anahtarı(FSK) sayesinde sizi aradıklarında gelen sinyaller(Frekansları) numaraya dönüştürülür. Her bir ton sesi veya frekans değişik bilgisayar dili kodlamalarını ifade eder. Bilgisayar dili 2’lik sayı sistemlerinden oluşur ve sadece 1’ler ve 0’lar vardır.

  Ve bu sistemlerde örneğin, 1200 Hertz, 2’lik sayı sisteminde 1’e karşılık gelirken 2.200 Hertz, 2’lik sayı sisteminde 0’ a karşılık gelir. Telefon şebekesinden gelen frekanslar değiştikçe telefonun içindeki algılayıcı gelen frekansları hızına, büyüklüklüklerine göre 10’luk sayma sistemine veya arayan kişinin ismini gösteren telefonlarda ise alfabetik harflere dönüştürür.
  Telefon bir kere çaldıktan sonra dinlerseniz yarım saniye uzunluğundaki ‘beeep’ sesini duyarsınız. Bu sesi çözerseniz gelen frekansta neler olduğunu öğrenebilirsiniz 2. 2
  HADİE
  Bayan Üye

  Cevap: Arayan Numarayı Gösteren Telefon Nasıl Çalışır?

  Reklam  cep telefonlarında yada normal telefonlarda telefon şebekesinden gelen frekansın telefon cihazında bulunan algılayıcı tarafından çözülmesi ve yazıya dökülmesi olarak tanımlanabilir+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
arayan numarayı gösteren telefon
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi