Dişin Ağrısına Ne Iyi Gelir ?

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Ağız ve Diş Sağlığı Bölümünden Dişin Ağrısına Ne Iyi Gelir ? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Aykal
  Bayan Üye
  Reklam

  Dişin Ağrısına Ne Iyi Gelir ?

  Reklam  Dişin Ağrısına Ne Iyi Gelir ?

  Forum Alev
  Dişin ağrısına neler iyi gelir ?

  Dişlerimiz Günlük olarak bakmamız gereken ve önem verilmesi gerekenlerdendir. Diş ağrısını hiçbirimiz istemeyiz ve en rahat bir şekilde saatlerimizi geçirmek isteriz,dişlerimiz üzerinde rahat bir şekilde yemek istiyorsak iyi bir bakım gereklidir.


  Dişlerinizin ağrısına öncelikle çürük dişlerden başlayalım.

  Ağrayan dişiniz çürük dişinizse genellikle arasına sıkışan yemek kırıntısından kaynaklanmaktadır. diş arasına ulaşabiliyorsanız ucu pamuklu ve kolanyaya batırılmış bir kürdanla bu dişinizin arasındaki yemek artığını çıkarın ve bir müddet sonra ağrısı geçecektir. en sonunda dişlerinizi fırçalayın.

  Dişlerin ağrısını çözmek için birkaç pratik çözüm yolları


  Karanfil

  Karanfil bir antibaktariyel bitkisidir diş ve diş eti bölgesini uyuşturma özelliğine sahiptir. uyuşması için bir müddet ağrıyan bölgede tutulması gerekmektedir.

  yada şu uygulamayı yapabilirsiniz: 10 adet kuru karanfili öğütün ve yarım bardak ılık suda 5 dakika bekletin. suyun rengi değişecektir ve bu su ile ağzınızı gargara ile çalkalayın.  Sarımsak :

  sarımsak hemen hemen her hastalığa deva olarak bildiğimiz iltihaplara karşı mükemmel sonuçlar veren bir bitkidir. sarımsak ağrayan bölgedeki iltihabı azltır ve son verir. sarımsağı bir müddet ağrıyan yerde bekletmek gerekmektedir.


  Sirke ve Tuzlu su

  sirkeyi çürüklü diş ağrısında gargara yapıldığı taktirde iyi sonuçlar veren bir sıvıdır. çürük olan bu bölgede çok güzel sonuçlar elde eder.

  Tuzlu su çürük olan dişler içinde kullanılan güzel bir uygulamadır.


  Çörek otu:

  Bu bitki hemen etki etmez ve diğer bitkiler gibi uyuşmayı hemen yapmaz ancak ağrıyı kökten halledebilir.Bu etkiyi kökünden yok etmek için devamlı kulllamak ve uygulamak gereklidir.

  iki ay düzenli bir şekilde her gün 2 gram çörek otu çiğnenmeli ve öylece tüketilmelidir. bu işlevin sonucunda bağışıklılık sistemi 2 ayda vucud yüzde 75 olarak güçlenecektir.
 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Dişin Ağrısına Ne Iyi Gelir ?

  Reklam  Diş ağrıları çeken insanların ağrı kesicileri almaları gerekmektedir.Fakat ağrı kesici bulamayanların evdeki bazı bitkilerden faydalanarak bu ağrıları azaltmalarını sağlayabilirler.+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi